How I Met Your Mother Dizi Konusu ve Yorumu

How I Met Your Mother Dizi Konusu ve Yorumu

Selamlar çok sevgili Jazetel okurları. Bugün sizlere en sevdiğim Amerikan komedi dizisi olan How I Met Your Mother ‘ı yorumlayacağım.

Diziyi küçükken annem izlerken görmüştüm. Ona katılmak isterdim ve annem o zaman altyazılarını kapatırdı. O zamanlar anlamazdım nedenini ancak büyüyüp kendim izlemeye başladığım zaman anladım neden kapattığını. O zaman uzatmadan başlayalım.

How I Met Your Mother Konusu

 2030 yılında, Ted Mosby adlı başrol karakterin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatması ile başlamaktadır. Dizide genellikle Ted Mosby‘nin geçmişinde arkadaşları ile yaşadığı hayatı anlatılmaktadır.

Dizi Yorumu

Eğer dizi ve film yorumlarımı okuyorsanız anlayacağınız üzere ailem pek de örnek ebeveynler değillermiş. Gerçi hala çok örnek değillerdir ama eskiye göre düzeldiler ? Filmler ve diziler adına travmatik aile geçmişimi de anlattığıma göre yorumumla devam edebiliriz.

How I Met Your Mother Konusu

How I Met Your Mother 2005 yılında yayınlanmaya başlamış ve 2014 yılında 9. sezonuyla final yapmış bir dizidir. Güzel olup olmadığı çok tartışmaya açık bir dizi. Neden? Friends dizisini yorumlarken ilk dört veya beş sezonun altın sezonlar olduğundan bahsetmiştim hatırlarsanız. He işte o altın sezonlar gerçekten 22 ayar bilezik gibi bir şeydi. Ve o 22 ayar bileziği diğer sezonlarda sanki gümüş bir bileziğe dönmüşte karardıkça parlatıp değerini düşürdükçe düşürmüşler gibi bir benzetme yapabilirim.

Ona rağmen güzel miydi? Evet güzeldi. Favori dizilerimden biri olmaya hak kazanmış bir dizi. Espri anlayışı bana uyan bir dizi. Anlatıldığı hikayeler ve aralarındaki muhabbetler, yaşadıkları olaylar beni güldürüp sınav haftalarımda düşük not almama sebep olmuştu. Belki ben de o zamanlar çok çalışkan olmadığım için olabilir de.

How I Met Your Mother Konusu

Dizinin bozmasından tekrar tekrar yakınabilirim. Tam yerinde final yapmışlar ama beklediğim gibi değildi. Spoi vermemek için kendimi çok zorluyorum. Birisiyle bunu tartışabilirim.

Geçen gün yayınlanan Friends yazısında dikkatinizi çekmek istediğim bir diğer konu ise -onu okumadıysanız diye tekrar bahsedeceğim- bir arkadaş grubu varsa ve aralarında muhabbet edip, komik olaylar yaşıyorlarsa bu özentilik değil genel bir dizi konusudur.

Önemli olan olayların farklı olmasıdır ve ikisinde de farklı gördüğüm kadarıyla. Alakalrı bile yok. İki diziyi de adam akıllı izlemeden lütfen yorum yapmayın. Sevmeyebilirsiniz ama bunu saygılı bir şekilde ifade etmeyi unutmayın.

Dizi hakkında daha çok konuşmak isterdim ama muhtemelen spoi veririm. İzlemeli miyim sorusuna yanıtım TABİİ Kİ DE EVET.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Friends Dizi Konusu ve Yorumum için TıkTık

Sağlıcakla Kalın!!!

-Morosophist

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir