Annabelle Kötülüğün Doğuşu Konusu ve Yorumu

Orijinal adıyla “Annabelle: Creation “, Annabelle serisinin ikinci devam filmidir. Aslında ilk filmin geçmişini anlatır. Korku Seansı serisinin ise dördüncü filmi olarak geçer. 2017’de çıkan bu filmin yönetmenliğini David F. Sandberg, yapımcılığını Peter Safran ve James Wan yapmıştır. Stephanie Sigman, Talitha Bateman, Anthony LaPaglia ve Miranda Otto oyuncularının yer aldığı film, bir kötü ruh tarafından ele geçirilen Annabelle bebeğinin kökenine inmektedir. Annabelle Kötülüğün Doğuşu , şimdiye kadar Beyazperde’de 3,6/5; IMDb’de 6,5/10 değerlendirme derecesi almıştır.

Annabelle Serisinin İlk Filminin İncelemesine Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

  • ANNABELLE NEREDEN GELİYOR?

Film genel olarak aslında ilk filmde sorgulamamız gereken bir sorunun cevabını bize vermeye çalışır: Annabelle nereden geliyor?

Annabelle Kötülüğün Doğuşu Konusu

Annabelle Kötülüğün Doğuşu konusu

Mullins ailesi, kızları Annabelle‘i ile gittikleri kilisenin çıkışında arabaları bozulması sonucunda yolda kalırlar. Samuel Mullins, tekeri tamir etmeye çalışırken lastikten fırlayan bir parça yola saçılır. Babasına yardım etmek isteyen Annabelle, hiç düşünmeden yola atlayarak pulu almak için hamle yapar. Acı son kaçınılmazdır: Araba çarpması sonucu Annabelle, hayatını kaybeder.

Hikâyemiz burada başlamaktadır. Samuel Mullins, eşi ile birlikte, kızını kaybettikten seneler sonra evini yetimhaneye açmak ister. Altı kız ve bir rahibeyi evlerine kabul ederler. Janice, eve gelen kızlardan biri, çocuk felcinden ötürü bacağını tam kullanamamaktadır. Samuel Mullins, Annabelle’in odasının kilitli olduğunu Janice’e gösterir.

Gece olur ve Janice, kapısının altından gönderilen bir notla kalkar: “BENİ BUL.

Annabelle 2

Janice, Annabelle‘in kilitli odasına gider ve kapı açıktır. İçeriye girer ve etrafa bakar. Bebek evindeki bir kapıyı açar ve içeride bir anahtar bulur. Anahtar, gerçek hayatta Annabelle’in odasındaki bir odayı açmaktadır. Janice hiç çekinmez ve etrafı İncil sayfalarıyla kapıyı açınca kaplı odanın içindeki bebeği görür . Janice’in fark etmediği bir şey vardır ki o da Annabelle bebeğin içine girmiş kötü ruhu serbest bıraktığıdır. Tuhaf olaylar, sadece Janice için değil diğer kızlara da yansır. Her ne kadar bunu bastırmak isteseler de olaylar başgösterir ve ruh, Janice’i ele geçirir.

Annabelle Konusu

Hikâyeye bir de o yılardan önce, Annabelle’in hemen ölümünden sonra olan kısmını inceleyelim. Aile fertleri çok üzgündür. Gün geçtikçe bilinmeyen bir varlık, Annabelle gibi davranır ve Annabelle’in yanından ayırmadığı bebeğinin içine girmek ister. Aile fertleri üzüntülerinden dolayı bu isteği kabul eder. Bir süre mutlu olsa da kötü ruh bunu berbat eder. Aile de oyuncak olan, Samuel’in yaptığı bu bebeği o dolaba kilitler.

İlk film ile bağlantısı ise şudur: Ruh, Janice’i ele geçirdikten sonra Annabelle’i kilitlemeyi başarırlar. Ancak kötü ruh hâlâ Janice’tedir. Janice o gün kaçar. Başka bir aileye evlatlık verilir. Bu aile ilk filmde karşımıza çıkan Hegginsler’dir. İşin garip yanı ise aile, Janice olarak tanıdığımız kızımızı ‘Annabelle’ adıyla evlatlık edinir. Birkaç yıl sonra, Annabelle ile sevgilisi, kendisini evlat edinen ailesini yatak odasında öldürür ve bu, ilk filmdeki olayları yaşayan yan komşularının dikkatini çeker. İşte hikâyelerimizin bağlantısı bu şekildedir.

Annabelle Kötülüğün Doğuşu Yorumu

Bu film ilkine göre daha çok uğraşılmış geldi gözüme. Karakter kadrosunun genişlemesi ve bize o ‘sıkışılmışlık’ hissini daha iyi ifade etti. Müzikler tabii ki ilk film kadar mükemmeldi. Korkum bu filmde daha da artmıştı, daha bir yerimde duramaz olup gerilmiştim. Eğer ilk filmi izleyip beğendiyseniz ikinci film sizi daha çok kendine çekecektir. İzlerseniz bize bildirmeyi unutmayın!

Kinnonamida

Daha Fazla Film İncelemesi için Buraya Tıklayın.

kinnonamida

╮(^▽^)╭

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.