Love in Time Konusu Yorumum ve Oyuncuları

Umarım gününüz güzel geçiyordur. Güzel geçmiyorsa dahi bugün sizlere modunuzu yükseltecek eğlenceli bir dizi önereceğim. 2020 Yapımı bir Çin dizisi olan Love in Time dizisi her şeyi ile tam mod yükseltmelik bir dizi.

Uzun zamandır gerek konusu olsun gerek oyunculuklar olsun böylesine eğlenceli bir Çin dizisi izlememiştim. Hatta hiç izlememiştim desem daha doğru olur. Zira başladığım her Çin dizisi bende Çin dizilerine karşı yeni bir ön yargı oluşturuyordu taaa ki Love in Time dizisine kadar. Bu diziden sonra ‘Demek ki Çinlilerde güzel dizi yapabiliyormuş’ diye düşünmeye başladım.

İleride dizi hakkındaki yorumuma detaylıca değineceğim ama yazımdan sıkılıp yarısında sayfadan çıkmayı düşünecekler için şöyle söyleyeyim : Dizi harikaydı! Uzun zamandır böylesine tatlı bir dizi izlememiştim. Diziden Eski Kore dizilerinin tadını aldım. Diğer Çin dizileri gibi cıvık cıvık sahneleri yoktu. Oyunculuklar iyiydi. Sanırım bu kadar mini minnacık bir yorum şu anlık yeterli. Yazının ilerisinde dizi hakkındaki yorumlarıma daha detaylıca değineceğim. Şimdilik Dizi Konusuna geçelim:

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Love in Time Konusu

Love in Time çin 2020

  • Ülke: Çin
  • Bölüm Sayısı: 24
  • Yayın Tarihi: 24 Eyl 2020-10 Ekim 2020
  • Bölüm Süreleri: 30- 46 dakika

Su Jianan lise yıllarında kilolu olmasından ve babasının iç çamaşırı satıcısı olmasından dolayı zorbalık görmüş ve yıllar geçmesine rağmen bunun etkilerinden kurtulamamış bir hikaye yazarıdır. Lise yıllarında lakabı İç Çamaşırı Kraliçesidir ve Jianan bu lakaptan nefret etmektedir. Babası ise Jianan’ın şirketlerinde çalışmasını ve İç Çamaşırı Kraliçesi olmasını istemektedir.

Buna karşı çıkan Jianan’a bir şart koymuştur; Ya yazdığı hikayelerde başarılı olup tüm ülkece tanınacak ya da edepli bir eş bulup bu beyle evlenecektir. Aksi takdirde şirketinde çalışmayı kabul edecektir. Bunun için verdiği süre ise 3 yıldır. Öyle böyle 3 yıl geçer ve Jianan ne yazdığı hikayelerde babasının istediği bir başarıyı yakalamıştır ne de evlenecek bir koca adayı bulmuştur. 3 Yılın dolmasına tam 32 saat kala Jianan son çare olarak evlenecek bey arayışına girişmiştir.

love in time cast

Bu sırada Lu Boyan‘ın annesi de oğluna görücü usulü görüşmeler ayarlamaktadır. Görücü usulü görüşmelerden sıkılan Lu Boyan, annesine ‘Ünlü ya da zengin bir kızla değil normal bir kızla evlenmek istiyorum’ diyerek annesini parka bahçeye gönderir.

Lu Boyan‘ın annesi parkta Jianan ile karşılaşır. Jianan’ın oğlunun liseden arkadaşı olduğunu hatırlayan Lu Boyan’ın annesi, bu duruma oldukça fazla sevinir. Ve hemen Jianan’ı alarak bir koşu Lu Boyan ile bir görüşme ayarlar. Lise yıllarında birbirlerine karşı nefret ve aşk karışımı duygular besleyen bu ikili, bir anlaşma yaparak evlenme kararı alırlar. Ama ne evlenme? Sözleşme ile ayarlanan bu evlilik kesinlikle normal bir evlilik değildir. İzleyip göreceksiniz.

Dizi konusu bu şekildeydi. Elimden geldiğince uzatmadan anlatmak istedim ama bu kadar oldu. Konunun detaylarına yorum kısmında biraz daha değineceğim. Ama öncelikle bir oyunculara göz atalım diyorum:

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

Oyuncular hakkında toplu bir konuşma yapmam gerekirse: Her birinin oyunculuğuna ayrı ayrı bayıldım. Bir daha bir Çin dizisi izlersem eğer, kesinlikle bu kadrodan birinin dizisini önceliğim olarak alacağım. Cast oldukça uyumluydu.

Love in Time Oyuncuları

  • Ming Ren :37 Yaşında ki oyuncu dizide Lu Boyan karakterini canlandırıyordu. Oyunculuğu gerçekten harikaydı. Karakterin tüm naifliğini biz izleyicilere yansıttı.

Ming Ren dizileri

Ben izlemeye doyamadım, hatta öyle ki oyuncunun diğer dizilerini araştırdım. Ama ne yazık ki oyuncunun Love in Time dizisi dışında doğru düzgün başrolde oynadığı bir dizi yok. Ya ikinci erkek rolünde ya da destek rollerinde yer almış. Olsun yeni dizilerini kovalamaya devam edeceğim bi oyuncum daha oldu 🙂

  • Serena Cheng : Yine oyunculuğunu beğendiğim bir aktör. Diğer Çin dizilerinde cıvık cıvık davranışlar sergileyen oyuncuların aksine oldukça gerçekçi bir iş çıkardı Serena.

Serena Cheng love in time

Dizide Jianan karakterini canlandırıyordu. Karakterden istenilen her şeyi biz izleyicilere hissettiriyor, izlettiriyordu. Yukarıda Ming Ren için söylediğim her cümlenin aynısını Serena için de geçerli. Kesinlikle yeni dizilerini kovalayacağım bir oyuncu.

Diğer Destek Oyuncuları :

  • Liu Yu Qi
  • Zhao Cheng Yu
  • Biu Pan
  • Li Jun Feng

Sonuç olarak dizi oyuncuları bu şekildeydi. Başroller olsun destek roller olsun oyuncular tarafından harika bir şekilde canlandırıldı. Bu bölümde hiçbir oyuncunun oyunculuğunu eleştiremem. Eleştirsem hata etmiş olurum. Karakterler konusunda belki bir iki eleştirim olabilir, buna da şimdi yorum kısmında değineceğim. Hadi gelin dizi konusunda ki yorumlarıma geçelim:

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Love in Time Yorumu

Öncelikle şunu söyleyeyim: Çin dizi geçmişimden dolayı bu diziye oldukça fazla ön yargı ile yaklaştım. İzlesem mi izlemesem mi, izlesem mi izlemesem mi derken kendimi dizinin içine attım. İlk bölüm, 2.bölüm, 3. bölüm derken bir anda kendimi onlu bölümleri izlerken buldum. Öyle böyle değil, dizi bir anda akıp gitti.

Şu son zamanlarda özellikle eski Kore dizileri tadında diziler ararken bu dizi ilaç gibi geldi bana. Adeta eski bir Kore dizisi izliyormuş gibi hissettim. Bu arada;

Romantik Komedi Kore Dizi Öneri Listem için Tıktık.

Oldukça kaliteli bir diziydi. Konunun işleyişi çok iyiydi. Bir izleyici olarak beni sıkmadı bunaltmadı. Öyle tatlı tatlı izledim.

Çin Dizileri

Dizide özellikle alışıla gelmişliğin dışında ilk önce erkek karakterin kadına aşık olması, onun peşinde koşması tatlıydı. Hele daha lisede kızımız kilosundan ötürü zorbalık gördüğü dönemlerde bile kıza aşık olması, onu koruyup kollaması hoştu.

Tabi bu korumayı kızın önüne geçip yapmaktan ziyade bunu kıza öğretmesi, aşılaması ayrı bir tatlıydı. Lise yıllarındaki hallerini canlandıran oyuncular bu sahneleri o kadar güzel oynuyordu ki izlemeye doyamadım. Daha fazla sahne koysalardı da izleseydim dedim.

love in time

Bu sözleşmeli evlilik konuları bana oldum olası saçma gelmiştir. Ancak bu dizide bu konu bana o kadar da saçma gelmedi. Zira oğlan başından beri kıza aşıktı. Kızla sözleşmeli bir evliliğe girişmesinin nedeni de buydu; Kızı bir şekilde kendisine aşık edip bu evliliği sürdürme çabasındaydı.

Sonuç ne oldu peki?  Tabi ki de bunun cevabını vermeyeceğim. Diziyi izleyip göreceksiniz.

Falling in Love With You chinee drama

Sonuç olarak benim sevdiğim ve blog okurlarıma da önerebileceğim bir diziydi Love in Time . Dizinin bazı kısımları izleyiciyi izlerken yorsa da bu gibi kısımlara artık ben takılmıyorum. Bence sizler de takılmayın zira bu sıkıcı sahneler artık her dizide var. Ben öyle boş sahneleri zaman kaybı olmaması açısından ilerletiyorum. Sizlere de bunu öneririm.

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Love in Time Fragman

Vel hasıl kelam dizi hakkında ki yorumlarım bu şekildeydi. Diziyi izlerseniz eğer, mutlaka yazıya bir geri dönüş yapıp yorum bırakın. Sizlerin de dizi hakkındaki yorumlarını merak ediyorum. Diziye başlamayı düşünenler ya da merak edenler için buraya kısa bir fragman bırakıyorum. Buyurun;

Evet dizi fragmanı da bu şekildeydi.

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Love in Time İzle

Diziyi herhangi bir Asya Dizi İzleme Sitesinden izleyebileceğiniz gibi diziyi Youtube ile de izleyebilirsiniz. Evet dizinin youtube’da bölümleri mevcut. Sizler için ilk bölümü buraya bırakıyorum;

Ancak şunu söyleyeyim; Dizinin youtube bölümlerinde teliften olsa gerek kısım kısım sesler kesiliyor yahut ostu duyamıyoruz. Özellikle dans ettikleri sahnede bir müziğin çalmaması beni rahatsız etmişti. Ancak buna rağmen google’da diziyi aramaya üşenip, izlemeye devam ettim. Youtube’dan izleyecekseniz eğer, bunları göz ardı etmeniz gerekiyor.

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Love in Time

Evet, bir dizi incelemesinin sonuna daha geldik. Umarım sıkılmadığınız bir yazı olmuştur. Diziyi yeni izlediğim için sıcağı sıcağına hasta halimle, gözyaşlarımı burnumu sile sile yorumunu yazmak istedim. Malum b12 eksikliği, bugün izlediğimi yarın unutabiliyorum 🙂 Neyse klavyem gözyaşlarım ile ufak bir gölcüğe dönüşmeden yazıyı sonlandırayım. Buraya kadar okuduysanız eğer, mutlaka yorum bırakın. Yorumlarınızı okumayı seviyorum.

Hoşça kalın, Sağlıcakla kalın, hep Jazetel’de kalın! Gripsiz koronasız sağlıklı günler dilerim.

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir