Wannabe Challenge Otome Oyunu Tanıtım ve İncelemesi

Herkese merhaba! İçinizi ısıtacak, ücretsiz bir oyunla karşınızdayım: Wannabe Challenge !

Mystic Messenger ’ın biraz daha trajedisi az versiyonu olan bir oyun arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Üstelik seslendirmenlerin arasında  707 ve Zenin seslendirmenleri de var.

Mystic Messenger Oyun tanıtımı ve İncelemem için tıklayın.

Toplamda 4 duygusal ilgi kurabileceğiniz karaktere sahip. Sizi sıkacak kadar sakin değil ve –Mr. Love gibi– boğacak kadar dramayla dolu değil.

Gacha sistemi olsa da Mr. Love kadar zorlu değil. Wish’le güçlü kart çekmek, kartları güçlendirmek de kolay ama bu kolaylıklar sebebiyle oyun hikayeye devam edebilmeniz için yüksek puan istiyor.  Emeksiz olmuyor yani.

Mr. Love Oyun Tanıtımı ve İncelemem için tıklayın.

Ses ve Görsellik

Wannabe Challenge

Müzikleri inanılmaz hoş. Gerilim müziğinden tutun açılış müziğine kadar hepsine bayıldım.

Wannabe Challenge ‘ın harika şarkısıyla yayınlanan fragmanı ;

Karakterlerin bebeksi görünüşü Korelileri andırıyor. Çocukların hepsi çok tatlı, kötü olan bile. MC de –gözünün olmasına değinmiyorum bile- bayağı güzel biri.

Görsellik açısından zengin ve tatlı bir teması var. Toplayabileceğiniz yüzlerce sevimli kart var ve hala yenileri gelmeye devam ediyor.

Wannabe Challenge Oyun Konusu

Güzel olduğu kadar kara bahtlı olan karakterimizin (Mc) doğum gününde kendisini önemsemediğini düşündüğü ünlü model annesinin evinden kaçma planıyla başlıyor oyun.

Hayatı aşırı derecede fazla şanssızlıkla dolu kızımız küçüklüğünü hatırlamıyor olsa da üç onu çocukluğundan beri tanıdığını iddia eden goblinin ortaya çıkışı ve o zamana kadar onu talihsizliklere karşı önceden uyaran tatlı notların kayboluşu beraberinde evden kaçma planları suya düşüyor.

Spoiler olmasın diye nasıl olduğunu söylemeyeceğim ama karakterimizin hatırlayamadığı, gönül bağının dışında bir “bağı” olduğu  goblinlerle ve bir şekilde kurtardığı 400 yaşındaki tilki çocukla yaşamaya başlayıp  modayla ilgili “ Wannabe Challenge ” adlı zorlu sosyal medya yarışmasına katılmasıyla da oyunun asıl inanılmaz eğleneceğiniz kısmı başlıyor.

Wannabe Challenge konusu

Wannabe Challenge Oyun Konsepti

Temel hikayesinin dışında arama yapabilir, sosyal medyada post paylaşabilir, yorum yapabilir ve diğer oyunlardan farklı olarak çocuklarla birlikte fanlarınıza canlı yayın açabilirsiniz.

Bu canlı yayınlar o kadar eğlenceli ki canlı yayın açtığınız ev arkadaşınız yeri geldiğinde sizi kahkahalara boğabiliyor. Canlı yayının olmazsa olmazı anlık fan yorumlarını unutmamışlar.

Fanların anlık olarak yazdıklarına da sorularına da canlı yayın açtığınız karakter tepkiler veriyor ve bu eğlenceli anlara eğlence katıyor.

En güzel kısımlarından diğer bir tanesi de MC’i istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Alışveriş yaparak ona istediğinizi giydirebilir, saçını değiştirebilirsiniz. Eski giysi giydirmece oyunları aşıkları beni anlayacaktır, bayıldım bu özelliğine!

Ek hikayelerleyse de temel hikayeyi daha da anlamlandırabilirsiniz.

Wannabe Challenge

Temel hikaye yeterince cazip değil mi?

O zaman “rüya bahçesi” sizi bekliyor.  Karakteriniz, onun ve tanıdığı karakterlerin rollerinin bambaşka olduğu çeşit çeşit rüya gördürtebilirsiniz. Malumunuz, kızımız fazla şanssız biri ama rüyasında bu şanssızlıktan uzak mutlu bir hayat sürebilir! Doğru seçenekleri seçerseniz.

Lise öğrencisi olduğumuz klişe zengin çocuk-fakir kız aşkını yaşayacağınız bir rüya ya da vampirler ve vampir avcılarıyla dolu bir dünyada hayatınızın aşkını bulabileceğiniz rüya görmeyi seçebilirsiniz.

Bunlar da cazip gelmediyse ünlü bir kız grubu şarkıcısı olmaya ne dersiniz?

Hala yeterli değilse “Randevu” seçeneği de var. Karakterlerin kartlarını topladıkça yeni tatlı hikayeler açabiliyorsunuz. Ya da “Onun hikayesi” kısmında her karaktere ait farklı hikayeler var.

Bu hikayelere ulaşmak zor geldiyse,  son olarak sizi arada giriş ekranında var olan evinizde bazı sürpriz hikayeler bekleyecek, abartısız hepsi de birbirinden güzel ve gününüzü güzelleştirecek türden!

DİKKAT! Buradan sonrası SPOILER içerecek.

Wannabe Challenge Oyun Karakterleri

 

  • Gece Goblinleri: Biho, Taehee, Hansol

Gündüz saatine nazaran gece saatleri daha fazla güçleri olan, insanları seven, koruyup kollayan, nazik, bir iyiliği asla karşılıksız bırakmayan goblin türü.

  • Gün Goblini: Taewook Seo

Gündüz saatleri daha güçlü olan, insanlardan nefret eden, her şeye karşı öfke dolu olan goblin türü. İnsanlara da gece goblinlerine de düşmanlar.

Taehee Kim

“Beni hatırlamasan bile sorun değil.”

Fazlasıyla nazik, tatlı, düşünceli. Bu ince düşünceliliği sebebiyle insanları iyileştirmek için doktor olmuş bir karakter. Duygusal yaralar hariç tüm yaraları iyileştirebileceğini düşünüyor.

Mystic Messenger 707 karakteriyle aynı sese sahip.

Her sabah bize en sevdiğimiz yiyeceklerden oluşan kahvaltı hazırlıyor.

Hikayenin bir kısmında bize olan “sevgisinden” dolayı bizden uzak duruyor ve bizi kendinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Şey…  Bu bölüm geldiğinde şaşırdım desem yalan olur. Birilerinden alışkındım artık çünkü. Sesleri de huyları gibi benziyor ne yazık ki.

Küçükken evlenme sözü verip serçe parmağımızda görünmez bir bağla bağlı olduğumuz kişi. İlk bölümlerde yüzündeki buruk sevinç ifadesi bundanmış meğer. O ifadeyi yaptıkça kalbimin kırıkları göğsüme batıyor gibi hissettim.

Goblinlerle geçen çocukluk anılarımız o kadar güzel ki… Özellikle Taehee ile olan kısımlar.

Bu kadar her şey güllük gülistanlıkmış gibi anlattım ama biraz dramatik olaylara da hazır olun. Kalbinizi biraz kıracak öğreneceğiniz gerçekler.

Neden hafızamızı kaybettiğimiz ve daha bir sürü şeyi yine Taehee’den öğreniyoruz. İncinmemizi isteyen en son kişi olsa da incinmemizin sebeplerinden biri olması onu da yaralıyordur eminim.

Taehee’nin asırlar önce sevdiği kızın reenkarnasyonu çıkmak değil de Taehee’nin Mc ile “bağlanıp” sonsuz hayatından vazgeçmesi beni çok etkiledi. Resmen birlikte yaşlanmak ve birlikte ölmek istiyor-du. Fazlasıyla romantik.

Yooha ile aralarında kıskançlığa dayalı bir çekişme var. Üzgünüm Taehee, Daisy’i çokça hak etsen de ben tilkinin tarafındayım.

Biho Kang

“Şu anda seni görüyorken bile seni yine de özlüyorum.”

Biho… Goblinlerin en küçüğü ve tam bir bebek. Sabahları genellikle uyuyor, sessiz sakin biri. Kendisi bir yazar. Bazen yazdığı masalları geceleyin gelip kendi tatlı sesiyle okumuyor mu… Mest oluyorum adeta.

Ses tonu o kadar güzel ki kalbinizi okşuyor. Ağlamak istediğinizde ona sarılmaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Yatıştırıcı etkili goblin diyebilir miyiz?.

Bazen ihtiyacınız olan tek şey yatağınızın yanında siz uyuyana dek kitabından kesitler okuyan Biho olabilir.

Bazense masalın sonunu o kadar üzücü yazıyor ki el atıp alternatif son anlatıyoruz ona. Sanki gerçekten yaşanmış gibi mutlu olunca ne kadar tatlı oluyor, görmelisiniz.

Gürültücü diğer ev arkadaşlarımızın yanında bir melek gibi görünmüyor mu? Dudaklarımızı her gerildiğimizde ısırdığımızı fark edişinde bizim için dudak nemlendiricisi alacak kadar düşünceli hem de.

Hansol Yoo

“Daha başlamadım bile. Şaşıracaksın.”

Wannabe Challenge

Çok enerjik, canlı, bizi her durumda gülümsetmeyi başarabilen karakter Hansol. Sessiz kaldığı tek bir zaman var o da sinirlendiği zaman.

Bazen bizi neşelendirmek için gücüyle bize eşi benzeri olmayan güzellikte çiçek demeti hazırlıyor.

Aslında Biho bebek olsa da Hansol daha bir bebek gibi durmuyor mu? Aman siz yine de bunu ona söylemeyin, alınıyor sonra…

Ara sıra bizi mutlu etmek için bir yerlere çikolata saklıyor.

Bazense… kendini saklıyor!

Yooha

“Bundan sonra kimse sana zarar veremez.”

Gelelim favorime… Yooha goblinlerden farklı olarak 9 kuyruklu, 400+ yaşında bir tilki.

MC’nin onu sıkıştığı resimden adını söyleyerek kurtarmasıyla birlikte güçlü ve sihirlere sahip olmak için yıllarca çalışmış olan Yooha, artık sadece MC için güçlerini kullanabiliyor. Bu yüzden de herkesin aksine MC’e “Master” diyor.

Sosyal medyada kullanıcı adının “Yoohaha” olmasından da anlayacağınız üzere yüzümüzü güldüren bir karakter. Ayrıca da köpeklere daha yakın ve bazen tilkiden çok yavru köpek gibi davrandığını da görebilirsiniz.

Wannabe Challenge konusu
MC her onun adını söylediğinde MC’nin arkasında sihirli bir şekilde beliriyor. Oldukça tatlı, öyle değil mi?

Goblinler olmasaydı sadece Yooha için bile oynardım oyunu. O kadar mükemmel biri ki!

Kendisi, kalbinde “Fox Orb” barındırıyor, çok çalışarak zorlukla kazandığı bu tilki orbu (küre) o kadar güçlü ki onu çıkarıp kullanarak ölmek üzere olan bir insanı hayata bile döndürebilir. Ayrıca… Hayatı boyunca sadece bir kişiye verebilir, fazla dramatik bir gerçek.  Bilin bakalım bu orbu kapacak şanslı kişi kim?

Mystic Messenger Zen ile aynı sese sahip. Tıpkı Zen gibi Yooha da etrafa neşe saçıyor, bize bayılıyor, yakışıklılığının farkında, kedilerden ve siyah saçlı rakibinden hiç hoşlanmıyor.

MC gibi o da modellik yapmaya başlıyor. Özgüvenli biri evet ama, narsist değil. Çok tatlı olduğunu söylemiş miydim çünkü çok tatlı… Varlığıyla bile beni rahatlatabiliyor.

Taewook Seo

“Lütfen, sadece kalbini çalmaya çalışıyordum.”

Wannabe Challenge

Oyunun kötü karakteri. Gün goblini kendisi. Bizi hem öldürmeye çalışıyor hem de diyor ki “Sana karşı hislerimde ciddiyim.” Tamam… bu biraz garip.

Yine de ilk gördüğüm anda kalbimi çaldığı bir gerçek. Doğruya doğru, kimse onu sevmese de ben yine de onu seviyorum galiba… Aşık olunası villainler listemde iki numaraya yerleşti kendisi. Birincisi Mystic Messenger Unknown tabii.

Aslında çok yalnız biri ve sevilmenin ne olduğunu hiç bilmiyor. Ayrıca da “babası” olarak gördüğü gece goblini onu hep yüzüstü bırakmış. Kalbi kırık biri.

Şimdilik yalnızca rüya bahçesinde vampir hikayesinde ona ait bir route var. Umarım onunla daha çok hikaye gelir.

Gerçi bana kalsa romantik ilgi duyacacağımız karakter bile olmasını isterdim…

Sonuç olarak, şahsen ben ön yargılarımı kenara atıp oynamaya başlayınca daha önce başlamadım diye ciddi anlamda üzüldüm diyebilirim.

Bu kadar güzel bir oyunken bu kadar geç yayılması çok üzücü, 1 milyon oyuncudan fazlasını hak ettiğine eminim.

Olay kurgusu inanılmaz güzel işlendiği için bazı yaşanan şeylerin altında yatan sebepleri bölümler sonra anlayacak ve zamanla kafanızdaki tüm pürüzleri yok edecek cevaplara ulaşacaksınız.

Wannabe Challenge ‘ı çok beğeneceğinize eminim, kesinlikle oynamanızı öneriyorum! Karantina günlerinizin kurtarıcısı olacağına eminim! İyi eğlenceler.

Daha fazla Oyun Tanıtımı ve İncelemesi için tıklayın.

-Daisy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir