Owari No Seraph Konu Ve Yorumu – Anime İncelemeleri

Owari No Seraph Konusu

Owari No Seraph / Seraph of the End anime hikayemiz aniden bilinmeyen bir sebepten ötürü 13 yaşından büyük insanların öldüğü ve nerden geldiği belli olmayan Vampirlerin dünyayı istila ettiği bir dünyada başlıyor. Vampirlerin 13 yaşından küçük çocukları kamplara toplayıp onlara kendileri için besi hayvanı muamelesi gösterdiği bi dünyaya dönüşen bu dünya da baş karakterimiz Yuichiro Hyakuya‘nın mücadelesini anlatılıyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Owari No Seraph Anime İncelemesi

Owari No Seraph

Bu aralar anime izlemeye vakit bulmakta gerçekten zorlanıyorum. Ancak bu sayede size daha önce çok sevdiğim için iki defa izlediğim bir animeyi önermeye karar verdim. (ki ben çok nadir bir şeyi ikinci defa izlerim) Diğer adı Seraph of the End olan animemiz benim vampir konulu olup da kaliteli bulduğum sayılı animelerden.

Şimdiye kadar 13 bölümlük iki sezon yayınlandı. Henüz bitmiş bir anime değil. Ancak ne yazık ki üçüncü sezon hakkında resmi bir duyuru yapılmadı. Ne zaman çıkacağı bilinmiyor.

  • Tür olarak aksiyon, vampir, doğaüstü güçler, shonuen ve dram olduğunu söyleyebiliriz.

Konu olarak yukarıda kabataslak açıklamıştım ama detaya girersek eğer; Owari No Seraph Animesi küçük yaşta Hyakuya yetimhanesine katılan Yuichiro, önceden yaşadığı zor hayata rağmen yetimhanedeki arkadaşlarını aile olarak kabul eder. Ancak burada o ve arkadaşları vampirler tarafından besi hayvanı olarak görülürler.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Owari No Seraph

Anime Yuichiro’nun besi hayvanı olarak görüldükleri kamptan kaçmaya çalışırken aile üyelerini (yani ailesi olarak gördüğü yetimhane arkadaşlarını) kaybederek yaşadığı travma ile başlıyor. (Bu cümle niye bu kadar uzun oldu, cümleyi toplayana kadar canım çıktı) Yuichiro Hyakuya tek başına kaçmayı başarıyor. Dışarı çıktığında karşılaştığı ilk insan :Komutan Guren. Komutan, Yuichiro’ya onu vampirlerle savaşması için eğiteceğini söylüyor.

Owari No Seraph anime

Tür olarak doğaüstünün de olmasının sebebi insanların vampirlerle savaşması için iblislerle anlaşma yapabilmesi. Daha fazla anlatacak olursam spoi vereceğimi düşünüyorum. Yan karakterlerin hepsine gerçekten özenilmiş. Kurgu olarak da eleştirebileceğim bir yönü olduğunu düşünmüyorum.

Anime romantizmden çok aile ve arkadaşlık kavramına değer veriyor. Bu nedenle benim için yeri çok ayrı. Ayrıca çizimi de gerçekten kaliteli, özenilmiş bir seri. Ben izleyeceğim animeyi seçerken çizime önem verdiğim için bu önemli bir detay ?

Özet olarak gerçekten eğlenceli bir anime. Ayrıca dram ve aksiyon da güzel bir şekilde işlemişler. Bu anime serisini izlemediyseniz eğer, biran önce izlemenizi tavsiye ediyorum. Beğeneceğinize eminim.Sağlıcakla kalın…

-Lulin

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir