Pokemon Orange League Konusu ve Karakterleri

Pokemon Orange League Konusu ve Karakterleri

Merhabalarrr! Uzun zamandır yoktum ve buraları ihmal ettim ama okulla uğraşıyordum. Şuan yapacak bir şeyim yok neden bir yazı daha yazmayayım dedim ve buradayımm! Yeni yılda yazdığım ilk blog yazısı olacağı için birazcık gerginim ama yapacak bir şey yok!

Uzun zaman önce Indigo League yazısını yazdığımda diğer sezonları da tanıtacağım demiştim ve şimdi ikinci sezon olan Orange League‘i tanıtacağım size.

Pokemon Indigo League Konusu Karakterleri ve İncelemesi için Buraya Tıklayın

Pokemon Orange League

Kahramanımız ilk 16’ya girdikten sonra Portakal Adaları’nda maceralarına devam etmiştir. İlk sezondan farklı olarak sezonun neredeyse tamamında Brock yok. Evet yanlış duymadınız,Brock değil başka bir yan karakter kahramanımıza eşlik ediyor. Neyse bunu birazdan daha detaylı anlatacağım.

pokemon orange league konusu

Öncelikle Brock kendi isteği ile Profesör Ivy ile kalıyor. Tamamen kendi çapkınlığının azizliğine uğradı burada bunu da 3. sezonun yazısını yazarken anlatacağım. Sonrasında  Ash ve Misty yola kendileri devam etti. Portakal Adalarında Tracey ile tanıştılar.

Tracey bir Pokemon gözlemcisi ve yetiştiricisi. Profesör Oak’a olan hayranlığı ile biliniyor. Aşırı eğlenceli bir karakter olmasına rağmen nedense arada kalmış bir sezonda yer alan bir karakter olmasının azizliğine uğradı. Yani bu sezonda 3. kahramanımız Tracey.

Kahramanımız Portakal Adalarında dolaşarak 4 tane rozet toplayıp lige katılacak. Bu sırada pokemonlarında çok değişim yok hatta hiç yok sadece bir tane Lapras yakalıyor. (AMA GÖRSENİZ TAM YEMELİK.) Su ve buz türünde çok tatlı bir pokemon hatta bütün yolculuğu –neredeyse– Lapras’ın üstünde yapıyorlar. Spoiler vermek istemiyorum sürekli zaten aynı olaylar oluyor Roket Takımı Pikachu’yu almaya çalışıyor falan. Bu seride Charizard -yine ve yine- sinirlerimi bozdu. Evrimleştikten sonra değişti ama bu sezonda yaşanan olaylarla beraber biraz daha ılımlı olsa bile yine sinir bozucuydu.

Bu sezon aman aman bir uzunlukta değil tamamen çerezlik (bir günde bitiren bana göre) bir sezon. Toplamda 36 bölümlük bir sezon. Eğer animelerle aranız çok çok iyiyse bir günde bitebilecek bir sezon

Pokemon Orange League İncelemesi

pokemon izle

Pokemon Orange League Animesi Genel Yorumum;

Biz burada Ash’in biraz daha ustalaştığını bir şeyleri başardığını görmüş olduk. Tamamen ağlayan bebeğe emzik olayıydı -spoiler- Orange League’i kazanması –spoiler-. Rakipler aman aman güçlü değildi yani bir Indigo’daki liderler kadar güçlü değillerdi. (Aslında Battle Frontier ile karşılaştıracaktım ama taa 9. sezon olduğu için anlamsız olur diye düşündüm.) Yani benim bu sezona verebileceğim geçer notu yok bence Pokemon’un neredeyse hiç üzerinde durulmamış,uğarşılmamış bir sezonuydu.

Bu yüzden genel notum ; 6/10

Koala

Genel Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir