Wonder Egg Priority Konusu ve Anime İncelemesi

Wonder Egg Priority Konusu

Wonder Egg Priority , gece yarısı yürüyüşüne çıkan Ai Ohto adlı 14 yaşındaki bir kız hakkında. Çıktığı yürüyüşte gece geç saatlerde dışarıda iken duyduğu gizemli bir sesin etkisiyle, yer altındaki garip bir yerde bulduğu gacha makinesinden bir yumurta alır. Bu yumurta ona seslenir: “Geleceği değiştirmek istiyorsan, sadece şimdi seçmen yeterli. Şimdi kendine inan ve yumurtayı parçala.”

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Wonder Egg Priority Anime İncelemesi

Yeni bir animeyle geldim bugünn. Darling in the FranXX, Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai ve Yakusoku no Neverland gibi sebilen serilere sahip olan CloverWorks stüdyosunun imzasını attığı kaliteli bir seri. Animenin yapımcısı popüler live action serileriyle adından çokça söz ettiren Shinji Nojima.

2021 yapımı ve henüz yayında olan Wonder Egg Priority oldukça ilgi gören bir seri şimdiye kadar 9 bölümü yayınlanmış 12 bölüm olacağı söyleniyor ama olaylar fazlasıyla yavaş ilerlediği için seriyi nasıl bitireceklerini kestiremiyorum şuan. Sonraki bölümler savaşlar yerine karakterlere odaklanırlarsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Fantastik, psikoloji ve dram konuları üzerine kurulu olan anime şuanlık oldukça iyi yansıtıyor tüm bu konuları. Kaliteli bir ilk bölüme ve çok iyi çizimler sahip. Karakterleri görüp de sevmemek mümkün değil. Konusu gerçekten ilgi çekici. +17 (intihar, şiddet ve cinsel taciz eğilimli sahneler barındırıyor) olduğunu baştan söyleyeyim. Psikolojik açıdan etkilediği için yaş sınırı var.

Bundan sonra ki paragraf azcık spoi olabilir yani aslında ilk bölümde öğreneceğimiz şeyler ama okuyup okumamak size kalmış.

Karakterlerimizin bulduğu yumurtalardan zamanında intihar etmiş kızlar çıkıyor. Karakterlerimizin görevi verilen süre de bu kızların trajedilerine son vermek. Eğer görevleri başarırlarsa zamanında intihar etmiş bir dostlarını tekrar diriltebileceklerine inanıyorlar.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Wonder Egg Priority

Bence son zamanlarda çıkan nadir kaliteli animelerden. İzlediğiniz zaman pişman olmayacağınızı düşünüyorum. İster karakter gelişimi olsun ister düşündürme bakımından kesinlikle eğlenceli. Dram biraz ağır basıyor ama izlemeye değer yani.

İlk bölümler biraz kafanız karışsa da 3-4. bölümler de olayları anlamaya başlıyorsunuz. Sıkıcı bulan bir kesim de var. Kişiden kişiye değişebilen görüşler bunlar tabi. Ama dediğim gibi son zamanlarda çıkan nadir kaliteli animelerden. İzlemeye değeceğine inanıyorum. Sağlıcakla kalın..

Daha fazla anime incelemesi için tıklayın.

-Lulin

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir