Kadaver Film Konusu ve Yorumu – Korku Filmi Önerileri

Kadaver Film Konusu ve Yorumu

Eğer sizde korku ve gerilim meraklısı iseniz ayrıca Norveç‘ te kaldırım taşı olmak istiyorsanız yorumunu ve konusunu okuyacağınız Kadaver adlı film dikkatinizi çekebilir. O zaman uzatmadan konusu ile başlayalım.

Kadaver Konusu

Nükleer bir felaket sonrası kıtlıkta bir otelde düzenlenen gösteriye giden Leo ve Mathias adlı çiftin tiyatroya ödedikleri ücretten daha büyük bir bedel ödeyeceklerini fark ederler. 

Kadaver Film Yorumu

kadaver film

Bir yorumum yok bitti, bu kadar. Demek isterdim ama diyorum da zaten. İki gece önce oturmuş bir, iki tane korku filmi izleyeyim de rutine binmiş yaşamım da azıcık adrenalin olsun dedim. Ve Netflix‘te dolanırken kuzu kafası içeren bir film afişi gördüm. İlgimi çekti ve daha fazla film arayışına girmeden izleyeyim dedim. Keşke başka filmlere de baksaydım. 

Film çok alakasız birkaç çocukla başladı. Ve ilk birkaç dakikasında o kadar yavaş ilerledi ki 1,5 hıza almak zorunda kaldım. Tiyatro kısmına gelene kadar 1,5 hızda kaldım.

İlk başta kapatmazsanız film gerçekten sarıyor. Ama bir süre sonra da kısır döngüye giriyor. Kısır döngüye girdikleri gibi çıkmaları bir oluyor. Sanırım yönetmen de bir süre sonra sıkıldı ki film sadece 90 dakika sürüyor.

Bu dönemde 90 dakikalık film bulmak zor. Ama 90 dakikalık dizi bulabiliyorsunuz. Her neyse bu konuya girmeyeceğim. 

kadaver yorumları

Kadaver filminde çok büyük bir ters köşe yok. Ama bence ilgilenilmesi gereken konu bu değil. Filmin korku kategorisinde olması. Bence film gerilim bile değil. Ama filmi koyacak başka kategori kalmıyor mecbur gerilim olacak. 

kadaver

Gelelim karakterlere: Leo’ nun adının uzun halini hatırlamıyorum zaten genel olarak Leo olarak geçiyor. Kendisi bir tiyatro oyuncusu ve oldukça cesur bir karakter. Mathias ile evli ve bir kızları var. Film bu kadın üzerinden yürümeye başlıyor bir süre sonra. 

Mathias biraz daha ürkek. Oturalım ev dediğimiz yer de ve kıpırdamayalım. Bir şey olduğunda direkt karşısındakini suçlayacak bir karakter. Çok sevemedim karakteri. 

Alice de küçük kızları. Sarışın bir kız. 10 yaşında ve haliyle biraz meraklı. 

Son olarak film izlenmeli mi diye sorarsanız: İzleyecek bir şey yok ve biraz da boş bir hayatım var ne izlesem kardır veya her türlü filmi izleyebilirim diyorsanız izleyin. Ama ben sadece üst düzey hollywood filmleri izlerim diyorsanız beğenmezsiniz. Benim fikrimi soracak olursanız izleyin ne kaybedebilirsiniz ki. 

Daha Fazla Film İncelemesi için Tıklayın

Sağlıcakla Kalın

-Morosophist

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir