Lee Min Ho Dizileri ve Filmleri – Lee Min Ho Kimdir

Adeta bir Kenan İmirzalıoğlu havası ile Kore dizi piyasası nı yakıp kavuran, genç kızların kalbine oklar fırlatan Lee Min Ho kimdir neyin nesidir, Lee min ho dizileri ve filmleri ile aldığı ödüllere, Lee Min Ho sevgilisi ‘ne kadar her bir noktaya bu yazımda değineceğim. Ancak değinmeden önce Lee Min Ho hakkında kendi görüşlerimden bahsetmek istiyorum.

Lee min ho

Lee Min Ho’yu birçok Kore Dizi İzleyicisi gibi Boys over Flowers ile tanıyıp ‘Yuh bu nasıl bi oyunculuk’ diyerek o gün bugündür fanı değil kliması oldum. Boys over flowers zaten başlı başına gençliğimizi süsleyen bir baş yapıt öyle ki Çin olsun Japonya ve Taywan olsun hatta ve hatta Türkiye olsun dizinin uyarlamalarını çekmiştir. Ve ilginç bir şekilde her bir uyarlama kendi ülkelerinde zirveye oturmuştur.

Not: Boys over flower Taylan uyarlaması versiyonu yakında yayınlanacak, dizi hakkında bilgi için : F4 Tayland 2021

Boys over flowers’ın ardından Onu unutmamıza fırsat vermeden yine başka harika bir dizi ile geri dönüş yaparak biz izleyicilerini mutlu etmiştir: Personal Taste

Şimdi düşünüyorum da bir adamın oynadığı her dizi mi müthiş olur? Bir diziye hiç düşünmeden başlayabilmem için abartmıyorum Lee Min Ho ‘nun adının olması yetiyor. Adamın her dizisi ama her dizisi müthiş, müthiş olmasa bile müthiş!

Personal Taste de müthiş olmayan ancak Min Ho sayesinde müthiş olan bir Kore Dizisi . İlk çıktığı yıllarda heyecanla izlemiştim. Ardından Min Ho yine biz izleyicilerini düşünerek başka bir yapıt ile geri dönüş yaptı : City Hunter

City Hunter

City Hunter ile de biz izleyicilere aslında Romantik Komedi Kore Dizileri dışında ki türlerde de oynayabileceğini hatta daha iyi olabileceğini gösterdi. Keza City Hunter ‘i takip eden Faith dizisinde;  Tarihi dizilerde de oyunculuğunun iyi olduğunu, altından kalkabildiğini gösterdi.

Min Ho’yu Boys over Flowers ile tanımayan izleyiciler genel olarak City Hunter ile tanımıştır. Zira City Hunter yayınlandığı döneme damga vuran bir Kore Dizisi olmuştur. City Hunter ile başlamayanlar yüksek bir ihtimal ile The Heirs Kore dizisi ile başlamıştır.

Lee Min Ho

Park Shin Hye ve Lee Min Ho

Neden mi The Heirs ? The Heirs yayınlandığı dönem olumlu olsun olumsuz olsun birçok yoruma eleştiriye maruz kalan bir dizi olmuştur. Dizinin benim gibi seveni de çok sevmeyeni de çok. Sevmeyenler genellikle Park Shin Hye ve Lee Min Ho ‘yu uyuşturmadıkları için sevmemiştir..

Park Shin Hye oyunculuğu birçok izleyici tarafından Hande Erçel’in oyunculuğuna benzetilmekte. Ben böyle düşünmüyor, Park Shin Hye‘ı izlemeyi seviyorum. Min Ho gibi Park Shin Hye dizileri ‘nin tamamını da izlemişimdir 🙂

Her neyse Min Ho’ya dönecek olursak şimdi fark ettim de adam her sene 1 dizi çıkarmış, dizi çıkarmadığı tek yıl 2014 yılı. (Askerlikle geçirdiği dönemi saymıyorum) Adam yılda tek bir dizi çıkarmasına rağmen tüm yıl namını sürdürtmeye devam ediyor. Gönül isterdi ki Ji Chang Wook ‘da Lee Min Ho ‘yu taklit etse de yılda 98745698 saçma sapan dizi çıkarmasa…

The legend of the blue sea

Min Ho hakkında kendi düşüncelerimi sonlandırmadan önce Lee Min Ho ‘nun en sevdiğim dizisini söylemek istiyorum : The Legend Of The Blue Sea Kore Dizisi

Bi Kore Romantik Komedi Dizi bağımlısı olarak söylüyorum ki : Bu dizi bir harika!

Diziden bahsederken bile dizi sahneleri aklıma gelip, gülümsememe neden oluyor. Min Ho ‘nun oyunculuk anlamında zirveyi zorladığı bir diziydi. İzlemediyseniz şiddetle izlemenizi tavsiye ederim. Hatırladığım kadarıyla netflix ‘de dizi bulunuyor. Gerçi Netflix de yoksa bir Korsan siteden izlersiniz, seçenek bol.

Vel hasıl kelam Min Ho hakkında düşüncelerim bu şekildeydi. Lafı çok uzatmamın nedeni Koreli oyuncular arasında en sevdiğim oyuncu olması. Sevdiğim bir oyuncu olunca lafı kısa tutmak istemeyip her bir ayrıntıya değinmek istedim.

Gelin şimdi de tüm dizi ve filmlere değinelim, ardından bir bütün halinde hayatından, aldığı ödüllerden, oyunculuğa nasıl başladığından ve herkesin merak ettiği sevgili konusundan bahsedeceğim. Min Ho oynadığı diziler ve filmler :

Lee Min Ho Dizileri

Lee Min Ho dizileri

Yukarıda ufakça değinmiştim ancak burada bir bütünüyle dizilerini sırasıyla sıralamak istiyorum.

 • Secret Campus (2006)
 • Mackerel Run
 • Get Up
 • Boys Over Flowers
 • Personal Taste
 • City Hunter
 • Faith
 • The Heirs
 • Summer Love
 • The Legend of the Blue Sea
 • 7 First Kisses
 • The King: Eternal Monarch(2020)

Min Ho 2020 sezonunu The King ile kapadı, 2021 yılını nasıl bir dizi ile kapatacağı ise meçhul.  Henüz hakkında herhangi bir dizi haberi çıkmadı, çıkarsa buraya ekleme yapacağım. Gelin şimdi de Min Ho filmleri ‘ne bir göz atalım:

Romantik Komedi Kore Dizi Öneri Listem için Buraya Tıktık Yapabilirsiniz.

Lee Min Ho Filmleri

Lee Min Ho K drama

 • Public Enemy Returns (2008)
 • Our School’s E.T
 • Gangnam 1970
 • Bounty Hunters
 • Believer
 • Believer: Extended Cut (2018)

Gördüğünüz üzere Lee Min Ho filmleri dizileri kadar fazla değil. Adam filmden ziyade dizilere ağırlık veriyor ki bence iyi yapıyor. Neden bilmiyorum ama genel olarak Kore Filmleri benim hoşuma gitmiyor ki bir çoğu da tutmuyor. Koreliler film konusunda, dizi kadar iyi değiller.

Lee Min Ho Kimdir

Sıra geldi Lee Min Ho hakkında genel bilgileri vermeye. Burcu olsun yaşı olsun sevgilisi olsun tamamına bu başlık altında değineceğim:

Lee min ho

 • Hangul: 이민호
 • Doğum Tarihi: 22 Haziran 1987 (33 Yaşında)
 • Burç: İkizler
 • Doğum Yeri: Güney Kore
 • Yükseklik: 190 cm.
 • Ağırlık: 72 kg.
 • Kan Grubu: A
 • Twitter: @actorleeminho
 • Instagram: actorleeminho
 • Facebook: OfficialLeeMinho

Genel bilgiler bu şekilde ancak daha da derine inmemiz gerekirse;

Min-Ho, 22 Haziran 1987’de Güney Kore Seul ‘da doğmuştur. Ailesi; anne, baba ve bir abladan oluşmaktadır. Küçükken, futbolcu olma hayaliyle dolup taşan Min Ho’nun, ilkokulda geçirdiği bir sakatlık ile bu hayalleri sona ermiştir. Bununla birlikte, Lee Min-Ho hala futbol ile ilgilenmektedir. Öyle ki en favori futbolcusu: Nal-do Ho

Mib Ho, lisenin 2. yılında hayallerini oyunculuğa çevirmiştir. Lise son sınıfa geldiğinde ise bir tanıdık yardımıyla Starhaus Entertainment‘a katılmıştır. Gerekli eğitimlerden geçtikten sonra, Min-ho roller için seçmelere hazırlanmaya başlamıştır. Bu süreçte çeşitli televizyon dizilerinde küçük roller almıştır

Kore draması ” Boys Over Flowers ” da Ku Jun-pyo olarak başrol oynamasıyla, yukarıda da belirttiğim gibi oyunculuk anlamında büyük bir çıkış yapmıştır . Boys over flowers dizisi son derece popüler hale geldi ve Güney Kore’de düzenli olarak % 30’un üzerinde reytingler almıştır.

Min-Ho şu anda Konkuk Üniversitesi’nde Film ve Sanat bölümünü okumaktadır.

Lee Min Ho Sevgilisi

Açıkçası ben kim kiminle sevgili kim kiminle evli gibi magazinsel konuları pek sevmem ancak merak edildiğini ben burada yazmazsam farklı bir sekme açılıp okunacağını bildiğim için bu yazıda bu konuya da bir yer ayırdım:

2011’de büyük ilgi gören Kore DramasıCity Hunter ” da rol alan Min Ho, dizideki diğer başrol oyuncusu olan Park Min-Young ile uzun dönemli bir ilişkileri vardı. İlişkilerinin bittiğine dair bir haber okumadım, hala devam ediyor mu onu da bilmiyorum ama son ilişkisinin bu olduğunu bilmeniz yeterli diye düşünüyorum.

Gelin şimdi de Lee Min Ho aldığı ödüller ‘e bir değinelim. Bildiğiniz üzere Lee Min Ho’nun yer aldığı hemen hemen her dizi tutuyor hal böyle olunca da her ödül töreninde en az birkaç kez Min Ho’nun adını duyuyoruz. Tüm ödülleri bir başlık altında toplamam çok zor, bu nedenle aldığı son ödüllerden bahsedeceğim :

Romantik Komedi Kore Dizi Öneri Listem için Buraya Tıktık Yapabilirsiniz.

Aldığı Ödüller

 • 2020 SBS Drama Ödülleri – 31 Aralık 2020
  • En İyi Erkek Oyuncu : The King: Eternal Monarch
 • 2016 SBS Drama Ödülleri – 31 Aralık 2016
  • En İyi Erkek Oyuncu (tür / fantezi) : The Legend of the Blue Sea
  • On Yıldız Ödülü
  • En İyi Çift Ödülü : The Legend of the Blue Sea
 • 2015 (36.) Blue Dragon Film Ödülleri – 26 Kasım 2015
  • Popülerlik Ödülü

Evet Lee Min Ho ‘nun son zamanlarda almış olduğu ödüller bu şekildeydi.

Lee Min Ho 2021 dizileri 

Yukarıda da belirttiğim gibi Lee Min Ho ‘ya dair 2021 Kore Dizileri ‘nin hiçbirinde adı henüz geçmiyor, geçtiği takdirde bu yazıya ekleme yapılacaktır. Bende sizler gibi Min Ho’nun 2021 yılına nasıl bir diziyle giriş yapacağını merak ediyorum.

Lee min Ho hakkında bahsedeceklerim hemen hemen bu kadardı. Sanrım blogda ilk defa böylesine detaylı bir yazı yazıyorum. Umarım aklınızdaki sorulara cevap niteliğinde bir yazı olmuştur.

Elimden geldiğince hem elimdeki bilgileri hem de Asianwiki ‘yi kaynak alarak bir yazı hazırlamaya çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazmaktan çekinmeyin. Yazılan her soruya yanıt veriyorum.

Ayrıca Lee Min Ho dizileri ‘ni daha önce hiç izlemediyseniz, mutlaka bir dizisini izlemenizi öneririm. Legend Of The Blue Sea benim favori Min Ho dizim, eminim sizler de çok seveceksiniz. Daha önce hiç bu oyuncunun Kore Dizileri ‘ni izlemediyseniz, bu dizisi ile Min Ho dizi serüvenine atılabilirsiniz.

Evet evet lafı yine çok uzatmaya başladım, laf daha da uzanmadan yazıyı sonlandırıyorum. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorum bırakmayı unutmayın ve sağlıcakla kalın. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

-Jaze

Instagram

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

4 thoughts on “Lee Min Ho Dizileri ve Filmleri – Lee Min Ho Kimdir

 • 16/05/2021 tarihinde, saat 23:13
  Permalink

  İletişim adresi yokmu. Hediye yollamak istiyorum.

 • 02/10/2021 tarihinde, saat 03:05
  Permalink

  Kore dizilerini bilhassa li Min Ho nun kileri kesintisiz nereden izleyebilirim

 • 02/10/2021 tarihinde, saat 17:37
  Permalink

  Merhaba, kore dizi çevirileri yapan birçok site bulunmakta. Koreantürk veya asyafanatiklerim gibi sitelerden izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir