Tsurezure Children Konusu ve Anime İncelemesi

Tsurezure Children

  • Yönetmen: Hiraku Kaneko
  • Stüdyo: Studio Gokumi
  • Tür: Romantik Komedi
  • Yapım Yılı: 2017
  • Bölüm Sayısı: 12
  • Anime Puanı: 7.3

Tsurezure Children Konusu

Tsurezure Children , lisede okuyan 5 çift öğrencinin yaşadığı romantizmi konu alan bir animedir. Bu öğrencilerin ilişkileri 13 dakikalık bölümlerde kısa kısa anlatılmaktadır. İlişki sayısı bol olunca her türden insan ve farklı aşk hikayeleri anlatılmış oluyor. Zaten kendisi de az ekran süresi bulunduran bu anime, doğal olarak minicik bir konuya sahip.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

  • Tsurezure Children Konu Anlatımı

Aslında animenin süresinin normale göre kısa olmasının avantajları var ancak bununla beraber birçok dezavantaj da sağlıyor. İki durumu da ele alarak inceleyelim. Kısa hikaye süresinin avantaj olarak görünen kısmı, günümüzde insanların dikkatini bir şeye toplamayı kolaylaştırdığından ortaya çıkıyor. Yaklaşık 13 dakika olan bir bölümün izlerken kimseyi zorlayacağını düşünmüyorum. Ancak her ne kadar bu kısalık iyiymiş gibi görünse de anlatımı baltalayan büyük ve tehlikeli bir unsur.

Tamam Tsurezure Children , ele aldığı konu itibarı ile harika bir anlatım gerektirmiyor olabilir. Fakat 12 bölümde 5 çiftin hikayesini de eşit şekilde anlatmaya gelince eksik kalıyor. Çiftler arasında bazılarının üzerine daha fazla düşüldüğü bariz şekilde ortada.

Tsurezure Children

Anime orijinal halinde aslında 4 koma -kısa ve eğlenceli manga hikayeleri- manga halindeydi ve şu anki haline uyarlandı. Hikaye anlatımına bu durum doğrudan etki ediyor. Her ne kadar mantıklı sebepler olsa da arka planda kalan karakterler üzerine daha fazla düşülebilirdi. Şahsen ilişkilerini en çok beğendiğim çiftin çok az ekran süresine sahip olması beni rahatsız etti.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Tsurezure Children

  • Çiftlerin İlişkileri

Çiftler ilk bakışta birbirlerinden farklı görünse de benim gözümde, 2 istisna dışında ağır benzerlikler barındırıyor. İstisna olarak belirttiğim çiftler bile diğerleri ile benzerlikler içeriyor. Bunun aslında ana nedeni komalardan uyarlanmış bir anime olması. Bu durum doğrultusunda da ilişkilere eşit miktarda zaman ayırılamıyor. Böylece hem çiftler basit ve benzer oluyor, hem de ilişkiler oldubittiye geliyor.

tsurezure children anime

Genel olarak çiftleri incelediğimizde pasif kız-aktif erkek, aktif kız-pasif erkek, pasif kız-pasif erkek ya da ne aktif ne de pasif olan kişilere denk geliyoruz. Elbette bu normal bir durum fakat 5 tane çifti benzer durumlar üzerinden anlatmaya kalkınca işler biraz kabak tadı veriyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Tsurezure Children Çizimleri ve Müzikler

Tsurezure Children çizimleri oldukça sade ve göze hoş geliyor. Karakterlere baktığımızda hepsi birbirinden farklı. Bunun sayesinde seyir zevki artıyor. Karakterlerin hepsi birbirinden farklı fakat bu durum yine de yeterli değil. Çünkü uzun süre görmeye alıştığımız benzer tipleri sık sık görüyoruz. Anime süresinin az olması burada avantajlı bir durum haline geliyor. Çünkü görmekten sıkıldığımız kişiler haliyle az görünüyor.

Tsurezure Children izle

Müzikler hakkında diyecek pek bir şey yok. Çünkü animenin süresi dolayısıyla içinde müzik yok desem yeridir. Açılışta ve kapanışta var fakat bunlar ne kadar güzel ve izleyenler ne oranda dinliyor tartışılır. Bir kere beğenmedikten sonra zaman kaybı olmasın diye birçok sefer açılışı atladım. Normalde bu duruma oldukça karşı çıkarım, fakat bazen elden başka bir şey gelmiyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Tsurezure Children Yorumu

Genel olarak incelemek gerekirse Tsurezure Children benim gözümde nötr halde. Kısa süreli olduğu için küçük bir zamanı hızlıca geçiriyor ve oldukça çerezlik bir anime. Seveninin dişinin kovuğuna yetmez. Fakat animenin sevenleri için kötü bir haberim var. Serinin manga sanatçısı Toshiya Wakabayashi zamanında ikinci sezon için ” Neredeyse imkansız görünüyor fakat umarım bir gün görürüz.” dedi. Her ne kadar açık bir kapı bıraksa da ben yeni bir sezon geleceğini pek mümkün görmüyorum.

Yapım türünün hakkını kabul edilebilir ölçüde veren bir romantik komedi , bu nedenle yazdıklarım ışığında hoşunuza giderse izleyebilirsiniz. Ben izleme ya da izlememe konusunda net bir taraf tutmuyorum, olay tamamen size kalmış. Bu haftanın yazısını böylelikle sona erdiriyorum. Umarım mutlu, huzurlu bir hafta geçirirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun kendinize iyi bakın.

-KlopX

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir