Good Girls Konusu ve Yorumu : 2020 En İyi Diziler

Çok bilinmeyen ancak harika kaliteli diziler vardır. Bunları keşfetmeniz zordur, keşfettiğinizde ise heyecandan yerinizde duramayıp, O’na Bu’na Şu’na elinizin ulaşabileceği herkese önerip, dizinin hak ettiği değere ulaşmasını istersiniz ya, hah işte o dizi bu dizi. Good Girls ! 2020 En iyi diziler arasında olmayı mutlaka hak eden bir dizi!

Dizi hakkında ki yorumuma ufaktan bir giriş yaptım ama esas yorumumu konuyu yazdıktan sonra gireceğim. Buyurunuz öncelikle Good Girls dizisinin konusunu okuyunuz;

Good Girls Konusu

Good Girls

Dizi biri bekar üç annenin, yaşadıkları ekonomik krizden kurtulmak için birlik olup, Annie’nin çalıştığı markete soygun düzenlemeleri ile başlıyor. Gayet profesyonelce düşünülmüş bir plan ile kasada ki tüm paraları alıp kaçan bu annelerin hesaba katmadıkları tehlikeli bir rakipleri vardır. Bu tehlikeli rakipleri ise Rio’dur. Rio’nun ortaya çıkması ile bu üç annenin suçtan suça atlamalarını konu alıyor dizi.

Sıradan bir konuymuş gibi gelebilir ama asla öyle değil! Lütfen Good Girls hakkında ki yorumumu okuyun;

Good Girls Yorumu

Konuyu bilerek çok uzun tutmak istemedim, zira azıcık daha uzun tutsaydım parmaklarımdan koca bir spoiler kaçıracaktım. Neyse ki parmaklarım kana bulanmadı. Uzun zamandır bir türlü laptop başında beni tutacak bir dizi olmamıştı. Başladığım her diziyi ya yarım bırakırdım, yada oflaya poflaya sanki vaktim çokmuş gibi, vakit öldürürdüm. Ne yazık!

Ama bu dizi…

Good Girls Konusu

Başlarken asla ümidim yoktu, ‘yine yarım bırakacağım bir dizi olacak’ diyerek başladığım ancak fanı olduğum bu dizi, beni bile şaşırttı. Amerikan yapımı hiçbir diziyi izlerken böylesine laptopa bağlı kalmamıştım.

İlk sezonunu yalnızca 2 gece de bitirdim. İkinci sezonu siz düşünün, şimdiyse üçüncü sezondayım. Dördüncü sezonun yolunu gözlüyorum. Şuan ki tek umudum dizinin Arka Sokaklar gibi sonsuz sezonlu olması.

Good Girls

 • Peki diziyi bu kadar sevmeme neden olan neydi?

Bu soruya çok net, bir kelimeyle cevap verebilirim; SAMİMİYET.

Evet samimiyet. Karakterler  öylesine samimilerdi ki izlerken asla yadırgamadım. Beth olsun, Annie olsun yada Ruby, hepsinin hikayeleri kişilikleri ayrı ayrı hoşuma gitti. Karakterleri ayrı ayrı kendimce yorumlayıp herhangi bir olay da ‘Beth böyle yapmaz’ diyebileceğim bir seviyeye geldim. Dolayısıyla karakterlerin, kendilerini bozmayıp aynı çizgide ilerlemeleri de bir yandan beğenimi kazandı.

Ayrıca dizinin, erkeklere yapışmış birçok konunun aslında kadınlarında yapabileceğini göstermesi, bu eşitliği hatta kimi zaman üstünlüğünü göstermesi de hoşuma giden durumlardan biriydi. Diziyi yükselten bir diğer şey(!) ise kesinlikle Rio’ydu;

Good Girls, Rio,

Ah Rio, üzüm pekmezli pankekim…

Yazıyı daha fazla uzatmayacağım, uzatırsam kesinlikle sizi spoiler’e boğacağım, bunu istemiyorum istemiyorsunuz. Ve böylelikle Good Girls Dizi Konusu ve Yorumu başlıklı yazımın sonuna geldik.

Diziye puanım (JZTP); 9/10

Diziyi mutlaka izlemelisiniz! Asla Pişman olmayacaksınız! Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

6 thoughts on “Good Girls Konusu ve Yorumu : 2020 En İyi Diziler

 • 07/10/2020 tarihinde, saat 05:39
  Permalink

  Ben bi merak ettim sanki 😀 daha önce ismini bile görmemiştim. Bir göz gezdireceğim. Kolay gelsin, yeni girişiminde başarılarr 😀

 • 07/10/2020 tarihinde, saat 18:21
  Permalink

  Teşekkür ederiiim çook <9

 • 08/10/2020 tarihinde, saat 19:02
  Permalink

  çok güzel bir yazı olmuş ♥️ ♥️ ♥️

 • 08/10/2020 tarihinde, saat 22:11
  Permalink

  Teşekkür ederiiim runan’cığım ♥️

 • 09/10/2020 tarihinde, saat 00:21
  Permalink

  Senin twitter dan tavsiyenle başlamıştım ve 2,5 günde bitirdim diziyi. Gerçekten çok güzel bir dizi

 • 09/10/2020 tarihinde, saat 02:49
  Permalink

  Bunu duymak ne hoş!
  Dizi o kadar sürükleyici ki kısa sürede sonu görmemek imkansız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir