Memories of the Alhambra Konusu ve Yorumu

Memories of the Alhambra Konusu ve Yorumu

Sadece bir oyun için kendi dünyanızdan ne kadar uzaklaşabilirsiniz? Şehir değiştirir miydiniz mesela? Peki, ya bambaşka bir ülkeye gider miydiniz?  Memories of the Alhambra dizisinde bir oyunun insanın hayatını nasıl bambaşka hale getirebileceğini gösteriyor.

Memories of the Alhambra Konusu

  • Yıl: 2018
  • Sezon: 1
  • Bölüm: 16
  • IMDb: 7.8/10
  • Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu : Dizimiz bir yatırımcının harika bir oyunun tasarladığı bilgisini almasıyla başlıyor. Sırf bu oyun yüzünden yatırımcımız İspanya’ya gitmeye karar veriyor. Aklında harika fikirlerle birlikte İspanya’ya ulaşıyor fakat bir süreden sonra bunların hepsinin sadece kendi optimistliği olduğunu fark ediyor. Çünkü, kusursuz olarak gördüğü ve oynamaya başladığı oyun boyunu aşıyor. Tüm bu yaşanırken ise aradığı oyunun yaratıcısının ablasıyla gittikçe yakınlaşıyorlar.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular ve Karakterler

Oyuncular başlığı altında klasik olan kız ve erkeğimizi ele almak istedim bu sefer:

  • Hyun Bin: Gerçekten Hyun Bin’in oyunculuğunu çok beğeniyorum. Genellikle kore dramalarda genç karakter görmeye alışığımdır. Ayrıca, bu tarz ‘teen’ dizilerde belli bir yaşta ki kitleyi görmek hoşuma gitmez.

hyun bin kore dizileri

Fakat, Hyun Bin benim için bir istisna. Aynı ‘Crash Land on You’da ki gibi bu rolü de gerçekten omuzları üstünde taşıdığını söyleyebilirim. 

Crash Land on You Konusu ve incelemesi için tıklayın.

Karakteri Yoo Jin-woo aşırı yaratıcı bir karakter olarak bulmadım. Ama, işleniş şekli yine de hoşuma gitti. Erkeklerin genel olarak dizilerde gösterilme şeklini yıktığını düşünüyorum. Hırslı ve akıllı bir karakter diyebilirim.

  • Park Shin-hye: Park Shin Hye Memories of the Alhambra ’ dizisinde kendini çok gösteremediğini düşünüyorum. Oyunculuğunu tek bu dizide görmüş olsaydım maalesef hiç hoşuma gitmezdi. Karakteri Jung Hee-joo bana çok kasma bir karakter gibi geldi. Evet, diğer ana erkek karakterle uyumlarına asla bir lafım yok. Ama, karaktere çok tipik Kore dizilerinde ki özellikleri yüklemişler ve bu bana hoş gelmedi şahsen.

Memories of the Alhambra Yorumu

  • Baş karakterlerin aralarındaki ilişki 

İzlerken gerçekten hoşlandığım iki karakter olduğunu söylemek istiyorum. Aralarında bir uyum ve bağlantı var. Bu iki karakter fazlasıyla kendilerini izletiyorlar.

Memories of the Alhambra

Ana erkek karakterimizin gördüğü ve duyduğu çağrışımların da bu ilişkiye tuğla olduğunu düşünüyorum. Eğer, oyuna girmeseydi muhtemelen ilişkileri de bu kadar gelişmezdi. 

  • Erkekler KORKMAZ! AĞLAMAZ! Tabuları

Dizide açık bir şekilde tabuların yıkıldığını düşünüyorum. Birçok kez ana erkek karakterimizi kaçarken, saklanırken ve korkarken görüyoruz.  Ve, ana erkek karakterimiz, kız karakterden gerçekten büyük bir destek ve güç alıyor. Ayrıca, dizideki kadın karakter de güçlü bir birey olarak işlenmiş. Bu sebeplerden ötürü dizinin öne çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. 

Memories of the Alhambra Fragman

Haftalık dizi incelemesinin sonuna geldik.

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

-Pell

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.