Evelyn Hardcastle’ın 7 Ölümü Kitap Konusu ve Yorumu

Stuart Turton Evelyn HardCastle’ın 7 Ölümü Konusu ve İncelemesi

Stuart Turton tarafından yazılmış ve Özge Onan tarafından dilimize çevrilmiş olan Evelyn HardCastle’ın 7 Ölümü , inanılmaz bir fantezi ve aynı zamanda inanılmaz bir cinayet romanı.

Konusuna geçmeden önce kısaca kitap hakkındaki görüşlerimden bahsetmem gerekirse, normalde cinayet romanları gibi gizem içerikli kitapların, dizilerin sonunu ilk on dakika içinde tahmin edebilen biri olarak, ben gerçekten çok şaşırdım. Her sayfasında farklı birinin hikayesi, her bölümde farklı birilerinin sırrını ortaya çıkaran bu kitabın sonu, gerçekten de çabucak geliyor.

Kitabı uyumadan, yemeden, içmeden okuyup iki günde bitiren biri olarak söylüyorum. Benden gerçekten tam puan aldı!

Yine de ilk kitap yorumum olduğu için (Bundan sonra da yapacağım bunu hehe.) şöyle bir satır eklemek istiyorum.

Miyazuwish’in puanı: 10/10

Evelyn HardCastle'ın 7 Ölümü

Gerçi kitap okumayı çok seven biri olarak, hiçbir kitaba dokuzdan aşağı puan verebileceğimi, gönlümün buna el vereceğini sanmıyorum. Ama olsun, puan işin eğlencesi zaten…

Kitabın konusuna geçelim mi?

Evelyn HardCastle’ın 7 Ölümü Konusu

Kitabın konusunu spoiler vermeden anlatmak, lazer ışınlarından kaçmak gibi olacak. Çünkü kitabın en başından itibaren, kendi adını bile hatırlamayan karakterimiz, ormanın ortasında ve yaralı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Ormanın içinde korkmuş bir şekilde koşarken bir kadının yardım çığlıklarını duyuyor. Hatırladığı tek isim olan Anna ismi nedeniyle, kadını Anna sanarak ona bağırıyor. Ve ardından gelen silah sesiyle tam anlamıyla dona kalıyor.

Daha sonra bu karakterimizin adının Bell olduğu ortaya çıkıyor. Fakat aslında ana karakterimiz Bell değil.

Sekiz kere tekrar başa saran bir günde, on dokuz yıllık bir cinayetin izlerini barındıran bu terk edilmiş dev malikanede verilen bir partide ki, sekiz konuğun bedenine giren başrol karakterimiz Bay Bishop, bu evden ve sonsuz döngüden kaçmak için birinin cinayetini çözmek zorunda.

Partiyi veren ailenin en büyük kızı Evelyn Hardcastle. Sekiz kere başa saran bu günde, saat tam 23.00‘da havuzun önünde intihar edecek.

İntihar süsü verilen bu cinayet ise, bir sürü insanın sırrının açığa çıkması ve ölmesi ile çözülecek.

Kitap boyunca bir sürü karakterle karşılaşacaksınız ve hepsi gerçekten birbiriyle inanılmaz bağlantılı olacak. İsim hafızası pek iyi olmayan ve dolayısıyla çok karakter içeren kitaplardan gerçekten hiçbir şey anlamayan biri olarak ben hiç zorlanmadım. Çünkü gerçekten sizi kitap o kadar içine çekiyor ki, yüz konuğun yüzünü de çok iyi biliyor hale geliyorsunuz.

Fakat siz de benim gibi bir şeyleri önceden çözmeye ve kendinize istemsizce spoiler verip duran biriyseniz, önceden belirteyim asla bilemiyorsunuz ne olduğunu. Ben tahmin bile edemedim şahsen.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Umarım güzel bir hafta sonu geçirirsiniz!

Daha fazla kitap incelemesi için buraya tıklayın.

-Miyazuwish

miyazuwish

miyazuwish

Merhabalar, ben miyazuwish, 20 yaşındayım. Hobi olarak yeni şeyler deniyorum ayrıca bir kaç tutam çeviri, iki üç parça yazı ve bir çay kaşığı oyun eklerseniz, hayatımı elde ediyorsunuz. Ha bir de ağlayarak ders çalışıyorum o da var. Umarım iyi anlaşabiliriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir