One Ordinary Day Konusu ve Oyuncuları

Evetttt herkese selamlarrr dizi dostlarımm. Bugün karşınıza başlamak üzere olan bir Kore dizisiyle geldim. Bu gün ki dizimiz One Ordinary Day . Dizimiz suç, dram, gizem ve hukukun işlendiği bir dizi. One Day , That Night , Eoneu Nal , Geunal Bam , Keunal Bam , 그날 밤 isimleriyle de bilinen dizimiz tükçeye Sıradan Bir Gün olarakta çevrilebilir.

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

One Ordinary Day türü bakımından sırlarla dolu merak uyandıran bir yapıya sahip. Anladığım kadarıyla polisiye türünde diyeme sekte suç suçlunun arandığı adalet kovalamacasıyla dolu olan bir dizi. Son dönemde yayınlanan ütopik dizilerden daha çok gerçekçi hayatın içinde bir dizi. Bir gün belki bizimde başımıza gelebilecek kendimizi yerine koyabileceğimiz gerçekçi sürükleyici bir dizi diyebiliriz One Ordinary Day için .

Bu tarz dizileri en büyük özelliği merak uyandırması merak uyandıran diziler kendini izlettirir. Acaba ne olacak dürtüsü diziyi merakla zevkle izlememize sebep olur buda keyifli izlememize yol açar. Bizim içinde bir diziyi izlemek için sürükleyici olması keyif almamız en büyük etken. Evet çok konuştum kusura bakmayın daha fazla zamanınızı çalmadan diziye geçmek istiyorum. Keyifli okumalar şimdiden hepinize. O zaman ne diyoruz? Şov başlasınn 🙂

One Ordinary Day Konusu

 • Dizi Adı : One Ordinary Day
 • Ülke: Güney Kore
 • Dizi Türü: Gizem, Suç, Dram ve Hukuk
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Yayın Tarihi: 27 Kasım 2021 – 19 Aralık 2021
 • Yayın Günü: Cumartesi ve Pazar
 • Yerel İsmi: 어느 날

KONUSU: Bir kadının cinayetinde yolları kesişen iki adamın hikayesini popüler bir bakış açısıyla bakan adalet sistemini araştırmaya iten drama türünde bir dizi. Sıradan kendi halinde yaşamına devan eden Hyun Soo, beklenmedik ve tahmin edilemez olaylar yüzünden kendini bir anda bir kadın cinayetinde baş şüpheli olarak bulur. İşin Hyun Soo için en kötü tarafı ise kimsenin ona yardım etmemesi ve inanmasıdır. Fakat Hyun Soo ‘na yardım etmeye istekli bir tanede olsa bir avukat vardır Shin Joong Han .

Mesleğinde pek başarılı olamayan Shin Joong Han hukuk fakültesinin dahi zar zor bitirebilen vasat denilebilecek bir avukattır. Fakat Shin Joong Han ‘ın Hyun Soo ‘nun davasına dahil olması her ikisinin hayatınıda hiç beklemedikleri noktalara taşımalarına sebep olur. Olağan üstü olaylar kendilerini beklemektedir. Peki Hyun Soo bu davada suçsuzluğunu ispat edebilecek mi ? Shin Joong Han dahil olduğu bu davayı çözüme ulaştırabilecek mi yoksa vasat bir avukat olarak hayatına devam mı edecek ?

Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

 • Kim Soo Hyun – Kim Hyun Soo
 • Cha Seung Won – Shin Joong Han
 • Kim Hong Pa – Park Sang Beom
 • Lee Seol – Seo Soo Jin
 • Kim Shin Rok – Ahn Tae Hee
 • Yang Kyung Won – Park Doo Shik

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

One Ordinary Day Yorumu

Evvett dizi arkadaşlarım okuğumuzdan anladığımız kadarıyla bence bir genç için adalet mücadelesi bir avukat içinde kendini ispatlama fikrini düşüncesini savunma savaşı diyebiliriz. Suçsuz yere yargılanan bir genç onun suçsuzluğuna inanan tek avukatın hukuk mücadelesini anlatan bir dizi.

Peki benim en büyük merakım gerçek suçlu kim çıkacak acaba ? İzleyip göreceğiz tabi ki ama anladığım kadaıyla sürükleyici bir diziye benziyor suç, gerilim, gizem dolu dizileri ben şahsım adına seviyorum. Eğer sizde bu türlerden keyif alıyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi.

Ben severek yazdım umarım sizde keyifle okumuşsunuzdur. Şimdiden hepimize iyi seyirler. Hoşçakalın, Jazetel’de dizi dostunuz Meri ‘de kalın 🙂

Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

One thought on “One Ordinary Day Konusu ve Oyuncuları

 • 24/12/2021 tarihinde, saat 03:34
  Permalink

  Dizide hapishane de saçı kazıtılmış ve kol bacak kırmasıyla ünlü biri vardı onun adını bilen söylerse çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir