Deadly Class Konusu ve Yorumu – Bi Farklı Dizi

Deadly Class , Syfy (Syfy ya da eski adıyla Sci-Fi Channel ; bilim kurgu, fantastik, korku, doğaüstü ve paranormal programları olan bir Amerikan kablo televizyon kanalı) için Rick Remender ve Miles Orion Feldsott tarafından geliştirilenve Remender ile Wesley Craig tarafından yaratılan, Image Comics tarafından yayınlanan aynı adlı çizgi roman serisine dayanan bir Amerikan televizyon dizisidir.

Başrollerde Benedict Wong, Benjamin Wadsworth, Lana Condor, María Gabriela de Faría, Luke Tennie, Liam James, Taylor Hickson ve Michel Duval oynamaktadır.

İlk bölüm, 20 Aralık 2018’de çevrimiçi olarak özel bir önizleme olarak ve 30 Aralık’ta Syfy’de yayınlandı. Eleştirmenlerden pek çok oyuncu kadrosu, görseller ve koreografiyi överken, tonu ve ilerlemeyi eleştirerek karışık eleştiriler aldı. Dizi, Haziran 2019’da iptal edildi. Bence devamı gelse çok rahat izlenirdi ancak konu aldığı içerik yüzünden de çokça eleştiriye maruz kaldığını düşünmekteyim.

Yabancı Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Deadly Class Konusu

1980’lerin sonlarında geçen dizi olan Deadly Class, karanlık bir dünyada en iyi suç ailelerinin gelecek nesillerini gönderdiği, tarihi bir seçkin özel okul olan King’s Dominion‘a alınan evsiz, hayal kırıklığına uğramış bir genci takip ediyor. King’s Dominion, öğrencilerin suikastçı olmak için eğitildiği özel bir akademi, tarihi de epey oldu.

Olaylar aslında bir yanlış anlaşılmayla başlıyor ve ana karakterimiz Marcus’un etrafında gelişiyor. Zorlayıcı ve tabii ki eğitmenler için eğitici dersler karşısında insan öldürmeyi öğrenen çocuklarımızın arasına Marcus katılıyor. Eh, pek istemese de hayatını kurtaran insanlara biraz minnet dolu.

King’s Dominion‘da vücudunuzla yapabileceğiniz savunmaların yanında zehirlerle insan vücuduna nasıl reakte verebileceğinizi öğreniyorsunuz. Potasyum sülfat? Haha, bizden sorulur.

deadly class dizi incelemesi

Marcus annesi ve babasının öldürülmesinden sonra sokaklarda yaşayan, gününü geçirmeye çalışan biridir. Evsiz insanlar olsun, ondan haz etmeyen insanlar olsun, Marcus’u öldürmeye çalışmaktadır. Bir grup insanın Marcus’u kurtarmasıyla Marcus’un fikri değişmez. Boktan hayatını yaşamaya devam etmekte kararlıdır.

Marcus, fikrinin değişmesiyle okula başlar. İlk dakikadan, sevgilisinden kurtulmak isteyen Maria’nın tuzağına düşen Marcus, ölümle baş başa gelir. En nefret edilen ‘Sıçanlar’a dahil olan Marcus’u çokça macera beklemektedir.

Dizi Yorumu

Açıkçası diziye başlarken beklediğim tarzda bir olay örgüsü gördüm. Sınıfsal ayrımı olan bir okul, okuldaki insanların yeni gelenleri dışlaması, insanalrın kendi halkı olarak gördüğü insanlar uğruna savaşmaları, her ne kadar kurallara bağlı olsa da çocuğunu saklamak zorunda kalmaları…

Hızlıca bitirme isteği uyandıran sürükleyici bir diziydi. Ancak 2. sezonu iptal edilmiş yani dizinin devamı gelmeyecek. Bu da gerçekten üzücü çünkü ‘tam’ olaylı bir yerde kesmişler diziyi. Genel olarak “Bu neden böyle yapıyor ya?” dedirten yerleri olsa da beklediğimden eğlenceli bir diziydi. Gençlik dizisi seviyorsanız hemencicik bitirebileceğiniz çerez gibi bir dizi olmuş.

deadly class

Geçmişlerinden yaralı çocukların bir araya gelip, insanlığı yok etmeyi öğrendiğini düşünün. 

Kinnonamida

kinnonamida

╮(^▽^)╭

One thought on “Deadly Class Konusu ve Yorumu – Bi Farklı Dizi

  • 01/06/2023 tarihinde, saat 07:44
    Permalink

    Tam da yeni başlamamıştık…bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir