İzleyecek Film Arayanlar İçin: En İyi Film Önerileri

En iyi film önerileri

en iyi film önerileri

En İyi Film Önerileri

Öncelikle herkese selamlarrr!!

Yılbaşına az kalmışken ve malum pandemideyken, evde yapılacak en iyi şeylerden biri çerezlerle birlikte ailecek veya tek başına film izlemek. Sizlere birbirinde güzel, etkileyici ve farklı konularda sizi sıkmayacak şekilde minik bilgilerle film önerisi ile geliyoruum.

Hidden Figures ( Gizli Sayılar ) Filmi

Hidden Figures(Gizli Sayılar): Güçlü Kadınlar

Film süresi: 127 dk

IMDb: 7.8/10

Yıl: 2017

Margot Lee Shetterly ‘in aynı isimli romanından uyarlanarak karşımıza çıkan bu biyografik özellikli film, 1960’lı yıllarda cinsiyetçiliğe ve ırkçılığa karşı duran üç zeki matematikçi kadını konu almakta.

1961 yılında Rusya’nın uzaya ilk gönderdiği uydu ile NASA büyük bir baskı altında kalıyor ve bu üç kadın belki de Amerika’nın ilerlemesi adına çok büyük işler başarıyor.

NASA’da çalışan kadınların az olması bir yana beyaz kadınların ve siyah kadınların sırf ten renkleri yüzünden tuvaletlerinin farklı olması, siyah ve beyaz insanların kahve veya çay makinelerinin ayrı olması, o devirde kadınların mühendis olmalarının olanaksız olarak görülmesi… ve buna ek olarak koyu ten renkli bir kadının bunu başarması gibi bir çok cinsiyetçi ve ırkçı davranışlara kafa tutarak, yer yer bizi gülümsetse de çoğu zaman yapılan bu muamele ve ırkçılığa ağzınız açık kalarak izliyorsunuz.

Get Out ( Kapan ) Filmi

En iyi film önerileri

Film süresi: 104 dk

IMDb: 7.7/10

Yıl: 2017

Korku- gerilim ana temalı olan bu filme ek olarak psikolojik ve gizemi de ekleyebiliriz. Fiziksel olarak korkutmasa da insanların düşünce yapısı ile sizi ürkütebilir.

Chris kız arkadaşının ailesi ile tanışmaya gidecektir ama kız arkadaşı beyaz olduğu için ailesinin ırkçı olabileceğini düşünmektedir. Kız arkadaşı durumu anlar ve onu ırkçı olmadıkları hakkında temin eder.

Ailesi tanıştığında hiçbir kötü bir izlenim görmez, hatta çalışanları bile siyahidir fakat ilk gecede çalışanların biraz garip olduğunu düşünür. Ertesi günkü davette ise garipliklerin garipliğini yaşıyor. Herkesin ilk defa siyah bir insan görmüş gibi davrandığını düşünen Chris, kız arkadaşını da alıp gidecekken başka bir sorunla karşılaşıyor.

Film boyunca ”hadi oradan, nee, ****… gibi kötü küfürler edebiliyorsunuz. Arada bir el hareketi çektiğim bile olmuştu.

Who Am I  ( Ben Kimim ) Filmi

En iyi film önerileri

Film süresi: 105 dk

IMDb: 7.6/10

Yıl: 2014

Ebeveynlerini kaybetmiş olan Benjamin büyükannesi ile yaşamaktadır. Kendini bilgisayara veren Benjamin, hack yeteneklerini öğrenir ve geliştirir. Tesadüfen karşılaştığı, birbirleri ile arkadaş olan üç adamla tanışır ve onların arkadaşlığına dahil olarak kendisini daha çok geliştirmeyi amaçlar.

Kendilerine CLAY ismini koyan bu hackerlar küçük hackleme olayları ile başlarlar ve sonrasında büyük hackleme olaylarına karışırlar. Bu sırada ünlü bir hacker olan Max’in de dikkatini çekmişleridir. Amaçladıkları oldu diyebiliriz. Fakat bu dikkat çekiş büyük bir sorun yaratmıştır çünkü CLAY’e atılan asılsız iftiralar yüzünden Alman Gizli Servisi ile karşı karşıya kalmışlardır.

-Rase

 

En iyi film önerileri bölüm sonu.

Bir önceki yazım olan Real film yorumu için buraya tıklayın.

Daha fazla film incelemesi için buraya tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir