Xiao Zhan Kimdir – Xiao Zhan Dizileri ve Filmleri

Selam! Çin Dizilerinden sonra bir de oyuncularına göz atalım diyerek yeni bir seriye başladık. Bu seride bir bir Çinli oyuncuları tanıyacağız. İlk tanıyacağımız ünlü ise Xiao Zhan . Bu yazımda Xiao Zhan Kimdir , Xiao Zhan Dizileri , Xiao Zhan Filmleri gibi soruları yanıtlayacağız.

Oyuncu aynı zamanda 战战, Zhan Zhan, 肖戰, Sean Xiao, Sean, 肖战 isimleri ile de biliniyor. Haydi o zaman Çin’in ünlü oyuncusu Xiao Zhan ‘ı gelin hep beraber tanıyalım;

Birbirinden harika Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Xiao Zhan

Xiao Zhan dizileri

 • İlk adı:Zhan
 • Soyadı:Xiao
 • Yerli isim:肖战
 • Ayrıca şöyle bilinir:战战, Zhan Zhan, 肖戰, Sean Xiao, Sean, 肖战
 • Memleket: Çin
 • Cinsiyet:Erkek
 • Doğum Tarihi: 5 Ekim 1991
 • Burç: Terazi
 • Yaş:30

Xiao Zhan (İngilizce adı: Sean Xiao) Çinli bir aktördür. Aktörlüğün yanı sıra aynı zamanda da şarkıcıdır. Ünlü erkek idol grubu X NINE’ın eski bir üyesidir. Çıkış yapmadan önce fotoğrafçı ve grafik tasarımcısı olarak çalışmıştır.

2015 yılında Xiao Zhan, diğer 15 kişiyle birlikte idol olmak için eğitim aldığı “X-Fire” gerçeklik programına katılmıştır. Xiao Zhan’ın ilk performans sahnesi 2016 Zhejiang TV Yeni Yıl Konseri‘ndeydi ve burada takım arkadaşlarıyla birlikte tekli “Freeze” ve  “Be A Man”i seslendirdi.

Xiao Zhan, 2016’da idol grubu X NINE‘da sekiz diğer stajyerle birlikte çıkış yaptı. X NINE, ilk mini albümleri X Jiu’yu Eylül 2016’da yayınladı.

29 Eylül 2019‘da Xiao Zhan’ın kendi stüdyosu “XZ Studio”yu kurduğunu açıkladı.

16 Ekim 2019‘da Sina Entertainment, Çin’in En İyi Erkek Oyuncusu 2019 için aday listesini açıkladı ve Xiao Zhan listedeki ilk aday erkek oyuncu oldu. Bu oyuncu için büyük bir başarıydı.

Forbes China, Xiao Zhan’ı, alanlarında önemli bir etkiye sahip 30 yaşın altındaki 30 etkili kişiden oluşan “30 Yaş Altı Asya 2019” listesinde listeledi. 3 Kasım 2019’da Xiao Zhan, oylama sürecine katılan üniversite öğrencileri tarafından en sevilen TV oyuncusu olarak bir web dramasında En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü‘nü kazandı.

Tüm bu başarılar oyuncunun aktörlüğer olan ilgisini daha bi arttırdı.

Birbirinden harika Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Xiao Zhan Kimdir

Xiao Zhan actor

The Untamed“deki mükemmel performansıyla hem ulusal hem de uluslararası alanda Yıldız Ölçer Asya drama oyuncusu yılın yıldızı da dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Haziran 2020‘de, Xiao Zhan’ın single’ı ‘Spotlight‘, yayınlanmasından sonraki bir ay içinde resmi olarak dünyanın tüm zamanların en çok satan 2. dijital single‘ı olarak listelendi ve onu listenin ilk 10’unda yer alan tek Asyalı sanatçı yaptı.

Bu şarkıyla en hızlı satan dijital single için GUINNESS DÜNYA REKORLARINA girdi. Ekim 2020’de ‘Spotlight‘ tüm zamanların en çok satan dijital single’ı oldu. Aynı ayın sonunda, TCCASIA‘nın ev sahipliğinde TCCandler’ın düzenlediği “Asya’nın En Yakışıklı 100 Yüzü”nde o bölgedeki çeşitli ülkelerden 600’den fazla erkeği yenerek 1. oldu.

Tüm bu başarılar oyuncunun hayran kitlesinin ne kadar da büyük olduğunu gösteiyor aslında. Ki başarıları bu kadar da değil. Devam ediyoruz;

9 Mart 2021’de Xiao Zhan, “SpotLight” adlı şarkısıyla IFPI.org’un tekli müzik listesinde 2020’de İlk 10’dan 7. seçildi ve onu listenin 1933’teki başlangıcından bu yana giren ilk erkek Çinli Şarkıcı yaptı. Twitter’da, resmi gönderide “#7 Xiao Zhan – Made to Love (Spotlight) yazıyordu. Çinli aktör, şarkıcı ve idolün hayranları, Nisan 2020’nin sonunda Made To Love‘ın piyasaya sürülmesi için bir araya geldi ve 24 saat içerisinde en hızlı satan dijital albüüm rekorunu kırdı. ”

14 Kasım 2021’de Xiao Zhan, Küresel Nubia Ödülleri (GNA) 2021 etkinliğinde Yılın Küresel Aktörü Ödülü‘nün sahibi ilan edildi. 25 Aralık 2021’de, Xiao Zhan, The World List (TWL) tarafından 2021 için Man-in Fashion World’ün galibi olarak ilan edildi.

11 Ocak 2022’de Xiao Zhan 2021 Dünya Seçimi Ödülleri’nde (WCA) 2021 Yılın Moda İkonu  ödülünü kazandığı ve uluslararası alanda tanınan 20’den fazla erkek moda ikonunu geride bıraktığı açıklandı.

17 Ocak 2022’de Beijing Daily Film & Television, Xiao Zhan’ın “Doulou Continent” filmindeki rolüyle 2021 Popüler Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandığını duyurdu. 3 Şubat 2022’de WETV Tayland, Xiao Zhan’ın 2021 WETV En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandığını duyurdu.

Birbirinden harika Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Xiao Zhan Dizileri

Xiao Zhan

Evet farkettiğiniz üzere oyuncunun aldığı ödülleri say say bitiremedim. Ki yukarıdakiler oyuncunun aldığı ödüllerin yalnızca üçte biri. Yazı çok fazla uzamasın diye yarıda kesmek zorunda kaldım metni. Bu nedenle hadi gelin lafı daha fazla uzatmadan oyuncunun dizilerine bir göz atalım;

 1. Super Star Academy
 2. Shuttle Love Millennium
 3. Oh! My Emperor: Season One
 4. Oh! My Emperor: Season Two
 5. Fights Break Sphere: Season 1
 6. The Untamed
 7. Joy of Life
 8. Heroes In Harm’s Way
 9. The Wolf
 10. Douluo Continent 
 11. Ace Troops
 12. The Longest Promise
 13. The Oath of Love
 14. Where Dreams Begin

Oyuncunun dizileri yıl bazında geriden bulunduğumuz tarihe dek yukarıda listelenmiştir. Sonuç olarak 30 yaşında olan bir oyuncu için 14 dizi çok buyük bir sayı. Dolayısıyla bu kadar fazla ödülü almasına şaşırmıyorum. Oldukça fazla sevilen bir oyuncu sevilmesinin en büyük nedeni de kuşkusuz başarısı.

Haydi lafı burada çok allandırıp budaklandırmadan oyuncunun yer aldığı filmlere bir göz atalım;

Birbirinden harika Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Xiao Zhan Filmleri

Xiao Zhan kimdir

Yukarıda oyuncunun aldığı ödüller ve yer aldığı dizilerden bahsetmiştik sıra geldi oyuncunun filmlerine. Hadi gelin hep beraber oyuncunun filmlerine göz atalım;

 1. Monster Hunt 2 
 2. House Rules
 3. The Rookies
 4. Jade Dynasty 1 
 5. Buying Ears
 6. Back

Evet oyuncunun yer aldığı filmler de bu şekildeydi. Son olarak oyuncunun yer aldığı şovlara da bir göz atıp yazıyı sonlandıracağız. Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden diğer başlığa geçelim.

Birbirinden harika Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

Xiao Zhan Yer Aldığı TV Şovları

Xiao Zhan dramas

Oyuncunun aynı zamanda bir şarkıcı da olması TV Şovlarında sık sık yer almasına neden olmuştur. Bu nedenle bu başlığın altı bir hayli kalabalık olacak, hadi lafı hiç uzatmayalım.

 1. Happy Camp
 2. Day Day Up
 3. X-Fire 
 4. Star Talk
 5. The Coming One 1 ; 15.bölümde konuk olmuştur.
 6. Ace vs Ace: Season 3 ; 3.bölümde konuk olmuştur.
 7. Produce 101 China ; 8.bölümde konuk olmuştur.
 8. Sweet Tasks ; Sadeece 54.bölümde konuk olmuştur.
 9. Our Song
 10. Who’s The Murderer: Season 5 ; 11 ve 13.bölümlerinde konuk olmuştur.
 11. Everybody Stand By 2  ; 10.bölümde konuk olmuştur.
 12. Marvelous City ; Sadece 2.bölümde konuk olmuştur.
 13. The Winter Dream Promise; Sadece 2.bölümde konuk olmuştur.
 14. The Winter Dream Promise 2

Evet oyuncunun yer aldığı tv programları da bu şekildeydi. Sonuç olarak bu yazımda oyuncunun kim olduğuna, yer aldığı dizilere , yer aldığı filmler ve konuk olduğu TV Şovlarına değindik. Son olarak oyuncunun özel hayatına de bir giriş yapıp yazıyı sonlandırmak istiyorum.

Xiao Zhan Sevgilisi

who is Xiao Zhan

Oyuncunun duyurusunu yapmış olduğu herhangi bir sevgilisi bulunmuyor k, bu konu hakkında adı herhangi bir habere de karışmamış biri kendisi. Sonuç olarak kendisi paylaşmadığı sürece özel hayatını bizlerin irdelemesi çok da uygun bir davranış olmaz. Bu nedenle bu başlığın altı ne yazık ki çok da kalabalık olmayacak.

Xiao Zhan Sevgilisi Var Mı

Birkaç gün önce Xiao Zhan, zayıf bir kadının görüntüsü olan elle çizilmiş bir resim yayınladı. Sonuç olarak Zhan, ideal tipini açıkladı .

Bunlar; Birincisi uzun saçlara sahip olmak; ikincisi ince bacaklara sahip olmak; üçüncüsü ise nazik bir kişiliğe sahip olmaktır.

Oyuncunun netizen grubu, bu açıklamanın üzerine ç özellikleri taşıyan çok uygun bir aday buldu: Li Qin .

Li Qin ve oyuncu,  “His Royal Highness”, “Zhuxian” ve “Celebrating Yu Nian” gibi birçok dizide işbirliği yaptılar.

Özellikle “His Royal Highness” yayınlandığında, Xiao Zhan’ın Ji Chong ve Li Qin’in yıldız seçimi seyirciyi tatlı bir şekilde etkiledi. Birçok hayran, ikisinin eğlence için bir CP oluşturabileceğini ummuştu.

Ayrıca, “His Royal Highness” çekilirken başrol oyuncusu olan Li Qin’in Xiao Zhan’a büyük özen gösterdiği söyleniyor. Ki bu ikili gerçek hayatta bile çok iyi arkadaştılar.

Şimdi bile, herkes oyuncu ideal kız arkadaşı hakkında konuştuğunda, birçok hayran hala Li Qin’in daha uygun olduğunu düşünüyor. Bu açıdan bakıldığında, herkes iki aktör Xiao Zhan ve Li Qin hakkında hala çok iyimser.

Xiao Zhan,eğlence sektöründe gerçekten bir kız arkadaş bulmayı seçerse, sizce en uygun aktör kim olur?

Xiao Zhan Sevgilisi 2022

Oldukça uzun bir yazı oldu. Bu nedenle burada bırakmak istiyorum. Son olarak oyuncu hakkında merak ettiğiniz her soruyu yorum kısmında sorabilirsiniz. Ayrıca eklemek istediğiniz noktalara da yorum kısmında değinbilirsiniz.

Farklı bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın!

Birbirinden harika Çin Dizileri için Buraya Tıklayın.

4 thoughts on “Xiao Zhan Kimdir – Xiao Zhan Dizileri ve Filmleri

 • 28/09/2022 tarihinde, saat 02:16
  Permalink

  bence Xiao zhana en uygun kişi Wang yibo

 • 09/11/2022 tarihinde, saat 21:39
  Permalink

  Bari bu dizilerini veya filmlerini nerede izleyebileceğimizi de yazsaydiniz jdjdjdj ya bulamadım çünkü.

 • 11/11/2022 tarihinde, saat 03:10
  Permalink

  Youtube’dan izleyebilirsin Kadir, WeTv Turkish ile birçok Çin dizisine ulaşabilirsin.

 • 29/07/2023 tarihinde, saat 06:22
  Permalink

  Her zaman yibo ve xiao benim için tek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir