2 Broke Girls Konusu ve Yorumu – Dizi İncelemeleri

Bugün sizlerle yıllardır izlemekten vazgeçmediğim 2011 yapımı Amerikan sitcom 2 Broke Girls ‘ü inceleyeceğiz. O zaman uzatmadan konusu ile başlayalım.

2 Broke Girls Konusu

Yirmili yaşlarında yoksul bir aileden gelen Max Black ve zengin bir aileden gelen ancak babası dolandırıcılık yüzünden hapse giren ve bu yüzden beş parasız kalan Caroline Channing‘ in Brooklyn‘ de bir restoranda çalışmaya başlaması ve Max’ le tanışmasını ve onu bir hayal peşinden sürüklemesini anlatıyor. 

2 Broke Girls Yorumu

2 Broke Girls ‘i henüz bitirmediğim için çok kapsamlı bir yorum yapamayacağım. İlk üç sezonundan yaptığım çıkarımları anlatacağım. Öncellikle Amerikan sitcomuna yabancı değilseniz ve bel aşağı esprileri anlayıp gülerim derseniz diziyi izlerken ne yabancılık çekersiniz ne de düz bir surat ifadesiyle izlersiniz. 

Uyarımı da yapayım bel aşağı espri ve cinsellik -açık açık gösterilmese de- bolca var. Dizide bunun üzerine kurgulanmış gibi zaten. 

2 Broke Girls Oyuncuları

2 Broke Girls Konusu

Gelelim karakterlere: Konusunda bahsettiğim gibi Max (Kat Dennings) fakir bir aileden gelmiştir. Annesi uyuşturucu kullandığından ve muhtemelen babası onları terk ettiği için çok da düzgün bir hayatı olmamış. Kendisi de illegal bir yaşam sürmekte. İllegal derken aksiyon fimlerindekinden bahsetmiyorum. Başkasının evinde o başkasının haberi olmadan yaşıyor. Biraz alışveriş hırsızlığı falan. Kısaca kendi halinde bir kız. 

Caroline Channing (Beth Behrs) ise son derece lüks bir yaşam sürmüş. Ta ki babası dolandırıcılıktan hapse girene kadar. Kalacak yeri olmayan kızımız metrolarda, sokaklarda kalmaktadır. Ta ki Max ile tanışana kadar. Tabi ki o kadar lüks bir yaşamdan sonra parasızlığa alışmak zor olsa gerek. 

Ana karakterlerimiz Max ve Caroline‘ dı diğer. Zaten olaylar da onlar üzerinden geçiyor. Diğer karakterler diziyi ayakta tutması için. Onlar olmazsa olmazlardan. Birazcık da onlardan bahsedeyim. 

Sophie Kachinsky (Jennifer Coolidge) Ukranyalı yaşına göre çok iyi görünen ve konuşmasının beni benden aldığı bir karakter. Ayrıca kendisi benim favori karakterim. 

Han Lee (Matthew Moy) Kızların çalıştığı restoranın sahibi. Kendisi Koreli ve kısa boylu. Bildiğimiz baya kısa boylu. Dizinin bir kısmında illaki Han ile dalga geçiliyor. 

Earl (Garret Morris) kendisi siyah ve yaşlı bir karakter. Çok bir özelliği yok ancak o da sevdiğim karakterler arasında. 

Oleg (Jonahtan Kite) kendisi restoranda aşçı. Çok da hijyenik bir insan değil kendisi ama restoran da müşteri eksik olmadığına göre çok da kötü bir açşı değil gibi. 

Dizi hakkında söylenecek çok bir şey yok. Gülmelik, kafa dağıtmalık bir dizi. Kesinlikle öneririm. 

Sağlıcakla Kalın

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

-Morosophist 

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “2 Broke Girls Konusu ve Yorumu – Dizi İncelemeleri

  • 12/03/2021 tarihinde, saat 20:09
    Permalink

    Yorumlarına katılıyorum. Dizinin bitmesi çok üzdü. Sınav haftamda tanışıp notlarımdan düşük almamı sağlamıştı ama pişman değilim 🙂

  • 18/03/2021 tarihinde, saat 10:14
    Permalink

    ah şu sınav haftaları ? iptal edilmesi beni de üzdü açıkçası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir