Love Story Games: Amnesia Video Oyunu Konusu

Herkese merhaba! Bu hafta tamamen Türkçe oynayabileceğiniz, ücretsiz bir oyundan bahsetmeye geldim: Love Story Games Amnesia ( Aşk hikayesi oyunları: Amnezi  )

Çevrimdışı otome oyunlarından ya da sevimli görsel romanlardan hoşlanıyorsanız, zorlu seçimler ve romantizmle dolu bu yeni interaktif hikayeyle ayaklarınızı yerden kesmenin tam zamanı!

Oyunun yapımcısının da dediği gibi sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak ve hayal gücünüzü ateşe verecek tarzda bir oyun. Ben arkadaş önerisiyle ve fazlasıyla ön yargıyla başlamış olsam da beğendim mi? Kesinlikle evet.

App Store ya da Play Store üzerinden indirip bilet sistemi karşılığında ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Love Story Games: Amnesia

Fragman;

Hafıza kaybı, aksiyon ve kasırga romantizminin hikayesi! Gizemli geçmişinizin eksik parçalarını kurtarmaya odaklanacak ancak bu yolda aşık olmaktan da kendinizi alamayacaksınız. Kesin olarak bildiğiniz tek şey, hayatınızın bir daha asla aynı olmayacağıdır…

Basit bir hikaye bekliyorsanız söylemeliyim ki basit bir aşk hikayesinden çok daha fazlası. Belki üniversite sınavımdan hemen sonra büyük oyun yokluğundan çıktıktan sonra oynamaya başlamamın etkisi de vardır ama ben gayet güzel, sürükleyici bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Ses ve Görsellik

Oyunun kendine ait müziği çok güzel hatta bu müziğin bir klibi bile var ki onu izledikten sonra oynamaya ikna oldum. Gerilim anlarında çalan müziği de anın heyecanını çok iyi hissettiriyordu.

Görsel açıdan ortalama düzeyde diyebilirim. MC gayet tatlı ve güzel biri olsa da erkeklerin görünüş olarak çok aşırı ilgi çekici olduğu söylenemez ne yazık ki. Yine de hikayenin içine girdikçe her bir bölüm, bir sonraki bölümü okumayı daha çok arzulamama sebep oluyordu.

Yalnız oyun ekran fotoğrafı ve ekran videosu almaya izin vermiyor. Ekran fotoğrafı alıp twitterda o sahne hakkında konuşamadığım için hevesim birazcık kırıldı ama sanırım oynamak yerine oynayanların videolarını izleyip geçenler olmasın diye alınan bir önlem olmuş.

Amnesia Oyun Konusu

Hikaye sizi şaşırtacak özenle gizlenmiş sırlarla ve aşk üçgeniyle dolu. 2 kısımdan oluşuyor, malum şeyden öncesi ve sonrası. Spoiler vermeyeceğim ki o şeye dair şoku iliklerinize kadar hissedin!

Sonunda prensiniz kim olacak? Karar tamamen size kalmış. Mideniz kaldırırsa, birini aldatarak yeni birini bile seçebilirsiniz. Ben ve hassas kalbim bunu kaldıramazdık bu yüzden aldatırsanız nasıl bir olumsuzlukla karşılaşırsanız bilemiyorum ama finale çok büyük bir etkisi olmayacağına eminim.

Peki söylenildiği gibi tamamen bir aşk oyunu mu? Hayır! Sizi delirtecek aile dramaları, polisiye olaylar, her şeye rağmen süren sıcak dostluklar ve buz gibi bir ihanet de var tabii içinde. Bütün bunlar hikayenin tuzu biberi oluyor.

Amnesia Oyununun Hikayesi

Hikaye, karlarla kaplı ormanda uyanmanızla başlıyor. Düştünüz mü? Kaza mı geçirdiniz? Birisi sizi bilerek mi itti? Bu sorular bir yana… Siz… Kimdiniz?

MC zeki biri mi? Bunu anlayamıyorsunuz çünkü kızcağızımızın hafızası yok!

Etrafınızda kimsenin size yardım edemediği tamamen yalnız olduğunuzu hayal edebiliyor musunuz? Kimseye güvenemezsiniz, kendinize bile… Yine de MC sezgileri kuvvetli biri yani belki bazı zamanlar içinizdeki sese kulak verebilirsiniz.

Ormanda sesinizi duyan (güya) yakışıklı bir oduncu sizi buluyor. Ewan yani Türkçe versiyonunda –gülmeyin ama- Erdem bu tehlikeli alandan sizi kurtarıp kız kardeşi Jale (Jane) ile tanıştırıyor.

Bu ikiliyle yakınlaşırken aynı zamanda kasabanın doktoru Berkle tanışıyorsunuz. İngilizcesinde adı Brian. Bu insanlar size hafızanızı geri kazanmanız konusunda yardım etmeye başlıyor.

Erdem ve Berk arasında bir aşk üçgeni ortaya çıkarken aynı zamanda eski anılarınızdan kopuk kopuk bir şeyler hatırlamaya başlıyorsunuz.

Yeni arkadaşlar edinecek ve yeni aşkı bulacaksın ama kendini yeniden bulmayı başarabilecek misiniz? Çeşitli eğlenceli sahnelerden sonra hiç beklemediğiniz bir anda hikayenin seyri bambaşka bir noktaya kayıyor.

Beklenmedik olaylar!

Sizi içine çeken gizemi çözerken aynı zamanda gerçek benliğinizi tekrar bulmaya çalışacağınız 2. kısımda buluyorsunuz kendinizi. Hayat seçimlerinizi yapmadan önce iki kez düşünmeniz gerekecek.

Aklınız başınızda değilken neler olduğunu, hayatınızın neden mahvolduğunu da öğrenmenizin ardından oldukça hareketli sahnelere kapı açılıyor. Tüm dünyanız gözlerinizin önünde paramparça olsaydı ne yapardınız?

Çeşitli kaotik ortamlar, toksik insanlar, şeytani planlar ve bir aile dramasının ortasında kalmışken insanlara tekrar güvenmeyi ve sevmeyi öğrenecek hatta belki de gerçek aşkınızı keşfedeceksiniz. Kendi romantik hikayenizi kendi ellerinizle inşa edeceksiniz.

Oyun Karakterleri

Ewan Anderson

 • Yaş: 23
 • Boy: 1.85
 • Burç: Akrep
 • Meslek: Oduncu
 • Hobiler: Kitaplar, doğa yürüyüşü, elektronik bilimi
 • Nefret ettikleri: Tembel insanlar, birilerinin bir işi zamanında yapmamak için bahane uydurması
 • Kişilik Özelliği: Çok kolay sinirlenebilir ama aynı zamanda çok kolay neşelenebilir. Adil biri. Mehh benlik değil.

Brian Michaelsen

Love Story Games: Amnesia oyunu

 • Yaş: 24
 • Boy: 1.91
 • Burç: Oğlak
 • Meslek: Doktor
 • Hobiler: Sanat –man of culture olduğu buradan belli- , ilaçlar, hipnoz
 • Nefret ettikleri: Geveze insanlar
 • Kişilik Özellikleri: Ciddi, çekingen, gizemli, fazla konuşmaz.

Ben oynarken Ewan yerine Briana yürüdüm ve içinden şeker gibi biri çıktı. O kadar tatlı, romantik sahneler var ki kalbinizi ısıtacağına eminim.

Logan Lee

Love Story Games: Amnesia konusu

 

 • Yaş: 25
 • Boy: 1.87
 • Burç: Yay
 • Meslek: Teknolojiden sorumlu başkan
 • Hobiler: Teknoloji
 • Nefret ettikleri: Kaybetmek ( insan, para ya da oyun)
 • Kişilik: Sorumlu, güvenilir, düzenli
 • Türkçe versiyon adı: Sinan (Ne alaka bilmiyorum inanın…)

SPOILER!

İşte asıl sevgilimiz. Oyun başlamadan önce birlikte olsak da onu önceden hatırlayamıyoruz.

Sonra kesik kesik parçalarla hatırlamaya başlıyoruz. Kaybetmek en büyük korkusu ve nefret ettiği şeyken bizi kaybetmek üzere olması onu ne kadar üzmüştür tahmin edebilirsiniz.

Ya da… onu hatırladıktan sonra aldatmayı seçerseniz, Loganın hayatına ne kadar büyük bir darbe olur düşünemiyorum.

Ben Loganla devam ettiğim için hiç pişman değilim o kadar güzeldi ki onunla birlikte bir sürü tehlikeyi aşmak ve romantik anları kaçırmamak.

Martha

Love Story Games: Amnesia

Sevgili kardeşimiz ve ezeli düşmanımız. O kadar kalpsiz davrandı ki şok geçirdim. Bir insan kardeşine karşı nasıl bu kadar acımasız olabilir? Bu kız yüzünden başımıza neler geliyor bilseniz…

Türkçe versiyon adı: Cansu Cansoy

Sonuç olarak, Love Story Games: Amnesia ‘nın çok aşırı güzel olduğunu söyleyemesem de güzel vakit geçirmenizi ve hayata karşı bakış açınızı sorgulamanıza sebep olacak bir oyun. Kendinize sürekli “Ben olsam ne yapardım?” sorusunu soracak ve ona göre seçimler yapıp ilerleyeceksiniz.

Tamamen beklenmedik olay örgüleriyle dolu etkileyici bir aşk hikayesinde heyecan verici bir maceraya atlamaya hazır mısınız? Eğer hazırsanız, bu oyuna şans vermelisiniz!

-Daisy

Daha Fazla Oyun incelemesi için Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir