Brooklyn Nine Nine Konu ve Yorumu – Durum Komedisi

Brooklyn Nine Nine Dizi Konusu ve Yorumum

Bugün sizlere Brooklyn Nine-Nine adlı durum komedisi türündeki diziden bahsedeceğim. O kadar komedi eleştirdim bunu eleştirmesem olmaz dedim ve karşınızda Brooklyn Nine Nine .

Brooklyn Nine Nine Konusu

Aslına bakarsanız çok uzunca konuşabileceğim bir konu yok. Dizi Brooklyn ‘in 99 numaralı polis merkezinde çalışan bir grup dedektifin yaşadığı olayları anlatıyor diyebilirim. Olaylar derken esrarengiz, entrikalı şeyler beklemeyin baya komik ve eğlenceli olaylar. O zaman  Brooklyn Nine Nine yorumuma geçelim.

Dizi Yorumu

Öncelikle oyuncu kadrosuyla başlamak istiyorum. Oyuncuların hepsini tanıyorum desem yalan olur. Hepsini ilk kez bu dizi de gördüm. Bu yüzden daha objektif olacağımı inanaraktan oyunculuğun muhteşem olduğunu söyleyebilirim.

Karakterlerin hepsi rolleriyle özdeşlemiş. Bu yüzden karakteri de anladığım için bir şeyi yaptığında sebebini az çok anlıyordum. Ve şunu da unutmadan söyleyeyim dizide her türden insan var.

Brooklyn Nine Nine

Gelelim ilk izlenimime, aslında pilot bölümünü izlediğimde biraz garipsemiştim. Şu ana kadar izlediğim komedilerden farklıydı. Nasıl farklıydı diye soracak olursanız, kamera hiç yerinde durmuyordu. Himym, Tbbt gibi komedi dizilerinde kamera olabildiğince sabittir. Ama Brooklyn Nine-Nine ‘da böyle değil.

Bir arkadaşınızın o an yaşanan bir olayı zoomlayıp veya küçültüp çektiğini düşünün, öyle bir çekim. Bu yüzden dizinin ilk bölümünü bitirmeden kapattım. Aylar sonra binlerce içerik arasından izleyecek hiçbir şey bulamam sonucu “bir bölüm daha izleyeyim ne olacak ki” diye başlayıp şu anda favorilerime giren bir dizidir kendisi.

Brooklyn Nine Nine

En sevdiklerim birbiriyle bağlantılı bölümler oldu. Bir de Cadılar Bayramı bölümleri oldu. Herkesin birbiri ardından nasıl işler çevirdiğini, tüm kurnazlıkları görebildiğimiz bölümler.

7 Sezonla bitmesi gereken yerde bıraktıklarını düşünüyorum ama daha fazla olsaydı onlarda su gibi akıp giderdi.

Brooklyn Nine Nine

Olaylar genel olarak Jake Peralta ( Andy Samberg ) adlı karakterimiz üzerinden geçiyor. Yani her haltın içinden o çıkıyor. Kesinlikle diziyi bıktırmadan izleten ve güldüren bir karakter.

Adamı öve öve bitiremeyeceğim doğrusu. Ah Jake üzümlü kekim.

Captain Holt

Dizide ırkçılık , homofobiklik gibi şeylere de değindiklerini söylemeden edemeyeceğim. Bundan söz etmişken dizinin senaristlerinin ‘bir kişinin bu kadar zorluğa karşı gelip, yüksek bir rütbeyle karşımıza çıkması ayakta alkışlanacak durum’ dememiz için hem siyah hem de gay olan Captain Holt ‘u dizinin vazgeçilmezlerinden birisi haline getiriyor.

Sadece bu karakterlerden bahsettim diye diğerlerinin sönük kaldığını sanmayın. İlerleyen bir sürü bölümde karşınıza yeni karakterler çıkacak ve ana kadroyla aralarında ki ilişkiyi izlemenin sizi güldüreceğini temin ederim.

Biraz daha devam edersem spoiler alarma geçmekten korktuğum için yazıyı burada sonlandırıyorum.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim ve hepinize güzel günler dilerim.

-Morosophist

Diğer dizi film yorumlamaları için TIKTIK

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir