Ares Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix Hollanda

Ares Dizi Konusu ve Yorumu

Bugün sizlere Hollanda Netflix yapımı olan ARES adlı bir diziden bahsedeceğim. Tek bir sezondan oluşuyor. Dizi dram, korku kategorisinde yer alsa da korkudan ziyade gerilim vardı. O zaman fazla uzatmadan başlayalım.

Ares Dizi Konusu

Dizimiz Amsterdam’ da seçkinlerden olmak isteyen hırslı ve zeki olan üniversite öğrencisi olan Rosa’nın başına gelenleri konu alıyor.

ares dizi

ARES DİZİ YORUMU

Dizinin karanlık bir teması var. Bu yüzden karanlıkta veya yağmurlu bir günde izlemeniz size daha çok keyif verecektir. Diziyi ilk başladığımda biraz kafam dağılsın diye düşünürken aslında o kadar da basit bir konusunun olmadığını fark ettim. Bir Dark kadar karışık olmasa da yazar burada ne anlatmak istiyor diye düşünüyorsunuz.

ares netflix

Oyuncuları tanımadığım için ve ilk kez bir Hollanda yapımı bir dizi izlediğim için bir şey demeyeceğim.

Dizinin bir iki yerinde cinsellik var ama onun dışında adam öldürme. Yani kandır, vahşettir bunlardan iğreniyorsanız veya etkileniyorsanız izlemeyin. Onun dışında çok uwu bir dizi falan diyormuşum. Şaka.

ares konusu

Peki dizi nelere değinmiş diye soracak olursanız: Amsterdam’ ın karanlık geçmişine değinmiş. Biraz daha açalım, siyah insanlara yaptıkları, para ve güç için, daha iyi bir yerlere gelmek için önlerine çıkanları öldürmeleri, petrol düşkünlüğü vs.

Dizi de günahlardan arınmak için veya gönlünü rahatlatmak için kusma olayı gerçekleşiyor –ki dizi de en mantıklı gelen kısım buydu- Jacop adlı karakterin başından beri bu tarikata girmek istemeyişini önce anlamasam da gerçekten büyük bir sorumluluk gerektirdiğini ve bunun sadece “güçlü bir karaktere” sahip olanların başarabileceğini söyleyebilirim. Zaten karakterimizde delirme eşiğine geliyor.

Rosa nasıl bu tarikata giriyor?

Bu yorumum biraz ırkçı olacak özür dilerim ama siyah biri ve tarikata girmesi için Elsa’nın -frozendaki ablamız- akrabası falan olması lazım. Eğer izlerseniz neden ve nasıl girdiğini görecek ve şaşıracaksanız. En azından ben şaşırdım. Bu arada başrol kızımızın annesi de çatlakmış.

ares yorum

Tarikat hakkında  biraz daha konuşmak gerekirse kız kendine bile ırkçılık yapacak hale geliyor. Öyle bir manipüle ediliyor ki kız, sadece kız da değil tarikata giren herkes manipüle olmuş durumda. Başta size güçlü karakterinizin olması lazım demiştim hatırlarsanız ona güçlü görünümlü zayıf karakter diyelim ve yazıyı burada sonlandırayım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim ve kendinize iyi bakın.

Morosophist

 

Diğer yayınlar için TIKTIK

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Ares Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix Hollanda

  • 26/11/2020 tarihinde, saat 01:19
    Permalink

    Ares yunan mitolojisindeki savas tanrisi bakarim buna

  • 26/11/2020 tarihinde, saat 16:37
    Permalink

    izlemelisin ama savaş tanrısıyla çok alakası yok ama iyi seyirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir