Strangers From Hell Konusu ve Yorumu

Şu ana kadar izlediğim en iyi psikolojik gerilim dizilerinden birisiydi. Kore yapımı olan dizilere karşı ön yargımı kıran bir yapım. Eğer bu tarz psikolojik gerilim dizileri veya filmleri ilginizi çekiyorsa kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. O zaman Strangers From Hell konusu ile başlayayım.

Strangers From Hell Konusu

20′ lerinin sonunda olan Kim Jong-woo adlı karakterin çalışmak için Seoul’ e gelmesi ve orda tuttuğu apartman da başına gelen korkunç olayları anlatıyor. 

Dizi Yorumu

Nasıl başlayacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Eğer benim yazılarımı okuyorsanız dizilerin konu kısmından çok yorum kısmından daha çok şey öğrendiğinizi fark etmişsinizdir. 

Strangers From

Dizi ana karakterimiz olan Kim Jong-woo (Siwan) Seoul’a iş için gelmesi ile başlıyor. Aynı zamanda polisiye kitapları yazan bu karakterimiz geçimini sağlamak için arkadaşı Jae-ho‘nun iş teklifini kabul etmek zorunda kalır.  İşi kaptı peki ya kalacak yer? Seoul’ de onlarca apartman gezer ama bütçesine uygun bir tane bile bulamaz. En son şaşırtıcı derece ucuz bir fiyatta olan Cennet Konutları adlı bir apartmanda daire bulur. Tabi sonralarda isminin ne kadar ironik olacağını anlayacaksınız. 10 metrekare bile olmayan bu odayı tutar. Ayrıca bu apartmanda mutfak ve banyo ortaktır. Bu da Jong-woo için işleri daha da zorlaştırır.

Strangers From

 • Apartmanın sahibi olan Eom Bok Soon (Lee Jung Eun) dinine bağlı ve nazik biri görünse de dizinin devamında içinde bir şeytan yattığını göreceksiniz.
 • Elinden hiç ayırmadığı çantasıyla etrafta dolanan Yoo Gi-Hyeok (Lee Hyeon-Wook) spoi vermemek için bu karakter hakkında çok konuşmayacağım. 
 • Aynı anda iki karakteri canlandıran kekeme ve tuhaf bir şekilde hep gülen Byeon Deuk-Jong (Park Jong-Hwan) ın oyunculuğuna hayran kaldım. O kadar gerçekçi ki. Kelimenin tam anlamıyla sapık ve Jong-woo’ yu açıkça izleyen Hong Nam-Bok (Lee Jong-ok).

Strangers From Hell

 • Lee Dong Wook

stranger from hell

Ve en iyisini sona sakladım. Favori karakterim olan dişçimiz ve her şeyin başı Seo Moon-Jo (Lee Dong Wook) a hayran kaldım ve uzun bir süre boyunca etkisi altında kalmış olabilirim. 

Gelelim Jong-woo’ nun yaşadıklarına, arkadaşın ciddi anlamda psikolojisinin bozulduğunu veya içindeki gerçek kişiliğin ortaya çıktığını söyleyebilirim. Belki de katillerle dolu bir apartmanda yaşamak zor olduğu içindir. Kimsenin ona inanmaması aksine herkesin onun üstüne gelmesi karakterin sıyırmaya başlaması için gayet uygun koşullar olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda dizi de polis ihmalkarlığı da görüyoruz. İşlerin zıvanadan çıkmasının en büyük sebebi de bu olabilir. Tatlı polis memurunun olayın üzerinde çokça durduğunu saymazsak.

Ve bir diğer değineceğim nokta ise dizide yapılmak istenen veya olması gereken ve gerçekte olan, yapılamayan olarak birçok kısım görüyoruz. Arkadaş sıyırınca yapılmak istenen yapılıyor ama neyseee spoi vermeyelim şimdi.  Son olarak etrafınızdaki insanlara dikkat edin. Jong’un sorduğu soruyla yazıyı bitiriyorum. Bir insanı iyi veya kötü yapan şey nedir?

Umarım okurken keyif almışsınızdır. Bir daha söylüyorum ki kesinlikle izleyin. Sağlıcakla kalın!

Daha Fazla Asya Dizisi için Buraya Tıklayın.

 -Morosophist 

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Strangers From Hell Konusu ve Yorumu

 • 12/01/2021 tarihinde, saat 16:51
  Permalink

  İlgi çekici geldi, en kısa zamanda başlamayı düşünüyorum. Eline sağlık ?

 • 12/01/2021 tarihinde, saat 20:33
  Permalink

  Rica ederim. 8450423 kere söylediğim gibi kesinlikle izlemelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir