Imitation Konusu ve Oyuncuları – Webtoon’dan Diziye

Merhaba Jazetel okuyucuları. Bugün sizlere bahsedeceğim dizi yine bir 2021 Kore Dizisi ve yine bir Webtoon uyarlaması olacak : Imitation 

Son zamanlarda çok fazla idol dizi haberleri gelmiyordu. Bu nedenle bu mini diziye blogda yer vermeliyim diye düşündüm. Dizide Ateez, G.o.d., T-ara, U-KISS, SF9 gibi gruplardan üyeler yer alıyor. Bu nedenle bu dizi ile müziğe doyacakmışız gibi görünüyor. Hadi lafı hiç uzatmadan dizi konusuna ve ardından da Imitation Oyuncuları ‘na geçelim;

Imitation Konusu

 • Ülke: Güney Kore
 • Bölüm Sayısı: 12
 • Yayın Tarihi: 7 Mayıs 2021-23 Temmuz 2021
 • Yayın Günü: Cuma
 • Kanal: KBS2
 • Bölüm Süreleri: 1 sa. 10 dk.

Lee Ma Ha, K-pop kız grubu Tea Party’nin bir üyesidir. Ancak müzik grubu pek de popüler değildir. Ancak Ma Ha, grubu popüler olmamasına rağmen,  popüler solo şarkıcı La Ri Ma ile fiziksel benzerliği nedeniyle medyanın ilgisini çekmiştir.

İdollerin spor etkinliklerine katıldığı bir reality TV programı sırasında Ma Ha, sakarlığından dolayı ünlü erkek grubu Shax’ın bir üyesi olan Kwon Ryeok’u yanlışlıkla yaralamıştır. Bu olay medya tarafından büyük bir yankı uyandırmıştır. Ma Ha Shax’ın hayranları tarafından linç yağmuruna tutulur. Daha sonra bu ikilinin bir televizyon dizisinde yolları kesişir ve olaylar gelişmeye başlar. Bu arada, Ma Ha’nın çocukluk arkadaşı ve Sparkling grubundan idol arkadaşı Lee Yu Jin, Ma Ha’ya karşı hisler besler. Bu durumda olayları daha bir karmaşık hale sokacaktır.

Dizi Park Kyung Ran’ın “Imitation” webtoonundan uyarlanmıştır.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

Imitation yorumu

 • Lee Jun-Young :Şarkıcı dizide Kwon Ryeok isimli karakteri canlandıracak. Şarkıcıyı tanıayanlar için söyleyeyim ; Jun Young U-KISS K pop grubunun bir üyesidir.
 • Jung Ji-So :Oyuncu dizie Lee Ma-Ha karakterini canlandıracaktır.
 • Park Ji-Yeon :T-Ara Kpop grubunun bir üyesi olan şarkıcı aktrist dizide Ra Ri-Ma karakterini canlandıracak.
 • Yun Ho :Ateez grubunun bir üyesi olan Yun Ho, dizide Lee Yoo-Jin karakterini canlandıracak. Ve anladığım kadarıyla izleyiciye ikinci erkek sendromu yaşatacak 🙁
 • Danny Ahn :Dizide Ji-Hak karakterini canlandıracak.
 • Kang Chan-Hee :SF9 Kpop grubunun bir üyesi olan Kang Chan-Hee dizide Eun-Zo karakterini canlandıracak.

Imitation

Evet dizi oyuncuları bu şekildeydi. Koreli idollerin büyük bir kısmı bildiğiniz üzere oyunculuk konusunda da oldukça yetenekli. Buna örnek olarak Cha Eun Woo’yu verebilirim. Adam hem oyunculukta hem de şarkıcılıkta inanılmaz derecede yetenekli.

Eun Woo kimdir, dizileri ve filmleri başlıklı yazıma ulaşmak için tıklayın.

Dizide yer alan idoller de en az Eun Woo kadar güzel bir oyunculuk sergilerlerse eğer, demeyin keyfimize.

Imitation Fragmanı

Gelin şimdi de diziye ait fragmana bir göz atalım;

Dizinin fragmanı oldukça eğlenceli duruyor. Bizleri eğlenceli bir müzikal romantizm bekliyor gibi görünüyor.

Imitation İzle

Dizinin Netflix de olup olmayacağını bilmiyorum. Ancak bölümlerinin youtube’a düşeceği düşüncesindeyim. Öyle olmasa dahi Asya dizi izleme sitelerinden dizinin Türkçe altyazılı bölümlerine ulaşabilirsiniz. Türk dizi siteleri son yıllarda Kore dizilerine oldukça fazla yer ayırmaya başladı. Bu durum benim gibi Asya dizi izleyicilerini mutlu ettiği görüşündeyim. Zamanında dizinin bölümlerini indiremeden izleyemiyorduk. Ne zamanlardı ama!

Imitation Yeni Bölüm Ne Zaman

Imitation konusu

Dizi yukarıda da belirttiğim gibi 7 Mayıs 2021 23 Temmuz 2021 tarihleri arasında Cuma günleri yayınlanacak. Dizinin çevirisi muhtemelen haftasonu gibi sitelere düşecektir.

Imitation Kaç Bölüm

Dizi 12 Bölümlük bir mini dizi. 16 Bölümlük Kore Dizilerine alışan benim için bu haber bir hayli şaşırtıcı oldu. Ancak bir yandan da sevindim diyebilirim. Senaristler bölümler uzadıkça konu işleyişini sarpa sardırabiliyorlar. İyi oldu, iyi iyi 🙂

Vel hasıl kelam bir dizi bilgilendirmesinin sonuna daha geldik. Merak ettiğiniz soruları çekinmeden yorum kısmında belirtebilirsiniz. Yorumlar benim onayımın ardından yayınlanıyor. Bu nedenle yorumu yazdıktan sonra ‘yorumum kayboldu’ gibi endişelere kapılmayın. Yorumlarınızı cevaplayıp öyle onaylıyorum 🙂 Hoşçakalın sağlıcaklakalın ve hep Jazetel’de kalın.

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir