Japon Dizi Önerileri ; Beyin Yakan Japon yapımları

Japon Dizi Önerileri ; Beyin Yakan Japon yapımları

Japon Dizi Önerileri

Herkese merhaba ben Miyazuwish! Bugün, gerçekten ekranın başından bitene kadar kalkamayacağınız diziler önereceğim! Öncelikle, bu animelerin dizi, manga ve bazılarının Kore dizi versiyonları da bulunuyor. Hepsini o kadar çok seviyorum ki ben hepsini izledim ve okudum! Bence hangi versiyonu daha iyiydi, arada söyleyeceğim merak etmeyin!

1- Liar Game

Japon Dizi Önerileri

Listemizin ilk sırasındaki Liar Game tam bir klasik! Gerçekten dizisini beş kere falan izledim. Anime versiyonu da çok iyiydi. Kore dizisi de var ama genel hatları ve yanlış hatırlamıyorsam oyunların benzerliği hariç içine biraz romantizm ve dram da katılmıştı. Pek beğenmemiştim açıkçası. Mangasını çok uzun zaman önce okuduğumdan pek hatırlamıyorum ama iyiydi, bundan eminim. Beyninizi gerçekten yakacağına eminim! Şimdiden iyi seyirler!

Konusundan bahsetmem gerekirse, bildiğiniz gibi pek spoiler vermekten hoşlanmıyorum. Bu nedenle kısa tutacağım.

Liar Game Konusu

Bir ablamız var, çok iyi niyetli, çok saf biraz da salak. Bir gün kızımızın kapısı çalıyor ve kapısının önünde siyah bir kutu buluyor. Alıyor eve giriyor içeri, içini bir açıyor, bir tomar para. Evet, para. Üstünde de bir kaset, oyuna hoş geldiniz yazısı. Kutunun üstündeki mektubu tam okumadığı için açan ablamız, bir anda kendini çıkamayacağı bir dolandırıcılık oyununda bulur ve parasını bir de çaldırır.

Tahminimce 100.000 yen falandı, borçlanmak zorunda da kalmamak adına hapisten yeni çıkmış dolandırıcı bir abiyi bulur ve kendisinden yardım ister. Başka arkadaş kabul etmez fakat sonra öyle bir kaptırır ki kendini, siz ekranın başından üç saniye ayrılamazsınız!

Puanım 100/10

Liar Game oyun incelemesi için tıklayın.

2- Death Note

Listeye bunu almazsam olmazdı. Stratejiler, ölümler ve tanrı olma savaşları arasında gerçekleşen zeka savaşı gerçekten beyninizi yakacak. Bir klasik olduğundan, izlemeyen kaldığını düşünmüyorum fakat eğer izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz, şahsi fikrimi sorarsanız, ben mangasını okumanız taraftarıyım bu arada, filmini ise henüz izlemedim.

Konusundan kabaca bahsetmem gerekirse, bir gün Yagami Light adında bir arkadaşımız var. Kendisi bir gün, okul bahçesinde üzerinde ‘Death Note’ yazan bir defter buluyor ve hikaye tam olarak bu noktadan itibaren başlıyor!

Puanım 9/10 (Misaki konusu beni çok üzüyor çünkü)

Death Note Anime İncelemesi için Tıklayın

3- Kakegurui

Kart oyunlarından asla anlamayan biri olarak söyleyebilirim ki, tamamen beynimi yakmıştı. Mangasını yazın okumak için kendime söz verdiğim bu animeyi en az üç kere izlemişimdir herhalde. Hala daha şaşırıyorum düşünün…

Hikaye, kumar üzerine kurulu bir okula yeni bir öğrencinin gelmesi ile başlıyor. Bu ablamız, kumarda sürekli kaybeden bir arkadaşı kurtarmak için bir oyun oynuyor ve arkadaş oluyorlar. Şans eseri kazanmış gibi gösterse de, kız resmen oyun bağımlısı çıkıyor ve herkesle oynayabilmek için, bilerek kaybettiği anlar bile oluyor.

Puanım 9.5/10 (Mangasını okuyunca 10 ama)

Kakegurui Anime İncelemesi için Tıklayın.

4- Alice in borderland

Japon Dizi Önerileri

En son izlediğim ve uzun zaman sonra ilk kez bu listeye girmeye hak kazanan yapım bu oldu. Gerçekten oyunları harika, ‘kazanacaklar mı yoksa ölecekler mi?’ gerilimi harika. Asla ekran başından kalkamayacağınız bir dizi olmuştu. Üzerine diyecek bir şeyim asla yok, mutlaka izlenmesi, izlettirilmesi lazım! Konusundan bahsedelim dilerseniz:

Üç arkadaşımız var, takılmak için buluşuyorlar ve birbirlerinin sırtına çıkıp koşuştururken, yolun ortasında bir kaç sıkıntı yaratıyorlar. Bu nedenle de polis bunları kovalamaya başlıyor. Kaçarken de, metro altında tuvalete saklanıyorlar. Sonra bir anda elektrikler kesiliyor. Bir çıkıyorlar banyodan, kimse yok! Dışarı çıkıyorlar, en işlek cadde bomboş, bir tane insan yok onlardan başka!

Puanım 10/10 (fakat aklıma takılan çok şey oldu, mangasını okumam lazım)

Alice in borderland İncelemesi için Tıklayın.

Japon Dizi Önerileri yazımın sonuna geldim, umarım beğenirsiniz ve önerilerim ilginizi çekmiştir!

Sağlıkla kalın Jazetel okuyucuları!

-Miyazuwish

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

miyazuwish

miyazuwish

Merhabalar, ben miyazuwish, 20 yaşındayım. Hobi olarak yeni şeyler deniyorum ayrıca bir kaç tutam çeviri, iki üç parça yazı ve bir çay kaşığı oyun eklerseniz, hayatımı elde ediyorsunuz. Ha bir de ağlayarak ders çalışıyorum o da var. Umarım iyi anlaşabiliriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir