Space Force Konusu ve Yorumu – Biraz da Uzay

Space Force Dizi Konusu ve Yorumu

Çerezlik, her bölümü 30 ile 36 dakika arası değişen bir sezonluk bir komedi dizisi. Dizi ikinci sezon onayı aldı diyorlar ama ne kadar doğru bilemiyorum. Her neyse çok uzatmadan konusu ile başlayalım. 

Space Force Konusu

Hava kuvvetlerinden olan Mark ABD ordusunun kurulan yeni bölümüne gönderilmektedir. Burada ailevi sorunları, iş yerindeki sorunları ve yeni tuhaf insanlarla beraber yaşadıklarını anlatıyor. 

Space Force Yorumu

Space Force

Konusunu biraz kuru kuru yazdım ama benim yazılarımı okuyanlar yorum kısmından daha çok şey öğreneceklerini bilirler. Yanlış hatırlamıyorsam dizinin ilk sahnesi Mark’ ın (Steve Carell) ABD ordusunun yeni bölümü Space Force’ a görevlendirilmesiyle başlıyor. Bu süreçte “çok küçük” aile sorunları ortaya çıkıyor. Yine benim yazılarımı okuyorsanız çok küçük, azıcık gibi tabirleri gerçek anlamda kullanmadığımı bilirsiniz. 

Şehirli bir ergeni hiçliğin ortasına getirirseniz eve 20 tane pizza gelme ihtimali çok yüksek. Aynı şekilde eşinizi de tam tanımadığınızı fark etmiş olursunuz. 

netflix komedi

Dizi de Ay’ a koloni kuran Amerikalılar vs Çinliler konu alınıyor. En çok bu iki devletin çekişmesine güldüm. Çin’ e olsun, Trump ‘a olsun biraz siyasi ve politik göndermeler var. 

Oyunculuklara bakacak olursak:

Space Force Oyuncuları

General Mark karakterini Steve Carell oynuyor. Adam zaten komedi dizilerinin baş karakteri olduğu için kesinlikle sırıtmamış ve gerçekten de olmuş. 

General Mark’ın kızı Erin karakterini Diana Silvers oynuyor. Bence geleceği parlak bir oyuncu. İleri ki yıllarda Hollywood’ da yüksek başarılara imza atacak gibi duruyor. Buradaki oyunculuğu da güzeldi. Ama en çok Ma adlı filmdeki oyunculuğunu beğendim. 

netflix dizileri

Dr. Adrian Mallory ise favori karakterim oldu. Kendisini John Malkovich oynuyor. Biraz deli bir karakter. Adama bu roller yakıştığı için çok yadırgamadım. Kısaca bayılıyorum bu adama. Yanlış anlamayın. ?

Space Force konusu

Bir de bahsetmeden geçemeyeceğim General Mark’ ın babası rolünü Fred Willard oynuyor. Adam zaten benim için favori yaşlı oyuncudur. O da biraz kafadan çatlak. 

General Mark’ın eşi rolünü Lisa Kudrow oynuyor. Kendisini Friends adlı diziden tanıyorsunuzdur diye düşünüyorum. Bu kadında komedinin yıldızlarından biri olarak gayet güzel bir oyunculuk sergilemiş. 

Daha konuşulacak bir sürü karakter var. Ama ne ben yaz yaz bitirebileceğim ne de siz oku oku bitirebileceksiniz. Özet olarak genel olarak oyunculuklar güzel ve oyuncular yerine oturmuştu. 

Okuduğunuz için teşekkürler. 

Fred Willard’ ın anısına (1933-2020)…

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

-Morosophist

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir