Pieces of Her Konusu Yorumu ve Oyuncuları

Karin Slaughter’ın romanından uyarlanan harika bir gizem gerilim dizisi ; Pieces of Her

Bu yazımda sizlerle birlikte Netflix dizisi olan Pieces of Her dizisini inceleyeceğiz; Pieces Of Her Yorum Konusu ve Oyuncuları

Birbirinden Kaliteli Dizi Önerileri Yazımız İçin Buraya Tıklayın.

Pieces of Her Konusu

piece of her konusu

 • Dram: Ondan Bir Parça
 • Ülke: Amerika
 • Türler: Gizem , Gerilim
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Yayın Tarihi: 2022
 • Yayın Platformu: Netflix
 • İçerik derecelendirme: 18+ – 18 yaş ve üstü gençler

Piece of Her görünüşte basit bir soru etrafında dönüyor: Laura Oliver (Toni Collette), gerçekten kim?

Dizi genel olarak kızı Andy’nin (Bella Heathcote) rastgele bir şiddet eyleminin, Laura’nın hayatları etrafında inşa ettiği yalanlar ağını çözmeye çalışmasını konu alıyor.

Vahşi bi saldırının böylesine ölümcül sırları ortaya çıkarması ve annesinin karanlık geçmişi Andy’i şoka uğratacaktır.

İlk sezonun sekiz bölümü tamamen bu gizemi çözmeye ve arka planda dönen çirkin olayları işliyor. Ancak tüm bu çözülmeye başlayan olaylara rağmen Laura Oliver’in kim olduğu sorusu hala bir soru işaretidir.

Diziyi izlerken kalbiniz bedeninizde dans edecek.

Birbirinden Kaliteli Dizi Önerileri Yazımız İçin Buraya Tıklayın.

Oyuncular

piece of her oyuncular

Dizinin Oyuncu Kadrosu aşağıda ki şekildedir;

 1. Toni Collette
 2. Bella Heathcote
 3. Jessica Barden
 4. David Wenham
 5. Joe Dempsie
 6. Jacob Scipio
 7. Omari Hardwick
 8. Gil Birmingham

Netflix Dizi Önerileri İçin Buraya Tıklayın.

Pieces of Her Yorumu

Başlangıçta, dizi yeterince umut verici ve heyecanlı görünüyor. Pilot bölüm (her bölümde olduğu gibi, Mikie Spiro tarafından yönetiliyor ve dizi Charlotte Stoudt tarafından senaryolaştırıyor) sahneyi hızlı ve kolay anlaşılabilir vuruşlarla ayarlayarak başlıyor: Uykulu sahil kasabası, mütevazı orta yaşlı anne , amaçsız sanatçı kızı, aralarındaki sevgi dolu ama bazen hassas ilişki...

Anlatının karışık olaylar sıralamasını hızlandıran çekim, dehşet verici olaylar ve ardından gelen akılda kalan sorular efektlerle huzursuz bir ton yaratıyor.

Laura, olayla ilgili haberlerde televizyonda göründüğü için neden bu kadar üzgün? Neden birdenbire kızından uzaklaşmak konusunda bu kadar ısrarcı oldu? Andy’nin ailesi hakkında bilmediği ne? Laura‘nın beklediği tehditler yaklaşırken, Andy önce güvenliğe, sonra annesinin ondan saklamak için çok uğraştığı gerçeklere doğru kaçar.

piece of her izle

Her zamanki gibi Collette‘i izlemek büyüleyiciydi. Laura, genel olarak yanan sönen bi karakterdi. Bir an son derece kayıtsızken diğer yandan korku ve öfkeden alev alev yanmaya geçiyordu. Çoğu zaman gerçek Laura‘nın kim olduğunu söylemek zor. Ancak Collette, karakterin tüm ruh hallerini, uzun süredir bir değişim içerisinde olan tek bir kadında toplayarak, baştan sona onu sıkı bir şekilde kavrar.

Yardımcı rollerde Gil Birmingham ve Omari Hardwick, diğer iki karakterin aksine diziye biraz sıcaklık katarak dizide sağlam ve istikrarlı bir duruş sağlıyor.

piece of her

Pieces of Her bölümler ilerledikçe yavaş yavaş sırları ortaya çıkarıyor. Üçüncü bölüm civarında, Andy’nin annesinin kim olduğunu anlamaya çalıştığı tüm zamanlarda dizi aslında Andy’nin annesinin kim olduğunu düşünmeyi asla bırakmadığını açıkça ortaya çıkıyor.

Bu arada, Andy ne kadar çok sır ortaya çıkarırsa, olayların aslında o kadar fazla ilginç olmadığı ortaya çıkıyor. Sezonun başlarında merak uyandıran alaylar, büyük bir ciddiyet ve çok az nüans veya duygu ile sunulan dramatik ama garip bir şekilde tahmin edilebilir ifşalara yol açıyor.

Pieces of Her Yorum

Kurumsal açgözlülük ya da siyasi yolsuzluk ya da yerel terörizm gibi çetrefilli konulara yapılan atıflar, Pieces of Her‘e  daha entelektüel bir çabanın parıltısını veriyor. Ancak dizinin diğer bir yerinde, tüm bu konular kayboluyor. Tüm bular daha büyük bir resimde, korkunç bir durumda genç bir kadının çok daha küçük ve daha banal hikayesi için vitrin süsleri haline geliyor.

Netflix Dizi Önerileri İçin Buraya Tıklayın.

Pieces of Her , kadınlara karşı uygulanan şiddete odaklanması ile biraz daha sağlam temellere dayanıyor. Onları önemsediğini iddia eden erkekler tarafından, ama aynı zamanda onları koruma iddiasında olan toplum tarafından daha geniş ölçekte bunu konu alıyor.

piece of her dizisi

Böyle bir istismar, Andy gibi en kötüsünden korunan kadınlarda bile iz bırakır; Andy’nin sezonun sonlarında fark ettiği gibi, Laura’nın deneyimleri, Andy onların varlığından bile haberdar olmadan çok önce ilişkilerini şekillendirmiştir.

Dizide özellikle Laura, Andy’ye kurduğu bu cümle oldukça dokunaklı.  “Düşündüğünüzün aksine, hayatım, doğduğunuz anda başlamadı.

piece of her dizisi

Sonuç olarak Pieces of Her, temelde genç bir kadının annesini ilk kez gerçekten tanıdığı ve onu yalnızca; onu yetiştiren kusurlu bir ebeveyn olarak görmekten ziyade, kendi şartlarına göre bir bütün olarak görmesini konu alıyor.

Netflix Dizi Önerileri İçin Buraya Tıklayın.

Pieces of Her Netflix Dizi İzle

Benim ilgiyle izlediğim bir dizi oldu. Dizi hakkında sizlerin de yorumlarını merak ediyorum. Yorumlarda dizi hakkında ki görüşlerimizi tartışabiliriz.

Farklı bir yazıda görüşmek üzere hoş çakalın sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Birbirinden Kaliteli Dizi Önerileri Yazımız İçin Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir