Chambers Konusu Yorumu ve Oyuncuları

Netflix ‘te yayınlandığı ilk günden bu yana büyük ses getiren “ Chambers ” dizisini hep beraber inceleyeceğiz. Yazı Spoiler içermemektedir. Rahatça okuyabilirsiniz; Chambers Konusu Yorumu ve Oyuncuları

Birbirinden Kaliteli Dizi Önerileri Yazımız İçin Buraya Tıklayın.

Chambers Konusu

Chambers Konusu

  • Dram: Çember
  • Ülke: Amerika
  • Türler: Gizem , Gerilim , Gençlik
  • Bölüm Sayısı: 10
  • Yayın Tarihi: 2019
  • Yayın Platformu: Netflix
  • İçerik derecelendirme: 18+ – 18 yaş ve üstü gençler

“Vücudunuzu çevreleyen görünmeyen enerji, size gerçekte kim olduğunuzu söyler.” Ama auranız başka biriyle paylaşıldığında ne olur?

Kesinlikle iyi bir soru ve Sasha Yazzie bir kalp naklinden sağ çıktıktan sonra bunu ilk elden deneyimlemek üzere ve ölü donörü Becky Lefevre’ye bağlı olmaktan daha fazlasını hissetmeye başladı. Sasha, Becky’nin ailesi umutsuzca onunla bir bağlantı kurmaya çalışırken, yaşananlar ilgi çekicidir.

Sasha, bazı halüsinasyonlar ve uzak anılar yaşadıktan sonra parçaları bir araya getirmeye başladığında, Becky’nin ölümünün bir kaza olmayabileceğini öğrenir. Ancak tüm bunlar gerçekten halüsinasyonlar mı yoksa Sasha bir şekilde Becky’nin ruhuna mı dokunmaktadır?

Sasha, Becky’nin ölümünün ardındaki gizemi çözmeye çalışırken, aklını kurcalayan bir soru daha vardır; bu süreçte kendi ruhunu kaybedecek mi?

Birbirinden Kaliteli Dizi Önerileri Yazımız İçin Buraya Tıklayın.

Chambers Yorumu

Chambers şu anda 10 bölüm içeriyor ve tümü 26 Nisan 2019 itibarıyla Netflix ‘te yer almaktadır. Başrollerinde Sivan Alyra Rose, Marcus LaVoi, Uma Thurman, Tony Goldwyn ve Lili Taylor yer alıyor.

Dizi izleyicide bıraktığı hava ile 13 Reasons Why etkisi bırakıyor.

Seri boyunca Sasha, onun tehlikeli yolcusunu çevreleyen gizemi bir araya getirmeye çalışır. Bu süreçte farklı şüpheliler ve yeni olaylar ile karşılaşıyoruz.

Chambers yorumlar

Dizinin fragmanı ve açılış bölümleri gerçekten ilgi çekici.

Gösteri aslında oldukça akıllıca başlıyor. Dolayısıyla da hemen Sasha’nın karakterine çekildim ve onunla bir bağlantı hissettim. Serinin ilk üç bölümü gizemli, ürkütücü ve benzersiz. Bizi hemen gizemin içine çeken dizi, ara ara korkunun bedenimize depolanmasını sağlıyor.

Netflix Dizi Önerileri İçin Buraya Tıklayın.

Chambers Oyuncuları

Chambers Oyuncular

Oyunculuklar yeterince kaliteli, inandırıcı ve karakterler benzersiz.

Bana harika bir hikaye ve olay örgüsü veren dizilerle ilgili bir sorunum var. Nedeni ise bu gibi dizilerde genellikle oyunculuklar yeterince iyi olmuyor ve karakterler samimi gelmiyordu. Ancak bu dizide neredeyse bunun tam tersini hissettim.

Geçişler inanılmaz iyi ve hareketliydi. Öne çıkan performanslar arasında Sasha rolünde Sivan Alyra Rose ve Nancy rolünde Uma Thurman yer alıyor.

Tüm karakterlerin ilginç özellikleri vardı ve hatta onların etrafında dönen dostluklar ve ilişkiler bile ilgi çekiciydi. Hatta neredeyse oyunculukların bu dizi için fazla iyi olduğunu ve daha iyisini hak ettiklerini bile düşündüm.

Netflix Dizi Önerileri İçin Buraya Tıklayın.

Chambers Dizi Müzikleri

Dizilerde genellikle dizi müziklerine pek dikkat etmem ama bu dizi için harika ostlar seçilmiş. Seri boyunca, duygusal R&B, ince tekno ve büyüleyici moody rock’ın mükemmel bir karışımını dinliyoruz.

Tavana bakarken ve etrafınızdaki dünyayı düşünürken, zemine uzanıp onu tekrar tekrar dinlemek istemenizi sağlayan türden karamsar rock… Ve bu, bu dizi ile mükemmel uyumluydu.

Chambers izle

Benim ve muhtemelen sizin için en çok dikkat çeken şarkı ise; The Stone Roses’ın “I Wanna Be Adored” şarkısı.

Sasha, Becky’nin arabasında bu şarkıyı duymaya başlar. Ardından Becky’nin gizemli ölümüyle bir bağlantısı olduğunu öğrendikçe tekrar tekrar bu şarkıyı dinleriz. Cidden, bu şarkıyı o kadar çok sevdim ki…  Şarkının sözlerinden biri, “Ruhumu satmak zorunda değilim. O zaten içimde.’ bu sözler oldukça yerinde.

Netflix Dizi Önerileri İçin Buraya Tıklayın.

Chambers Görüntü Kalitesi

Chambers dizi müzikleri

Dizinin görüntü kalitesi güzel ve ilgi çekiciydi. Gösteri Arizona’da geçiyor, ancak çoğunlukla New Mexico’da çekildi ve bana Breaking Bad nostaljisi verdi. Manzara kesinlikle nefes kesici ve solma ve kamera açıları bununla oldukça iyiydi. Bu benim için profesyoneldi. Bu dizide çok güzel ve gizemli unsurlar vardı ve bu kesinlikle iltifatı hak ediyor.

Chambers Dizi Eleştirim

Dizi pek çok bölümde sürükleyiciydi. Öyle ki ilk üç bölüm benim için oldukça hızlı ilerlerken, kalan bölümler yavaş geldi ve bence bunun nedeni çoğunlukla işe yaramayan çok fazla anının olmasıydı.

Her bölüm yaklaşık 40-45 dakika sürüyor, bu kötü bir şey değil. Ancak bir bölümün sonsuza kadar sürdüğünü hissediyorsanız, bu o kadar da iyi değil. Arada, dizi için gerçekten gereksiz çok fazla boş anı vardı. Sonuç olarak bu benim için tempoyu çok fazla yavaşlattı.

Chambers dizi müzikleri

Bu dizi tam olarak ne anlatması ne mesaj vermesi gerektiğini bilmiyordu. Bu nedenle, yazımın başlangıcı kimlik krizini içeriyordu ve sanırım bu dizinin ana sorunu da bu. Hangi yöne gideceğini bilmiyormuş gibi hissediyordu. Türlerin birbiriyle örtüşmesi tamamen kabul edilebilir olsa da, bu gösteri her yerde her türde zikzak çiziyor gibiydi.

Dolayısıyla bu biraz yorucu ve hayal kırıklığıydı.

Chambers İzlenir Mi ?

Genel olarak, bu dizide gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Çünkü kesinlikle mükemmel olma potansiyeline sahip bir diziydi. İlk üç bölüm farklı ve benzersizdi ve gerçekten dikkatimi çekti. Dizinin sonu bile gerçekten harika ve ucu açık bitti. Bu ikinci sezonun da olacağına bir işaretti.

Birkaç ince ayar bu diziyi çok daha iyi yapabilirmiş gibi hissediyorum. Mesela dizi 10 bölüm ancak bence bu dizi maksimum 6-8 bölüm ile sonlanabilirdi. Daha fazla bölüm her zaman daha iyi değildir ve bu aslında dizinin çok fazla yöne sürüklenip çakılmasına neden oldu.

Chambers

Dizinin şu birkaç eksiği de olmasaydı kolayca yeni favori dizilerimden biri olabilirdi. Bu nedenle bu duruma birazcık üzüldüm.

Genel olarak, dizinin oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Biraz gerilim, biraz korku ve gizem ile harmanlanmış bir dizi istiyorsanız eğer Chambers ‘e şans verebilirsiniz.

Umarım Chambers İnceleme yazımı beğenmişsinizdir. Yorum kısmında Chambers hakkında ki kendi düşüncelerinizi ve teorilerinizi yazmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için çok teşekkürler ve iyi seyirler!

Netflix Dizi Önerileri İçin Buraya Tıklayın.

Meri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir