Fantastik Film Önerileri : En İyi Fantastik Filmler

İzlediğinize Asla Pişman Olmayacağınız 3 En İyi Fantastik Film

Hapitch sizler için, izleyeceğinize asla pişman olmayacağınız 3 farklı en iyi fantastik filmi sıraladı. Özellikle hafta sonuna sürükleyici film arayanlar için çok güzel bir liste. Lafı çok fazla uzatmadan Hapitch‘e bu listesi için teşekkür ediyor, sizleri ‘ En iyi Fantastik Filmler ‘ yayını ile baş başa bırakıyorum.

1.Cadılar Zamanı (Season of the Witch)

Cadılar zamanı

Filmi Merlin’i bitirdikten sonra cadı ve büyücülük izlemeye doyamadığım için aynı tarzda filmler ararken buldum. Nicholas Cage’in başrolde olduğu 2011 yapımı bu film eski bir yapım ve fantastik kategorisine giriyor.

Filmi Netflix ’te de bulabilirsiniz. Filmin adını Türkçeye neden cadı sezonu olarak çevirmediklerini ise merak ettim doğrusu.

Cadılar Zamanı Filmi Konusu

Ülkeye yayılan kara vebanın sorumlusu olarak tutulan cadının;

Cadılar zamanı

İki haçlı askeri tarafından Severac’taki Manastıra götürülmesi. Ve götürülmesi sırasında yaşananlar olarak özetlenebilir.

Benim yorumuma gelecek olursak film başından itibaren beni direkt kendisine bağladı. İlk sahneden itibaren iyi bir film izleyeceğimi anlamıştım. Filmdeki karanlık hava, renkler ve sesler tam sevdiğim tarzdaydı. Cadı hanımın güzelliği ise filmin daha büyüleyici olmasına katkı sağladı.

Filmde hikaye dağınık şekilde ilerlemiyor. Olay ve kahramanlar gayet net ve dümdüz akıyor. Fakat güzel cadımızın gerçekten cadı mı yoksa her şey üstüne yıkılmış masum bir kız mı olduğunu uzun süre anlayamıyoruz. Bu da bizi filme daha çok bağlıyor ve sonuna kadar izlememizi sağlıyor.

Filmde wow dediğim çok güzel sahneler oldu ve gerçekten beni hiç sıkmadan kendini izletti. O yüzden izlemenizi tavsiye ederim özellikle benim gibi cadı-büyü temasını seviyorsanız.

2.Solomon Kane

solomon kane

Solomon Kane ‘de de yine fantezi-büyü filmi arayışındayken buldum. Cadılar Zamanı izledikten sonra bu film ile devam ettim.

Bu filmi Cadılar Zamanı ’ndan daha çok beğendim. Çünkü bu filmde ne ararsam vardı; hastalık, cadı, şeytan hatta zombi bile. Filmi o kadar çok beğendim ki kapağına aldanıp bunca zaman izlemediğime üzüldüm.

Olaylar Cadılar Zamanı’nda olduğu gibi sade ve düz şekilde ilerlemiyor. Çok fazla olay yaşanıyor, karakterin kişisel ve duygusal özelliklerine daha çok iniliyor.

Yine karanlık tema, eski zaman filmlerinin verdiği yoğun hissiyat bu filmde de vardı. Sonu aşırı tatmin edici değildi ama hayal kırıklığına da uğramadım, normal bir sondu. Filmin kendisi sonu berbat olsaydı da izlemeye değerdi. Bu filmde de bizi güzelliğiyle büyüleyen bir karakter bekliyor.

Filmin aslında Robert E. Howard‘ın yazdığı Solomon Kane karakterinin öykülerini içeren bir kitaptan alındığını duydum. Olayların güzel oturtulmuş ve çok akıcı olma sebebi de bu olsa gerek. Bu ayki favorim bu film oldu.

3. Son Cadı Avcısı (The Last Witch Hunter)

Son Cadı Avcısı

Ve yine bir cadı filmi daha… Başrolünde Vin Diesel ’ın olduğu bu film diğer izlediklerime göre daha güncel ve daha popüler bir film. Vin Diesel beyin de bunda büyük katkısı olduğunu düşünüyorum.
Ama sadece Vin Diesel değil kalan oyuncu kadrosu da oldukça başarılı.

Son Cadı Avcısı

Frodo olarak tanıdığımız Elijah Wood bu filmde başrolümüzün yardımcısı rolünde, diğeri ise Game of Thrones’taki “you know nothing Jon Snow” repliğindeki ablamız, filmde kendi çapında büyüler yapan tatlı bir cadı rolünde. İkisi de fantastik temalarda gördüğümüz isimler.

son cadı avcısı

Son Cadı Avcısı Filmi arkadaşımın yoğun isteği üzerine Netflix ’te olmamasına rağmen izledim. Filmden oyuncu kadrosu ve günümüz zamanında geçtiği için umutsuzdum. Filmin animasyonlardan ibaret abartı bir film olduğunu düşünerek önyargı ile başladım.

Fakat beklediğim gibi olmadı, film hem geçmişte hem günümüzde geçiyor. Hem de konusu gayet akıcı şekilde ilerliyor.

Son Cadı Avcısı Konusu

“13. yy’da bir cadı avcısı olan Kaulder (Vin Diesel) en güçlü cadı olan Kraliçe Cadı’yı öldürmeyi başarır, ancak son anlarında Kraliçe onu ölümsüzlükle lanetler. Bu nedenle karısı ve çocuğundan sonsuza dek ayrılır. Ancak Kraliçe Cadı geri gelmiştir ve ölümünün intikamını almaya kararlıdır.”

Şeklinde açıklanmış ve yeterli bir açıklama olmuş.

Film ses, renk ve atmosfer açısından benim sevdiğim türde değildi ama yine de kendine bağladı ve bana geçmeden sonuna kadar kendini izlettirdi. Çünkü animasyonlar ve görsellik gerçekten mükemmeldi.

Filmde ihanet, gizem ve beklenmedik son ile de karşılaşıyoruz. Bu sebeple diğerlerine göre biraz daha kendini öne çıkarıyor.

Son derece sürükleyici, hiç sıkılmadan izleyeceğiniz fantastik bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir