The God of High School Konusu ve Anime İncelemesi

The God of High School Hakkında Genel Bilgiler

 • Yönetmen: Park Seong Ho
 • Stüdyo: Mappa
 • Tür: Aksiyon, dövüş, fantezi
 • Yapım Yılı: 2020
 • Bölüm Sayısı: 13
 • Anime Puanı: 7,4

The God of High School Konusu

Öncelikle animemize adını vermiş olan turnuvayı tanıtarak başlayayım, “The God of High School” katılımcılarının sadece lise öğrencilerinden oluştuğu eleme usulü ile ilerleyen ve kazananının ödül olarak bir dilek hakkı elde ettiği büyük ve prestijli bir turnuva. Her türlü silah ve tekniğe izin verilen turnuvada yarışmacılar kazanmak için rakiplerini ya nakavt etmeli ya da pes ettirmelidirler. Bunun haricinde ring dışında kalındığında 10 saniye içinde diskalifiye edilmek gibi basit kuralları olan turnuvanın katılımcı sayısı çokluğundan dolayı öncelikle ön eleme turları yapılıyor.

İşte bu turlara katılmış olan ana karakterlerimiz şans eseri olarak turnuva daha başlamadan tanışıyorlar ve bu güzel arkadaşlıklarının başlangıcı oluyor. Animemiz kendine bu arkadaşların turnuva boyunca yaşadıkları bu esnada ortaya çıkan garip ve beklenmedik olayları konu ediniyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Biraz animemizin ana karakterlerinden bahsedeyim;

Anime Karakterleri

 • Jin Mori ; Mori, önemli bir şey olduğu günlerde daima uyuyakalan, haylaz, sürekli güçlenmek isteyen, azıcık saftirik bir karakter. Hayattan zevk almaya bakan, canı ne isterse onu yapan birisi. Silah kullanmıyor ve dedesinin öğretisi olan taekwondo ve kendine özgü olan hareketleri ile dövüşüyor.

 • Han Daewi ; Daewi, soğukkanlı, fazla konuşmayan, daha rahat birisi. Turnuvaya arkadaşına yardım edebilmek için katılıyor ve en üst noktayı hedefliyor. Aynı Mori gibi silahsız ve dövüş sanatı olarak karateyi tercih etmiş birisi.

 • Yu Mira ; Mira, ekibin -kendince- en zekisi ve aklı başında olanı. Çoğunlukla Mori ve Daewi’ye ablalarıymış gibi davranan, ailesinin unutulmak üzere olan kılıç tekniği olan “Ay Işığı” tekniğini kullanıyor. Ve turnuvaya bu sanatı dünyaya duyurmak için katılıyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

The God of High School Anime İncelemesi

 • Çizimler

Animenin yapımcı stüdyosu Mappa ve bu stüdyo cidden harika işlere imza atıyor. Ellerinden çıkan diğer eserler gibi -meraklısına: Attack on Titan Final Season, Yuri on Ice, Jujutsu Kaisen ve dahası- The God of High School da muhteşem çizimlere sahip.

Çizimler başta oldukça sade görünse de dövüşler esnasında olabildiğince akıcı ve durdurduğunuzda neredeyse hepsi bir masaüstü görseli olma niteliğindeki sahnelerle dolu. Özellikle karakterler kendilerine has yetenek ve tekniklerini kullanırken ortaya çıkan görüntüler harika. Eksi olarak verebileceğim tek bilgi bazı karakterlerin suratlarının temelinin çok benzer olması. Her karakter eşsiz olsa da aralarından böyle şeylerin çıkması bana kolaya kaçılmış gibi hissettiriyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

The God of High School

 • Karakterler

Az önce de dediğim gibi karakterlerin büyük çoğunluğunun görüntüleri birbirlerinden farklı ve kişilikleri ile uyumlu olan görüntüleri iyi bir hava yaratıyor. Özellikle bence -biraz garip olsa da sanırım komisyon üyesi olarak çevirebilirim- komisyon üyelerinin tasarımları çok havalı görünüyor.

Karakterlerin geçmişte yaşadıkları ve kişiliklerini etkileyen olayları kısa kısa görüyoruz ve bu onlar hakkında daha rahat bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Çoğu karakterin duyguları ortada açıkça duruyor fakat kimse gözünüze sokmak için uğraşmıyor. Karakterlerin birbirleri arasındaki bağlar çok iyi ayarlanmış ve hiçbir şey sırıtmıyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

The God of High School Hikaye Anlatımı

Anime her ne kadar akıcı bir yapım olsa da hikaye bir yerde sıkışıyor. Ve her şey ilk sezonun finaline doğru yığılıyor. Eğer daha uzun bir yapım olsaydı izleyeni sıkabilecek bir olay olurdu. Fakat şuana kadar çıkmış olan ilk sezonun az sayıda olan bölüm sayısı bu durumu ortadan kaldırıyor. Bunu somut bir örnek ile kanıtlamak gerekirse şahsen ben tek oturuşta bitirdim animeyi ve oldukça rahat bir serüven oldu.

The God of High School Müzikleri

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki animenin açılış müziği daha kötü olamazmış. Her bölüm ilerleyişinde bildiğiniz kaçtım açılıştan. Benim gözümde her iyi anime güzel bir açılışı hak eder. Ve ne yazık ki bu seriye hakkını vermemişler. Açılış dışında seride çok az yerde müzik var ya ben duyamadım. Ki bu çok olası çünkü finale yakın aşırı hararetli bir dövüş sahnesinde bile alttan çok az geliyordu. Ya da cidden koymamışlar. Aslında yapısı itibari ile insanı gaza getiren sert müzikleri olsaydı. Ve bunlar her dövüşe yedirilseydi çok daha eğlenceli olurdu.

Genel bir yorum yapacak olursam seri çoğu özelliği ile oldukça başarılı. Kendine ait bir standardı var. Ve bunun üzerinden rahat rahat ilerliyor. Sadece gönül isterdi ki müzikler daha güzel ve çok olsun. Zaten yazılarımı düzenli okuyanlar benim sürekli bu ve benzeri durumlardan muzdarip olduğumu bilir. Bir şekilde tolere etmeye çalışıyorum. Uyuyamadığınız bir gecede 4 saat gibi kısa bir sürede bitebilen bu sürükleyici. Ve heyecanlı yapımı izleyebilirsiniz.

The God of High School

Bu haftalık yazımın da sonuna geldim. Bensiz geçireceğiniz 7 gün boyunca umarım eğlenirsiniz. Yani şey umarım ben de eğlenceli bir deneyim sunuyorumdur. Düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. – Animesiz kalmayın, mutlu ve huzurlu olun görüşmek üzere.

-KlopX

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir