You Are My Glory Konusu ve Oyuncuları – Çin Dizileri

You Are My Glory Yorumu Konusu ve Oyuncuları

Son zamanlarda Kore dizileri ile beraber, yükselişe geçen Çin dizileri oldukça fazla ilgimi çeker oldu. Zamanında izleyip, cıvıklığından ötürü yarım bıraktığım diziler kat be kat birikirken, bu yeni dramalar oldukça fazla göz kamaştırıcı.

Neler oluyor Çinliler dizileriyle Kore Dizilerinin üzerine mi çıkıyor yoksa? Çinden tüm dünyaya yayılan Covid belasından dolayı, evlerimizde karantinada iken bu karantinalı günlerimizi Çin dizileri ile geçirebiliriz sanki ha?

Haha ! Sizce de bu kulağa çok iroik gelmiyor mu 🙂 Her neyse bugün sizlere bahsedeceğim dizi, oyuncuları ile oldukça ilgi toplamış, 2021 yılının ilk yarısında yayınlanması planlanan bir Romantik Komedi bir Çin dizisi . Konuyu hiç uzatmadan sizleri dizi hakkında bilgilerle yalnız bırakmak istiyorum. You are my glory konusu :

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

You Are My Glory Konusu

 • Ülke: Çin
 • Tür: Komedi – Romantik – Gençlik
 • Senaryo yazarı: Gu Man
 • Yönetmen: Wang Zhi
 • Yayın Tarihi: 2021
 • Bölüm Sayısı: 35

Qiao Jing Jing ve Yu Tu, lisede sınıftan arkadaşlardır. Qiao Jing Jing, Yu Tu’ya kür kütük aşıktır, bu aşkını Yu Tu’ya  iki kez itiraf etsede her aşk itirafında reddedilmiştir. Jing Jing bu itiraflardan tam 10 yıl sonra, ülkenin en popüler ünlülerinden biri haline gelmiştir. Yaşadığı birtakım problemlerden ötürü bir uzay mühendisine ihtiyaç duyar, bu uzay mühendisi Yu Tu’nun tam kendisidir.

Dizi bu ikisi arasındaki aşkı romantizmi ve heyecanı konu almaktadır. Dizi aynı zamanda Gu Man’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Evet dizinin konusu bu şekilde. Şu zamana kadar girdiğim dizi bilgilendirme metinlerinden yola çıkarak söylüyorum ki : 2021 yılı uyarlamaların yılı olacak!

Gerek Kore olsun gerekse Çin olsun ha bire bir şeyleri uyarlıyorlar. Uyarlamalar asıl eseri, kalitesizliği ile rencide etmediği sürece bu iyi ancak aksi bir durumda bu hem asıl eseri okuyanlar için hem de yazar için kötü sonuçlanıyor. Umuyorum ki You are my Glory Çin dizisi bizi kalitesi ile şaşırtır.

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

Oyunculardan bahsederken Koreli oyunculara yaptığım gibi, oyuncular hakkında çok fazla konuşamayacağım. Zira bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim. Olur da diziyi izlersem, geri döner bir güzel yazıyı yorumlarıma boğarım.

you are my glory

 • Dilraba Dilmurat

A-aaaa normalde hiçbir şey yazmayacaktım ama burada parantez açmazsam olmazdı. Böyle bir Çin ismi olamayacağına göre Başrollerden biri TÜRK! Hem kendi merakımı gidermek hem de sizlere bilgi vermek amacıyla, hanım kızımızı azıcık araştırdım.

İlk araştırmamı direkt bir İngilizce çeviri sitesinden yaptığımda bana Dilraba’nın Sincan doğumlu olduğunu söylüyordu!

Sincan sincan bizim Adana! Resmen Çin’de bir Adanalı aktristimizin olduğunu düşünmüştüm taaa ki Google Translate’yi sayfadan iptal edene dek : Meğerse Google Translate Xinjiang ‘ı Sincan diye çevirmiş, püğ! Neyse bu yanlış anlaşılmayı bir kenara bırakarak, Dilraba’nın Uygur kökenli bir Çinli aktrist olduğunu söyleyebilirim. Yani Dilraba bir Uygur Türkü. Çinde de oldukça meşhur, öyle ki 1997 yılından bu yana sahnelerde.

Dilrabamızın (Türk olunca -mız diyemeden duramadım) yakın zamanda oynadığı diziler : 

 • Love Advanced Customization (2020)
 • Three Lives, Three Worlds, The Pillow Book (2019)
 • Sweet Dreams (2018)
 • The Flame’s Daughter (2018)

Dilraba You are my glory çin dizisi ‘nde Yu Ta’ya körkütük aşık olan Qiao Jing Jing karakterine can verecek.

you are my glory

 • Yang Yang : Yukarıda da belirttiğim gibi Çinli aktörler ile aram pek iyi değil. Bu beyin de eli yüzü düzgün, nasıl bir oyunculuk sergileyeceğini dizi başlayınca göreceğiz.

Yang Yang’ın Oynadığı Diziler :

 • The King’s Avatar
 • With You
 • The Chronicles of A Town Called Jian

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

You are My Glory

Vel hasıl kelam dizi hakkında sizlere vereceğim bilgiler bu şekildeydi, farklı bir yorumunuz var ise yahut aklınıza takılan bir soru var ise mutlaka yorum kısmına yazın. You are my glory dizisi final yapar yapmaz You are my glory yorumu başlığı altında dizi incelemesi bloğumda olacak.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, Sağlıcakla kalın!

-Jaze

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

2 thoughts on “You Are My Glory Konusu ve Oyuncuları – Çin Dizileri

 • 26/07/2021 tarihinde, saat 12:47
  Permalink

  Merhabalar:
  Öncelikle dizi tanıtım konulu yazılarınızı fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum. 2016 yılından beri Kore, Çin, Japon , Tayvan ,Tayland gibi sayısını dahi hatırlamadığım kadar dizi izledim izlemeye de devam ediyorum. Aşağıda Yang Yang ile iligili merakınızı dile getirmişsiniz bu konu da yorum yapmak istedim.En favori Çin dizim ”Love O20” dir ki erkek başrolü Yang Yang dır.
  Ki dizi izlerken mutlu son, mutsuz son, başrolleri yakışıklı ,çirkin, güzel hiç farketmez benim için uyum olsun, dizinin konusu güzel olsun yeterli . Yani demem o ki mutlaka izlemelisiniz Love O20 yi çünkü oldukça güzel, ılımlı, dostluk ,arkadaşlık ve aşk üstüne üstelik Yang Yang ın oyunculuğunu da çok beğenmiştim. Eminim beğenirsiniz. 🙂

 • 26/07/2021 tarihinde, saat 13:11
  Permalink

  Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekür ederiim 🙂 Bahsettiğiniz diziyi gerçekten merak ettim, daha önce ismini birkaç kez duymuştum ama izlemek nasip olmamıştı. Listeme aldım en yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum. Öneri için teşekkür ederiim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir