Arı Ekmeği Faydaları : Arıdan Gelen Şifa

Arıların ortaya çıkardığı yalnızca bal değildir. Bal dışında birkaç çeşit daha ürün üretirler. Bunlardan biri de Perga yani Arı Ekmeğidir. Arı ekmeği , arıların bal yaptıkları sırada bal ile balmumunun karışması ile oluşur. Arı ekmeği öylesine güçlü bir besin kaynağıdır ki bütün bedeni baştan aşağıya yenileyecek bir güce sahiptir. Arı Ekmeği ‘nin Faydaları ‘na gelin hep beraber bakalım;

Arı Ekmeği Faydaları

arı ekmeğinin faydaları

  • Bilimsel araştırmalar, Perganın kansızlığa iyi geldiğini ispatlamıştır. Özellikle kansızlık dolayısıyla halsizlik sıkıntısı çekenlere, güç vermesi anlamında önerilir.
  • Karaciğerin yenilenmesine yararı dokunur. Yapılan araştırmalar bunu ispatlamıştır.
  • Cilt sağlığında kullanılır. Özellikle cilt sağlığı ve vücutta ki organların sağlıklı bir şekilde işlev görmesine yardımda bulunur.
  • K Vitamini kaynağıdır. Arı ekmeği beyinsel fonksiyonları arttırır, sinir sisteminde zarar gören alanların iyileşmesine de katkıda bulunur.
  • Sindirim sistemini düzenler. İçeriğinde yer alan probiyotik sayesinde sindirim ve bağırsak sorunlarına iyi gelir.
  • Hücre yenileyici bir özellliği vardır. Yukarıda da belirttiğim gibi Cilt sağlığında kullanılır. Arı Ekmeğinin hücre yenileme özelliği, cilt kırışıklıklarına iyi geldiği anlamını da taşımakta.
  • Kas ve Kemiklere Fayda Sağlar. Kas-kemik sorunlarının ve ağrılarının gideriminde, Arı Ekmeği çoğunlukla kullanılır.
  • İştah bir açıcı özelliğe sahiptir. Özellikle yemek yemekten kaçan çocuklarınız için kullanabilirsiniz.

Arı Ekmeğini Nasıl Temin Edebilirim

Arı ekmeği yani Perga, arının diğer ürünlerine oranla piyasada daha zor bulunur. Alıcıların azlığına arıcıların arı ekmeği konusunda ki bilgi eksikliği de eklenince arı ekmeğini piyasada bulmak imkansız bir hale geliyor.

Tüm bu imkansızlığa rağmen Perga piyasa bulunabilse dahi, satın alırken ürünün özelliğini kaybetmediğine dikkat edilmeli. Zira arı ekmeğinin ne şekilde muhafaza edildiği, ürünün özelliğini kaybetmemesi açısından çok önemlidir. Ayrıca uzmanlar Arı ekmeğini ham halinde satın alınıp, tüketimini de pek önermiyor.

Bu sebepten olsa gerek Türkiye Erciyes Üniversitesinde, Profesör Doktor Sibel Silici’nin başlatmış olduğu bir proje ile şuan arı ekmeği kapsül şeklinde üretilerek satışa sunuluyor.

Bu ürüne Türkiye’de ki tüm eczanelerde ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Almanya vb. Avrupa ve diğer ülkelerde de satışa sunulduğuna yönelik bir haber okudum az önce. Yani gurbette ki vatandaşlarımızda Türkiye’de üretimi yapılan bu ürüne rahatça ulaşabilirler.

Arı Ekmeği Nasıl Tüketilir

arı ekmeğinin faydaları

Arı ekmeğinin faydaları ‘ndan Arı Ekmeğine nerede ulaşacağınıza dair birçok bilgi verdim sizlere peki ya bu Arı Ekmeği Nasıl Tüketilir ?

Arı ekmeğini süt ve yoğurt gibi gıdalarla tüketebilirsiniz aynı şekilde çay ile beraberde tüketebilirsiniz. Uzmanlar Arı ekmeğini daha çok kahvaltıda tüketilmesini önerir. Önerilen miktar ise yetişkinler için 5-10 adet iken, 4 yaş üzeri çocuklar için 2-3 tane tüketilmesi tavsiye edilir.

Kapsül kullanımı için uzmanlar, yetişkinlerin günde 2 adet, çocukların ise 1 adet tüketmesini önerir. Çocuklar için kapsülü açıp içerisini yoğurda boşaltarak da tükettirebilirsiniz.

Evet bugünkü yayınımın sonuna geldik. Diğer Sağlık konusunda ki yayınlarımı da okumak için tıktık.

Umarım yararlı bir yayın olmuştur. Elimden geldiğince Arı Ekmeği (Perga) konusunda ki her şeye değinmek istedim. Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir