Sell Your Haunted House Konusu ve Oyuncuları

Ramazanın ilk gününden hepinize koca bir günaydın! Umarım ilk gün orucunuz güzel geçiyordur. Hepinize hayırlı ramazanlar dilerim 🙂 Bugün sizlere, yine bugün başlamış olan Sell Your Haunted House Kore dizisinden bahsedeceğim.

Dizi dediğim gibi daha bugün başladı. Bende hemencecik sıcağı sıcağına diziyi sizlere tanıtayım dedim. Bugün dilim damağım kuruduğundan çok fazla lafı uzatamayacağım. Dizinin konusu ve oyuncularından bahsedip, hemencecik fragman ve dizi hakkında merak edilenlere geçeceğim. Hadi öyleyse lafı uzatmicam uzatmicam diye diye lafı uzatmayalım hemen dizi konusuna geçelim;

Sell Your Haunted House Konusu

 • Ülke: Güney Kore
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Yayın Tatihi: 14 Nisan 2021-3 Haziran 2021
 • Yayın Günü: Çarşamba Perşembe
 • Kanal: KBS2
 • Bölüm Süreleri: 1 sa. 10 dk.

Konusu : Dizi şeytan çıkarmak gibi özel bir yeteneği bulunan Ji Ah ile, bir sahtekar olan In Beom arasında geçmekte. Ji Ah bu özel yeteneğini ebeveynlerinden almıştır. Bu özel yeteneğinin yanı sıra Ji Ah, perili ev satma konusunda da uzmanlaşmıştır. Bu alanda açılmış bir şirket olan Daebak Realty’nin de sahibidir. Oldukça yetenekli ve bir o kadar da güzel ve mükemmel olan Ji Ah, ne yazık ki öfkelendiğinde bu mükemmelliğinden eser kalmıyor. Olaylar Ji Ah’ın şeytan çıkarma konusunda güya uzmanlaşmış bir sahtekar olan In Beom ile karşılaşması ile başlıyor. In Beom bu karşılaşmanın ardından, beraber çalışmak için Ji Ah’a bir teklif gönderiyor. Sizce Ji Ah bu sahtekarın teklifini kabul edecek midir?

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Evet, dizi konusu bu şekildeydi. Dizi konu itibariyle bana Hotel Del Luna ‘yı hatırlattı. Bu nedenle konuyu yazarken aklımda yalnızca Hotel Del Luna ‘daki o mekanların güzelliği dolandı. Hotel Del Luna gibi efektler olsun mekanlar olsun, kılık kıyafet olsun, bunlara özen gösterilirse eminim ki güzel bir dizi ortaya çıkacak. Konusu oldukça ilgi çekici görünüyor. Yukarıda da dediğim gibi güzel işlenirse ortaya güzel bir iş çıkacağı aşikar. Sonuç olarak bunu izleyip göreceğiz. Hadi gelin şimdi de Sell Your Haunted House Oyuncuları ‘na bir göz atalım.

Hotel Del Luna Konusu ve Dizi Yorumu İçin Tıklayın.

Oyuncular

Sell Your Haunted House cast

Dizi oyuncuları görmeye alışık olduğumuz oyuncular. Bu nedenle diziyi izlerken ‘bu da kimdi’ diye kafamızda soru işaretleri dolaşmayacak. Oldukça yetenekli oyunculardan oluşan kadrosu bir hayli göz dolduruyor. Sırf oyuncu kadrosu için bile diziye başlanabilir. Ayrıca bildiğiniz üzere Jung Yong Hwa uzun zamandır bir dizide baş rolde oynamıyordu. Bu dizi onun içinde güzel bir başlangıç olacak. Hadi bakalım oyuncu kadrosuna ilk oyuncu ile başlayalım;

 • Jang Na Ra

40 Yaşındaki kadın oyuncu, bu dizide Ji Ah karakterini canlandıracak. Oldukça yetenekli olan oyuncunun tutmayan dizisi yok denecek kadar az. Bu nedenle izleyicilere ismi ile güven oluşturuyor. En son Oh My Baby ve V.I.P dizilerinde yer almıştı. Oyuncunun Hello Monster, The Last Empress ve Go Back Couple dizileri oldukça meşhur.

V.I.P Dizi Konusu ve Yorumu için tıklayın.

 • Jung Yong Hwa

Zamanının en ünlü K Pop yıldızlarından biri olan Yong Hwa aynı zamanda CNBLUE grubunun da üyesidir. Sanatçının ses yeteneği olduğu kadar oyunculuk konusunda da bir hayli yetenekli. En son 2017 yılında The Package dizisinde oynayan oyuncu, Sell Your Haunted House dizisi ile comeback yapacak.

Özellikle eski Kore dizileri izleyenler bilirler, oyuncunun You’re Beautifull ve Heartstrings dizileri oldukça meşhurdu. Öyle ki zamanında her 2 Kore dizi izleyicisinin birinin profil fotoğrafı bu dizi karakterlerinden oluşuyordu. Güzel zamanlardı 🙂 Sonuç olarak sırf Yong Hwa‘nın hatırına bu diziyi izlemeyi düşünüyorum. Yong Hwa’yı izlemeyi özlemişim 🙁

 • Kang Hong Suk :35 Yaşındaki oyuncu, dizide Heo Ji Cheol karakterini canlandıracak.
 • Kang Mal Geum : Geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan Mouse dizisine misafir oyuncu olarak dahil olan oyuncu, bu dizide Joo Hwa Jung karakterini canlandıracak.

Mouse Konusu ve Oyuncuları için Tıklayın.

Sonuç olarak dizi oyuncuları bu şekildeydi. Gelin şimdi de dizi fragmanına ve ardından da yönetmen ve senariste değinip yazıyı sonlandıralım.

Sell Your Haunted House İzle

Dizinin Youtube’da yayınlan ilk fragmanı bu şekilde;

Yazıyı geç bir vakitte okuyorsanız, fragmanı izlememenizi öneririm. Özellikle benim gibi hassassanız gün içinde izlemenizde fayda var 🙂 Biz korkaklara hayat çok zor… Uyarıyı da verdiğime göre fragman hakkında konuşabilirim. Fragman oldukça ilgi çekici ve izlenilesi duruyor.

Sell Your Haunted House

 • Yönetmen : Park Jin Suk

Yönetmenin imza attığı dizilere baktım da oldukça fazla dizide ismi geçiyor. İsminin geçtiği dizilerden ise en meşhur olanı şüphesiz ki School 2017. Diğer işlerinden örnekler;

 1. Sword and Flower
 2. Novel Meets Movie
 3. Naked Fireman
 4. Drama Special Season 6: Strange Fairytale 

Sonuç olarak yönetmenin işlerine bakarak dizi hakkında pek yorum yapamıyorum zira School 2017 dışında izlediğim dizisi yok.

 • Senarist : Ha Soo Jin

Senaryo yazarı yönetmenin aksine oldukça acemi görünüyor. Tabi bunu yalnızca imza attığı işlere bakarak söylüyorum. Yalnızca 3 dizide imzası bulunuyor. Bunlar;

 1. Red Carpet 
 2. How to Use Guys with Secret Tips

Biri de bu dizi işte 🙂 Dizi yönetmen ve senaristi bu şekildeydi. Haklarında çok fazla bir bilgiye sahip olmadığım için bu kısmı uzatmayacağım. Hadi dizi hakkında merak edilip aratılan sorulara geçelim.

Sell Your Haunted House

Dizisi korsan sitelerden izleyebileceğiniz gibi Netflix ‘e düşmesi halinde Netflix‘den de izleyebilirsiniz. Netflix diğer Asya Dizilerinin aksine Kore’ye oldukça fazla torpil geçiyor 🙂 Kısa zaman içinde Netflix ‘de olacağına eminim.

Sell Your Haunted House Yeni Bölüm Ne Zaman

Dizi yukarıda da belirttiğim gibi 14 Nisan 2021-3 Haziran 2021 tarihleri arasında Çarşamba ve Perşembe günleri yayınlanacak. Türkçe çevirisinin çıkması için muhtemelen 1 gün yahut 2 gün bekleyeceksiniz. Olmadı KBS2 Kanalından canlı bir şekilde de izleyebilirsiniz. Seçim sizin.

Sell Your Haunted House

Eveet, bu yazımda sizlere 2021 Kore dizisi olan Sell Your Haunted House hakkında elimden geldiğince bilgiler vermeye çalıştım. Eksik kaldığım noktaları yorumlarınız ile kapatabilirsiniz. Varsa bir sorunuz alabilirim. Yorumlarınızı bekliyorum. Hoşça kalın, sağlıcakla kalın ve daima Jazetel’de kalın.

Gitmeden önce geçtiğimiz günler hazırladığım, En iyi Romantik Komedi Kore Dizi listesinin linkini bırakmak istiyorum. Mutlaka okumalısınız;

En iyi Romantik Komedi Kore Dizi listesi İçin Tıklayın

Bu sefer gerçekten gidiyorum. Hoşça kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

Umursuz, mumursuz, lisans mezunu, işsizliği meslek edinmiş bir double işsiz.Mesleğini değiştirmek amacıyla iş ararken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.