Lovers of the Red Sky Konusu ve Oyuncuları

Lovers of the Red Sky Kore dizisi aynı zamanda Hong Chun Gi , Red Sky , Hongcheonki , 홍천기veHongcheongi olarak da biliniyor.

Kore Tarihi Dizileri ‘ni sever misiniz? Cevabınızı anlık duyacağım bir teknoloji gelişmediği için kendi cevabımı veriyorum: İçinde aşk varsa bayılırım! Kore tarihi aşk dizileri ‘ni gerçekten iyi beceriyor. Moon Lovers olsun Rooftop Prince olsun 100 Days My Prince olsun Sungkyunkwan Scandal olsun hepsi ayrı ayrı kaliteli yapımlardı. Adamlar gerçekten bu işi iyi yapıyor. Bugün de üzerinde duracağım dizi Lovers of the Red Sky tarihi Kore dizisi . İçerisinde hem fantastik öğeler barındırıyor hem de aşk.

Lovers of the Red Sky oyuncuları ise tanıdık yüzlerden oluşuyor. Sık sık Kore dizileri izleyenlerin aşina olduğu isimlerin yer aldığı bir Kore dizisi. Yazının ilerleyen kısımlarında oyunculardan daha detaylıca bahsedeceğim. Hadi gelin şimdi Hong Chun Gi Kore dizisi Konusu ‘na değinelim:

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Lovers of the Red Sky Konusu

Lovers of the Red Sky Konusu

 • Tür: Tarihi – Romantik – Dram
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Yayın Yılı: 2021 İlk Yarı

Hong Chun Gi ( Red Sky )” Joseon döneminde geçen fantastik bir aşk dramasıdır. Red Sky dizisi kadın bir ressam ile görme engelli bir adamın arasında geçecek romantik ilişkiyi konu alacaktır.

Kim Yoo Jung, Joseon’un parlayan güzelliği olan, enerjisiyle insanları kendisine hayran bırakan tek kadın ressamı Hong Chun Gi’yi canlandıracak. Ahn Hyo Seop ise  görme yetisini kaybetmesine rağmen yıldızları okuyabilen kör astrolog Ha Ram rolünü oynayacak. Ahn Hyo Seop kör doğmuş olmasına rağmen mucizevi bir şekilde yetenekli ve kültürlüdür. Ayrıca olağanüstü bir hafızaya sahiptir.

İki oyuncu ‘ Clean with Passion for Now ‘ için daha önce bir araya gelmişti. Ancak Ahn Hyo Seop, dramanın ertelenmesinden dolayı başrol teklifini reddetti. Dolayısıyla da başrolü farklı bir oyuncu canlandırdı.  Son olarak dizi, Jung Eun Gwol tarafından yazılmış aynı isimli bir romandan uyarlanmıştır.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

 • Kim Yoo Jung : 1999 Doğumlu olmasına rağmen onlarca dizide yer alan Kim Yoo Jung ‘ın yalnızca 2 dizisini izleme şansım olmuştu. Ki izlediğim 2 dizisi yarım diğerini ise zar zor bitirmiştim. 🙁 Yani anladığınız üzere Kim Yoo Jung ile pek elektriklerimiz uyuşmadı. Bu dizisi ile uyuşur mu Allah bilir. Gelin Kim Yoo Jung’ın oynadığı dizilere bir göz atalım:
 1. Backstreet Rookie
 2. Clean With Passion For Now
 3. Love in the Moonlight
 4. Angry Mom

2015’den bu yana yer aldığı diziler hemen hemen bunlar. Hepsinde baş rolü canlandırdı.

 • Ahn Hyo Seop : Ahn Hyo Seop’u tanımayan yoktur. Son yılların en parlak yıldızı. Abyss dizisi ile patlayıp Dr.Romantic 2 ile gönüllere taht kurdu. Bu dizi ile gönüllerde nasıl bir yer edinecek merakla bekliyorum. Oynadığı dizilerde kimi zaman yan karakter oldu kimi zamansa baş karakter. Bu dizimizde esas erkek olacağı bir gerçek.

Ahn Hyo Seop Oynadığı Diziler 

 1. One More Happy Ending
 2. Entertainer
 3. My Father is Strange
 4. Queen of the Ring (İzlemediyseniz şiddetle izlemenizi öneririm.)
 5. Thirty But Seventeen

Liste hemen hemen bu şekilde. Kayda değer oyuncular bu şekilde. Bir de 2.erkeğimiz olan prens var ama ondan bahsedip sizleri şimdiden 2.erkek sendromuna sokmam istemem. Gelin şimdi de yönetmen ve senaristten bahsedelim;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Lovers of the Red Sky

 • Red Sky Dizi Yönetmeni : Jang Tae-Yoo

1972 Doğumlu olan Jang Tae Yoo’nun yönetmenliğini yaptığı yapımlar genel olarak ortalama ve ortalama üstünde kalan yapımlar. Örnek verecek olursam eğer:

 • My Love From The Star
 • The Painter of Wind
 • Tree With Deep Roots

Eminim sizlerde bu diziler arasından yalnızca My Love From The Star dizisini hatırlayabilmişsinizdir. Zira yönetmenin diğer dizileri ülkemizde pek rağbet görmedi. Yönetmenliğini yaptığı yapımlar genel olarak tarihi ve dış ülkelerden ziyade Kore halkına hitap eden yapımlar. Bu nedenle yorum yapmam yanlış olur ancak yayınlandığı yıla damga vuran My Love From The Star dizisini baz alırsak iyi bir iş çıkabilirmiş gibi duruyor. Hadi bakalım.

 • Lovers of the Red Sky Dizi Senaristi : Kim Young Young

Kim Youn Young, bu dizi dışında aynı zamanda 2019’da yayınlanıp iyi reytingler elde eden Be Melodramatic dizisinin de senaristidir. Be Melodramatic Kore dizisi ‘ni ben izlemedim ancak öveni çok.

Be Melodramatic Konusu ve Yorumu için Buraya Tıklayın.

Lovers of the Red Sky İzle

Evet Lovers of the Red Sky Hong Chun Gi Oyuncuları ve konusundan bahsettiğim yazının sonuna geldik. 2021 Kore dizileri bangır bangır geliyor. Bizlerde nasıl bir etki bırakacağını merak ediyorum. 2020 Kore Dizileri ‘nden hiç zevk alamayan ben, 2021’i 9745639742 göz ile bekliyorum. Yeni Kore dizileri hakkında bilgiler netleştikçe, bu bilgiler Jazetel ‘de sizlerle olacak. Yorum yapmadan geçmeyin. Fikirlerinizi merak ediyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Hoşça kalın, sağlıcakla Kalın, hep blogda kalın.

Daha Fazla Asya dizisi için buraya tıklayın.

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir