Crash Landing On You Dizi Konusu Ve Yorumu

Canım cicim Hyun Bin‘imin bu tatlı dizisini haftalar önce izleyip, yorumlamak için üzerinden azıcık zaman geçmesini bekledim. İyi ki de beklemişim çünkü yorumum final anından bu zamana oldukça fazla değişti. Hadi başlayalım. Öncelikle dizinin konusundan kısaca bahsetmek istiyorum; Crash Landing On You Dizi Konusu Ve Yorumu

Crash Landing On You Konusu

Crash Landing On You dizi yorumu

 • Tür; Romantik-Komedi
 • Bölüm sayısı; 16
 • Yapım; Güney Kore-2020
 • Süre; 60dk

Dizi Güney Kore’de bir holding varisi olan Se-Ri’nin, yamaç paraşütü yaparken aniden ortaya çıkan fırtınanın etkisi ile savrularak Kuzey Kore askeri sınır alanına düşmesi ve burada karşılaştığı Kuzey Koreli Subay ile arasında geçen aşkı konu alıyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Konu aslında oldukça orjinal. Bu tarz bir konunun daha önce Kore’de işlendiğini pek hatırlamıyorum. Kuzey Kore hakkında filmler çok olsa da dizi hiç yok diye biliyorum.

Dizi Yorumu

Böyle orijinal dizilerin en büyük riski düzgün işlenip işlenmemesi. Açıkçası diziye ilk başladığımda düzgün işlendiğine dair şüphelerim vardı ki dizinin birinci bölümü bu şüphelerimi haklı çıkardı. Dizinin ilk bölümünde ortaya çıkan fırtınanın animasyonu o kadar kötüydü ki bana ‘Ayy ben izleyemicem bırakıyorum’ bile dedirtti. Ayrıca kadın oyuncunun ilk bölümlerde ki oyunculuğunu az biraz yapmacık buldum, çekmedi beni. Ama ama ama sırf Hyun Bin’imi görmek için diziyi yarıda kesmektense sabredip izlemeyi tercih ettim. Hatta öyle ki son yıllarda finalini izleyebildiğim tek dizim bu oldu.

Dizi ilerledikçe kalitesini arttırdı. Oyunculuğunu beğenmediğim kadın oyuncu diziye oldukça renk kattı. Her ilerleyen bölümde, kadına daha bir kanım ısındı. Hatta öyle ki beni bir çok sahnede kahkahalara boğup, Hyun Bin farklı bir kadın oyuncuyla eş olsaydı olmazdı’ dedirtti.

(Bu arada bunları yazarken merak edip yan sekmede kadının oynadığı diğer dizileri araştırdım ve bir de ne göreyim; meşhur dizi Personal Taste’de oynamış ve tesadüfe bakın ki o dönem Personal Taste‘i izlerken de bu kadını yapmacık bulup, diziyi kadın oyuncu yüzünden zar zor bitirmiştim. Neyse ki bu dizide elektriğimiz uyuştu da diziyi yarım bırakmadım ama başka dizisini izler miyim emin değilim….)

Clash Landing On You

Canım cicim Hyun Bin’im hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim. Adam zaten baştan aşağıya harika, oyunculuğu bu dizide de mükemmeldi. Gerçi dizinin son bölümlerine doğru ( Güney Kore’de geçen bölümlerde) birkaç sahnesinde ki oyunculuğunu yapmacık bulmuş olsamda ona duyduğum fanlığım bunu görmezden geldi. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim ama ben Güney Kore’de geçen bölümlerdense Kuzey Kore’de geçen bölümleri çok daha fazla sevdim. Arada ‘Keşke hiç geçmeselerdi şu Güney Kore’ye’ diye diye söylenmelerim bile oldu. Kuzey Kore’de geçen kısımlar çok daha samimi ve sıcaktı.

Başrolleri bir kenara bırakıp her Romantik Komedi dizilerinde baş gösteren 2.erkek ve 2.kadın oyuncuyu eleştirmek istiyorum. Ya da vazgeçtim eleştirmeyeceğim size sadece bu dizide 2.erkek-kadın sorunsalı yaşamayacağınızı söyleyeyim. Dizide atladığım sahnelerin neredeyse tümü bu iki karakter ile ilgiliydi bana kalırsa gereksiz karakterlerdi olmasalardı da olurdu.

Clash Landing On You Yanın Yanı Karakterler

Tüm bu karakter eleştirilerimi bir kenara bırakarak, geriye kalan yanın yanı karakterleri övmeye hemencecik geçmek istiyorum çünkü bana kalırsa diziyi ayakta tutan en büyük etken yan oyunculardı. Özellikle köyün dedikoducu teyzelerine bayıldım. Gerçekten ba-yıl-dım. Her birinin karakteri, hikayesi o kadar ince bir şekilde işlenmişti kiiii… Normalde dizilerde yan oyuncuların olduğu kısımları geçerken bu dizide bu karakterlerin az gösterilmesine delirdim.

Gerek köyün teyzeleri olsun gerekse görüntüde ki bu askerler olsun diziye o kadar renk kattı ki, daha önce yan karakterleri bu kadar sevdiğimi hiç hatırlamıyorum. Aşırı samimilerdi aşırı bizdenlerdi, sıkmadan bunaltmadan oynadıkları her sahneyi güzelce izlettiler. Arada kahkahalara boğup arada hüzünlendirdiler. Ayrıca dizide en sevdiğim sahnelerden biride bu askerlerin Kuzey Kore’den Güney Kore’ye ilk geldikleri anda ki surat ifadeleriydi. ‘Sudan çıkmış balığa dönmek’ deyimini tam anlamıyla Güney Kore’de bizi kahkahalara boğarak yaşadılar.

Diziyi aylar önce izlemiş olmama rağmen şuan birçok sahneyi hatırlayıp hüzünleniyor ‘acaba tekrar mı başlasam’ diye düşünüyorum. Ve evet bu düşüncemden de anlayacağınız üzere diziyi gerçekten çok sevdim. Bize Kuzey Kore hakkında bilgiler (doğruluğu tartışılır) vermenin yanı sıra sıcak bir aşk hikayesine ortak edip, tatlı yan karakterler ile zamanımızı şenlendiren bir diziydi..

Clash Landing On You Final Yorumu

15 ve 16. bölümlerini atlaya atlaya izleyip, finalini tatmin edici bulmasam da dizi genel olarak başarılıydı. Ayrıca tekrar ve tekrar 9999. kez belirtmek isterim ki; genel olarak dizilere finallerini izleyebilecek kadar sabredemiyorum, finalleri izleyemiyorum. Bu dizinin finalini izlemiş olmak bu dizinin benim nezdimde başarısını gösterir. Bundan dolayı da bu dizinin kaliteli bir yapım olduğunu gözüm kapalı size söyleyebilirim.

Yazımı çok fazla uzatıp sizi sıkmadan, diziye vereceğim puan ile yazımı bitirmek istiyorum;

JZTP (Jaze Zevk ve Tespit Puanı): 10/7,89

Dizi hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. Yorum bırakırsanız mutlu olurum hoşça kalın!

Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

Daha Fazla Asya Dizisi için Buraya Tıklayın!

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

4 thoughts on “Crash Landing On You Dizi Konusu Ve Yorumu

 • 20/10/2020 tarihinde, saat 09:02
  Permalink

  senin yorumunla diziye başlamış ve bayılarak izlemiştim ? finali beni de tam anlamıyla tatmin etmese de bence güzeldi, özellikle yan karakterler beni de çok eğlendirdi ? bence sıcacık ve hikayesi tatlı bir diziydi.. bu güzel yazın için teşekkürler jaze ❤️

 • 20/10/2020 tarihinde, saat 18:11
  Permalink

  Bunu duymak ne hoş, ben teşekkür ederim runan ❤️

 • 24/10/2020 tarihinde, saat 20:21
  Permalink

  Geçenlerde ben de bitirdim bu diziyi genel olarak beğenmiştim sadece final fazla tatmin etmedi beni ama yinede güzeldi

 • 25/10/2020 tarihinde, saat 02:43
  Permalink

  final anlaşılan hiç kimseyi memnun etmemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir