Dilraba Dilmurat Kimdir – Dizileri ve Filmleri

Merhaba arkadaşlar, bugün ki yazımda sizlerle Dilraba Dilmurat kimdir sorusunu cevaplayıp, Dilraba Dilmurat dizileri ve filmlerine göz atacağız.

Oyuncu Dilireba, Dili Reba, Dilireba Dilimulati, Di Li Re Ba, Pan Di, Re Ba, Xiao Di, 迪麗熱巴, ىلرەبا دىلمۇرات, 迪丽热巴·迪力木拉提, 迪麗熱巴·迪力木拉提, 小迪, 热巴, 熱巴, 胖迪 isimleri ile de biliniyor.

Bildiğiniz üzere bir Uygur Türkü olan Dilraba Dilmurat yalnızca Çin’de değil, tüm dünyada ünlü bir oyuncu. Yeteneği ve güzelliği ile izleyicileri kendisine çeken oyuncu, birçok dizi ve filmde boy göstermiştir. Burada lafı çok uzatmak istemiyorum. Gelin hep beraber sırayla tüm bu sorulara yanıt verelim;

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Dilraba Dilmurat Kimdir

dilraba dilmurat

 • İlk adı: Dilraba
 • Soyadı: Dilmurat
 • Yerli isim: 迪丽热巴
 • Ayrıca şöyle bilinir: Dilireba, Dili Reba, Dilireba Dilimulati, Di Li Re Ba, Pan Di, Re Ba, Xiao Di, 迪麗熱巴, ىلرەبا دىلمۇرات, 迪丽热巴·迪力木拉提, 迪麗熱巴·迪力木拉提, 小迪, 热巴, 熱巴, 胖迪
 • Milliyet: Çin
 • Cinsiyet: Kadın
 • Doğmak: 3 Haziran 1992
 • Burç: Boğa
 • Yaş: 29

Dilraba Dilmurat, Şanghay Tiyatro Akademisi’nden mezun olmuş, Uygur asıllı Çinli bir aktristtir. 30. Uçan Asparas Ödülleri’nde “En İyi Dizi” dalında adaylık kazanan Anarhan dizisinde başrol oynayarak oyunculuğa adım attı. Bu dizi sayesinde ülkede adını duyurmuş, küçük de olsa bir fan kitlesi kazanmıştır.

Dilraba, popüler xianxia dizisi “Swords of Legends”da yer aldıktan sonra popülaritesinde ani bir artış yaşadı. 2015 yılında Dilraba, romantik komedi dizisi Diamond Lover‘da başrol oynamıştır. Bu dizide küstah bir pop yıldızı rolüyle tüm izleyicilerin beğensini topladı.

Bu dizide ki performansıyla 7. Çin TV Drama Ödülleri‘nde “İzleyicinin Favori Yeni Aktiristi” ödülünü kazandı. 2016 yılında Dilraba, gençlik spor draması Hot Girl’de başrol olarak rol aldı. Dizideki performansıyla 2016 ENA Awards‘da “En İyi Yeni Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

dilraba dilmurat sevgilisi

2017 yılında “Pretty Li Hui Zhen”de başrol oynadı. Seri, yayınlandığı süre boyunca popülerdi ve çevrimiçi olarak 7 milyardan fazla izlendi. Performansıyla Çin TV Altın Kartal Ödülü‘nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. 

Daha sonra hem Çin’de hem de uluslararası alanda patlayıcı bir popülerlik kazanan fantastik aşk dizisi “Eternal Love”da rol aldı. Bu dizi ile Şanghay Televizyon Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildi. Aynı yıl, romantik komedi filmi Mr. Pride vs Miss Prejudice‘de beyaz perdede ilk başrolünü oynadı. 

Performansı ona 2016 Çin Britanya Film Festivali’nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Dilraba, “Namiya”daki performansıyla Altın Anka Ödülleri‘nde Yeni Gelen ödülünü kazandı. 2017 yılında Dilraba ayrıca Keep Running‘in beşinci sezonuna oyuncu olarak katılarak varyetedeki popülaritesini artırdı. Forbes China, Dilraba’yı 30 Yaş Altı Asya 37. (2017), 16. (2019) ve 11. (2020) altında sıraladı.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Dilraba Dilmurat

dilraba dilmurat dini

2018 yılında, artan popülaritesi nedeniyle Dilraba, 12. Çin Altın Kartal TV Sanat Festivali‘nde Altın Kartal Tanrıçası ünvanını kazanmıştır.

2018 yılında Weibo’da 40 milyon takipçiyi aştıktan sonra Dilraba‘nın Jaywalk altında bağımsız bir stüdyosu olduğu açıklandı. 2020’de 2. Asia Contents Awards Busan Uluslararası Film Festivali‘nde The Eternal Love of Dream‘deki rolüyle En İyi Yükselen Yıldız ödülünü kazandı.

6 Kasım 2021’de “The Long Ballad”daki “Li Changge” rolüyle 2021 Çin Amerikan TV Festivali Altın Melek Ödülleri‘nde En İyi Genç Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Drama, 2021 16. Seul Uluslararası Televizyon Festivali‘nde “Mükemmel TV Dizisi” adaylığını kazandı.

Dilraba rolüyle “En İyi Kadın Oyuncu” olarak aday gösterildi. 17 Ocak 2022’de Beijing Daily Film & Televizyon, Dilraba’nın “You Are My Glory” dizisinde ki rolüyle 2021 Popüler Kadın Oyuncu Ödülü‘nü kazandığını duyurdu. 3 Şubat 2022’de WETV Tayland, 2021 için En İyi WETV Kadın Oyuncu Ödülü‘nü kazandığını duyurdu.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Dilraba Dilmurat Dizileri

dilraba dilmurat dizileri

Yukarıda Dilraba Dilmurat kimdir , nerelidir kimlerdendir, dini nedir , Dilraba Dilmurat Türk mü gibi soruları cevaplayarak oyuncunun aldığı ödüllere değindik. Sonuç olarak farkettiğiniz üzere oldukça yetenekli bir oyuncu Dilraba Dilmurat. Bu nedenle de yukarıda uzun uzun oyuncunun ödüllerinden bahsetmek durumunda kaldım. Ancak şimdi dizilerine geçebiliriz. Hadi bakalım;

 1. Anarhan
 2. Swords of Legends
 3. V Love
 4. Cosmetology High
 5. Sound of the Desert 
 6. The Backlight of Love
 7. Diamond Lover
 8. Ban Shu Legend
 9. The Ladder of Love 
 10. The Door
 11. Hot Girl
 12. Pretty Li Hui Zhen
 13. Diamond Lover (Special Cut)
 14. Eternal Love
 15. The King’s Woman
 16. The Flame’s Daughter
 17. Sweet Dreams 
 18. Eternal Love of Dream
 19. Love Designer 
 20. The Long Ballad
 21. You Are My Glory 
 22. The Blue Whisper: Part 1 
 23. Legend of Anle
 24. Invader
 25. The Blue Whisper: Part 2 
 26. Feng Lai Qi

Ben buraya yazmaktan yoruldum. Ancak görünen o ki Dilraba Dilmurat bu dizilerde yer almaktan yorulmamış haha. 🙂 Gerçekten oyuncu olmak için doğmuş bir aktrist Dilraba Dilmurat. Bunu yalnızca yer aldığı dizilere göz atarak bile anlayabiliriz.

Oyuncu yukarıda yer alan bir iki dizi hariç hepsinde başrol olarak yer almıştır. Liste geçmişten günümüze doğru sıralanmıştır.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Dilraba Dilmurat Filmleri

who is Dilraba Dilmurat

Yukarıda oyuncunun yer aldığı dizilere değindik, sıra Dilraba Dilmurat Filmleri ‘ne geldi. HAdi bakalım lafı hiç uzatmadan oyuncunun yer aldığı filmlere bir göz atalım;

 1. Fall In Love Like A Star 
 2. Lost in your Eyes
 3. Mr. Pride vs. Miss Prejudice
 4. Namiya 
 5. Live For Real 
 6. 21 Carat
 7. Date
 8. Dreams Come True
 9. The Legend of Sun and Moon

Oyuncu yukarıda yer alan her bir filmde başrol oyuncu olarak yer almıştır. Bu nedenle her bir filmi gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz. Son olarak Dilraba Dilmurat katıldığı programlar ‘a , Tv şovlarına değinmek istiyorum. Hadi bakalım;

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Dilraba Dilmurat TV Şovları

dilraba dilmurat kimdir

Oyuncu ününden dolayı olsa gerek bu ününü devam ettirip yüzünü unutturmamak adına birçok varyete şovunda yer almıştır. Her birini sizler için geçmişten günümüze kadar sıraladım;

 1. Happy Camp
 2. Day Day Up
 3. Laugh Out Loud
 4. Star Talk 
 5. Ace vs Ace: Season 2 ; Oyuncu yalnızca 1.bölümünde yer almıştır.
 6. Keep Running: Season 5 
 7. Ni Hao! Mo Sheng Ren
 8. The Sound
 9. Shake It Up
 10. The Sound: Season 2 ; Oyuncu 2.bölümde yer almıştır.
 11. Produce Camp 2019
 12. Go Fighting! Season 5
 13. Meet at Temple of Heaven ; Oyuncu 1.bölümünde yer almıştır.
 14. Feel the World ; Oyuncu 1 ve 2.bölümlerinde yer almıştır.
 15. Go Fighting! Season 6 ; Oyuncu programın 1.bölümünde yer almıştır.
 16. Bye 2021 Comedy Night
 17. Music Camplus

Evet oyuncunun yer aldığı TV Showları bu şekildeydi. Sonuç olarak yazının bu kısmına kadar Dilraba Dilmurat kimdir , dizileri , filmleri ve yer aldığı varyete şovlarına değindik. Son olarak oyuncunun özel yaşantısından birkaç soruya daha yanıt verip yazıyı sonlandıracağım.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Dilraba Dilmurat Türk Mü

dilraba dilmurat nereli

Evet oyuncu adından da anlayacağınız üzere bir Uygur Türkü’dür. Ancak oyuncu Çin doğumludur ve Çin’de ünlü olmuştur.

Dilraba Dilmurat Dini

Oyuncunun Uygur Türkü olduğunu öğrenen her izleyici şüphesiz ki oyuncunun dinini merak ediyor. Ancak oyuncu bu konu hakkında hiçbir yerde detaylı bir bilgi vermemekte. Bu nedenle irdelemenin de anlamı yok. Bu özel bir konu, din kişinin kalbinde başlayıo yine buradan devam eden bir şey.

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Dilraba Dilmurat Sevgilisi

dilraba dilmurats boyfriend

Oyuncunun sevgilisi de oldukça fazla merak edilen sorulardan biri. Ancak yine dini inancında olduğu gibi bu konuda da net bir bilgi bulunmamakta. Bu nedenle bu soruyu da net bir şekilde cevaplayamayacağız.

Ancak son zamanlarda Dilraba Dilmurat’ın adının ünlü bir futbol oyuncusu ile anıldığını da belirtmek isterim. Doğruluğu yanlışlığı konusunda net bir bilgi yok.

Ki bana kalırsa bu konu bizi çok da ilgilendiren bir konu değil. Sonuç olarak oyuncunun özel yaşamı. Seçimi her ne olursa olsun umarım mutlu olur diyerek yazıyı burada sonlandırmak istiyorum.

Farklı bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın, sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Birbirinden Eğlenceli Çin Dizilerine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir