Wang Yibo Kimdir – Wang Yibo Dizileri ve Filmleri

Selam! Bugün ki yazımızda Wang Yibo Kimdir Wang Yibo Dizileri ve Filmleri konularına değinerek, ünlü oyuncuyu hep beraber tanıyacağız.

The Untamed ile kalplerde taht kuran sanatçı, büyük bir hayran kitlesi elde etmiş, oyunculukta ki başarısını gözler önüne sermiştir. Zira benimle beraber birçok izleyivi Wang Yibo‘yu bu dizi ile tanıdı. Oysa kendisi bu diziden önce de oldukça ünlüydü.

Kendisi de artan ününü farketmiş olacak ki , The Untamed ‘den sonra birçok dizide yer almaya devam etti, etmeye de devam ediyor. Hadi lafı hiç uzatmadan oyuncunun kimliğine dizileri ve filmlerine değinip, aşk hayatıyla yazıyı sonlandıralım.

Oyuncunun The Untamed ‘de rola arkadaşı olan Xiao Zhan Kimdir – Xiao Zhan Dizileri ve Filmleri başlıklı yazım için Buraya Tıklayın.

Wang Yibo Kimdir

wang yibo kimdir

 • Ad Soyad : Wang Yibo
 • Ayrıca Böyle Bilinir; Yibo, Lee Bo, I Bo, Ai Bo, Wáng Yībó, 왕일박, 왕이보
 • Yaş : 24
 • Doğum günü : 5 Ağustos 1997
 • Burçlar : Aslan
 • Doğum Yeri : Çin
 • Uzmanlık alanı : Pop Şarkıcısı , Aktör
 • Net Değeri : 100.000 – 1 Milyon Dolar
 • Medeni Durumu : Bekar
 • Milliyet : Çin

Wang Yibo , 5 Ağustos 1997 Salı günü Çin’de doğdu . Gerçek adı Wang Yibo ve şu anda 25 yaşında . 5 Ağustos’ta doğan insanlar bildiğiniz üzere Aslan burcudur. Wang’ın zodyak hayvanı ise Öküz’dür.

Wang Yi Bo, Çinli bir şarkıcı, oyuncu, dansçı, TV sunucusu, model ve ayrıca motosiklet yarışçısıdır. Güney Koreli-Çinli erkek grubu UNIQ‘nun bir üyesidir. Liseyi Güney Kore’de okudu. Bu nedenle hem Çince hem de Korece bilmektedir.

2011 yılında, lisedeki ikinci yılında Wang, IBD dans yarışmasına katılarak hip-hop kategorisinde ilk on altıya yükseldi. Daha sonra Yuehua Entertainment’ın stajyeri oldu. 2014 yılında Güney Koreli-Çinli erkek grubu UNIQ’nun bir üyesi olarak “Falling in Love” şarkısıyla çıkış yaptı.

Wang ilk oyunculuk deneyimini “MBA Partners” filminde yaptı. 2016’dan beri “Day Day Up” varyete programına ev sahipliği yapıyor. 2017 yılında “Private Shushan Gakuen” dizisinde ilk başrolünü oynadı.

2018’de, “Produce 101” adlı gerçeklikte hayatta kalma şovu için bir dans danışmanı oldu ve dans becerileriyle artan bir tanınırlık kazandı.

2019’da Wang, dünya çapında tanınma ve popülerlik kazandığı “The Untamed” adlı dramada rol aldı. Forbes China En İyi 100 Ünlü listesine ilk kez 2019’da 71. sırada girdi. Forbes China ayrıca Wang’ı 30 yaş altı 30 etkili kişiden oluşan 30 Yaş Altı Asya 2019 listesinde de listeledi.

Xiao Zhan Kimdir – Xiao Zhan Dizileri ve Filmleri başlıklı yazım için Buraya Tıklayın.

2019’da Yamaha Çin Yarış Takımı‘nın bir parçası olarak profesyonel bir yarışçı olarak yarıştı ve Zhuhai Uluslararası Pisti’ndeki Asya Yol Yarışları Şampiyonası‘na (ARRC) katılarak karma yarışmada ikincilik ve çaylak bölümünde birincilik kazandı.

wang yibo motorcycle

 •  Motosiklet yarışçısı adı “Tracer 85”.

2020’de Wang, “Street Dance of China Season 3” adlı dans yarışması şovunda takım kaptanlarından biriydi. Ekim 2020’de, takımı Yi Bo Wang Zha‘nın bir üyesi olan Yang Kai şampiyonluğu kazandı. Wang ayrıca, yayınlanmasının sadece ilk 8 saatinde 130 milyondan fazla izlenme rekoru kıran Wuxia dizisi “Legend of Fei”de de rol aldı.

Wang Yibo

who is wang yibo

Aynı ay, Wang ikinci single’ı “My Rules”u yayınladı. Yayınlanmasından sonraki 10 dakika içinde, 21 milyon yuan’ı aşan satışlarla 7 milyon dijital kopya satıldı. Single, Ocak 2021’in dördüncü haftasında Billboard World Digital Song Sales listesine 14. sıradan giriş yaptı.

Wang, Çin hükümeti tarafından 2022 Pekin Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Elçisi olarak atandı. 8 Aralık’ta Luoyang Belediye Kültür, Radyo, Televizyon ve Turizm Bürosu, ona “Luoyang Kültür Turizmi İmaj Elçisi” unvanını verdi.

Wang’ın başarısının sırlarından biri onun azmi gibi görünüyor. Bir şeyi öğrenmeyi seçtiğinde, tüm enerjisini ona harcar. Bir patenci olmak istedi, bu yüzden etkinlikler arasında havaalanında bile mümkün olduğunca çok pratik yaptı.

wang yibo pictures

2017’de motosiklet tutkusu geliştirerek iki yıl sonra profesyonel yarışçı olmaya hak kazandı, Yamaha Çin Yarış Takımı ile yarıştı ve hatta 2019 Asya Yol Yarışı Şampiyonası’nda D Kategorisini kazandı.

Oldukça hırslı ve başarılı olan Wang, hayranlarına bu yönü ile örnek olmayı amaçlıyor. Sonuç olarak bu konuda bir hayli de iyi gibi görünüyor.

Ancak özünde hala bir çocuk. Wang, boş zamanlarında Lego ile oynamayı sevdiğini söylemişti. Karanlıktan da korktuğunu bir shov programında dile getirmişti. Hatta öyle ki karanlıkta uyuyamıyor, her zaman bir ışığa ihtiyaç duyuyor.

Wang’ın Çin’in Z Kuşağı (özellikle kadınlar) arasındaki şiddetli popülaritesi, markaların da dikkatini çekmekte.

Öyle ki markalar, onun reklam potansiyelinin üzerine salyaları akıtıyor. The Untamed’den önce zaten popüler bir destekçisi olan Wang, şimdi Colgate, L’Oreal, KFC ve hatta Ping An Insurance dahil olmak üzere bu büyük markaların reklam yüzü.

Wang, Weibo sayfasında ürünlerini mutlu bir şekilde tanıtıyor (bu süreçte 39 milyon takipçiye ulaştı). Markaları onun kesinlikle karlı bir yatırım olduğunu düşünüyorlar ki haksız da sayılmazlar.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Wang Yibo Dizileri

the uniq wang yibo

Yukarıda oyuncunun hayatına, aldığı ödüllere, sporda ve diğer alanda ki başarılarına ve hatta reklam yüzü olduğu markalara değindik. Bu nedenle şimdi sırada Wang Yibo Dizileri ‘ne değinme vakti. Hadi lafı hiç uzatmadan oyuncunun dizilerine bir göz atalım;

 1. Personal Assistant of Female President Season 1
 2. Love Actually
 3. When We Were Young
 4. Gank Your Heart 
 5. The Untamed
 6. My Strange Friend
 7. My Strange Friend Season 2 
 8. Legend of Fei 
 9. Faith Makes Great 
 10. Luoyang 
 11. Being a Hero
 12. Private ShuShan College

Evet oyuncunun dizileri geçmişten günümüze bu şekildeydi. Sonuç olarak yaşına rağmen birçok dizide yer almış bir aktör. Bu nedenle de her dizisinde daha yetenekli bi Wang seyrediyoruz. Zira aktör, kendisini sürekli geliştirmeye devam ediyor.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Wang Yibo Filmleri

wang yibo dizileri

Oyuncunun dizilerine yukarıda değindik. Bu bölümde de filmlerine bir göz atacağız, hadi bakalım;

 1. MBA Partners 
 2. A Chinese Odyssey Part Three 
 3. Live For Real
 4. Big Shots 
 5. Formed Police Unit
 6. The Chinese Test Pilot
 7. Skate
 8. Wu Ming
 9. Unexpected Love

Evet oyuncunun yer aldığı filmler d bu şekildeydi. Ancak yazı burada sonlanmıyor, oyuncumuzun bir de yer aldığı TV Showları var gelin bir de bunlara göz atalım.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Wang Yibo Katıldığı TV Şovları

wang yibo singer

Wang, henüz oyunculuğa adım atmadan bu yana çeşitli TV

Programlarına katılmış, varyete showlarında yer almış bir ünlüdür. Bu nedenle bu başlığın altı bir hayli kalabalık olacak, hadi bakalım.

 1. Happy Camp
 2. Day Day Up
 3. Weekly Idol 
 4. After School Club
 5. UNIQ The Best Debut
 6. With You Along the Way Season 2
 7. Star Talk
 8. Produce 101 China 
 9. Sweet Tasks
 10. One More Try
 11. Now You Sing
 12. Daily Cloud Time 
 13. Summer Surf Shop
 14. Street Dance of China: Season 3
 15. Let’s Chat 
 16. Bravo Youngsters
 17. My Legacy and I Season 2 
 18. Street Dance of China: Season 4 
 19. Let’s Chat 2

Evet aktörün yer aldığı varyete şovları da bu şekildeydi. Son olarak oyuncunun özel hayatına da değinip yazıyı sonlandıracağım.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Wang Yibo’nun Sevgilisi Var Mı

wang yibo filmleri

Wang Yibo’nun şu anda bir kız arkadaşı yok. Çoğu ünlü gibi, Wang Yibo da kişisel ve aşk hayatını gizli tutmaya çalışmakta.

Bu nedenle Jazetel’i yeni flört haberleri ve söylentileriyle güncellemeye devam edeceğimiz için sık sık kontrol edin.

Wang Yibo Sevgilisi

Wang Yibo ‘nun yukarıda da söylediğim gibi herhangi bir sevgilisi bulunmamakta. Bu nedenle bu başlığın altını ne yazık ki istediğiniz bilgilerle dolduramayacağım.

Wang Yibo 2022

Bu yazımda adı geçen oyuncunun kim olduğuna, Wang Yibo Dizileri , Filmleri ve Katıldığı Tv Şovlarına değindik. Ayrıca oyuncunun özel hayatına değinerek Wang Yibo Sevgilisi başlığı altında bunu yanıtladık. Sonuç olarak oyuncu ile ilgili birçok konuya değindik.

O halde yazıyı daha fazla uzatmadan sonlandıralım. Farklı bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın, sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir