Pokemon : Indigo League Konusu ve Anime İncelemesi

Herkese merhabaaa! Yine ben geldim. Bugün sizler için en sevdiğim ve izlerken sürekli keşke benimde bundanım olsa dediğim Pokemon serisinin ilk sezonunu ( Pokemon : Indigo League ) inceleyeceğim. Dolu dolu bir içerik olacak şimdiden atıştırmalıklarınızı hazırlayınn!

 Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Pokemon: Indigo League Konusu

Pokemon : Indigo League konusu ; Her çocuğun hayali olan pokemon eğitmenliği ve yolculuğuna 10. yaşınıza bastığınız gün pokemonunuzu alarak başlayabilirsiniz. Sizlere üc tane başlangıç pokemonu sunulur (Charmander, Bulbasaur ve Squirtle) bunlardan birini seçip yolculuğunuza başlamanız gerekir. Tabii ki de baş kahramanımız Ash Ketchum pokemon yolculuğuna başladığı gün uyuyakaldığı için ilk pokemonunu seçme konusunda geç kalmıştır.

Pokemon : Indigo League

Pokemonların hepsi seçilmiştir ve Ash’e pokemon kalmamıştır. Fakat pokemon laboratuvarında ki profesör elinde bir pokemonun olduğunu, bu pokemonun diğerleri gibi olmadığını söyler. Bizim zıpçıktı Ash hemen kabul eder. Profesörün bahsettiği pokemon ise elektrikli fare pokemonu olarak bilinen Pikachu ‘dur.

Pikachu utangaç bir pokemondur ve Ash ile de ilk başlarda anlaşamamıştır. Sonuç olarak anlaşmazlıkları bir dizi olayla son bulup birbirlerinin en iyi arkadaşı olmuşlardır. Beraber çıktıkları yolculukta bir sürü dost ve bir grup düşman edinmişler var güçleri ile savaşmışlar ve indigo ligine katılmışlardır. Lige katılmak için savaşların yapıldığı spor salonlarına katılmaları ve galibiyetin kanıtı olarak 8 rozet toplamaları gerekmektedir. Bahsettiğim Pokemon : Indigo League Ligi sezonu 82 bölümdür ve serinin ilk sezonudur. Seri toplamda 23 sezondur ve bunların incelemesini teker teker yapacağım.

 Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Pokemon Karakterleri

  • Ash Ketchum

Ash ve pikachu

Serinin başkahramanıdır. İzlerken bazı hareketleri tuhafıma gitse bazı düşüncelerine sinir olsam da Pikachu ile olan dostukları kalbimi ısıtan türden olduğu için Ash sevdiğim karakterlerden birisidir.

  • Misty

pokemon Misty

Ash’in Pikachu ile anlaşmazlığının son bulduğu bölümde Ash misty’nin bisikletini ödünç almıştır fakat bisiklet kullanılamaz hale gelince Ash’e bisikletimin parasını ödeyeceksin diyerek peşinden yolculuğa başlamıştır. İkili arada laf dalaşına girse de harika bir dostlukları vardır.

  • Brock

pokemon Brock

Kaya tipi spor salonu lideri olan Brock onları terk eden babası ve hasta olan annesinin ardından kardeşlerine bakmak zorunda olan on parmağında on marifet olan karakterimizdir. Dünyanın en iyi pokemon yetiştiricisi olmak isteyen Brock, babası gelince kardeşlerini ona emanet ederek Ash ve Misty ile yolculuğa başlamıştır. Karakterimizin tek sıkıntısı abazan bir japon erkeği olmasıdır ve gördüğü her güzel kıza yanaşmasıdır.

Roket Takımı

Bu başlığı büyük harflerle attım çünkü önemli bir grup. Serimizin kötüleri ve güçlü gördükleri her pokemonu çalarlar. Kendi başına kurulmuş bir çete değil Giovanni adındaki bir adamın etrafında toplanan bir tür mafyatik grup. Bu gruptan üç kişi sürekli Pikachu ‘nun peşindedir onu almak istemektedirler. Bu üç kişi ise:

  • Jessie
Jessie
Jessie & James

Roket Takımının cazgır,sinirli ama güzel elemanıdır. Pokemonu Ekans ile yaptığı her savaşı kaybederler. Fakir bir aileden gelmiştir ve geçmiş hayatında dışlandığı ve maddi imkansızlıklardan dolayı Roket Takımına katılmıştır. Seride Jessie’nin geçmişi üzerinde çok durulmamıştır.

  • James

Seriden en sevdiğin,en yakışıklı bulduğun karakter kim diye sorsanız ben James derdim. Dıştan kötü görünen ama içinden pokemonlara karşı çok çok merhametli olan birisi.(İşine bakarsak aşırı tezat) Pokemonu Koffing ile girdiği her savaşı kaybeder. Zengin bir aileden gelmesine rağmen istemediği biriyle evlenmemek için evden kaçıp Roket takımına katılmıştır.

  • Meowth

Meowth

Takımın en sinsi üyesi diyebiliriz. Giovanni’nin kucağında olmak için yapmadığı kalmaz. Pokemon olmasına rağmen konuşabiliyor. Kısaca pokemon olup da konuşabilen tek pokemon kendisidir. Bu durum bütün meowthlara özgü olan bir durum değil sadece Roket Takımının Meowth‘una özgüdür.

Pokemon

İşte böyleee! Pokemon : Indigo League hakkında yorumların ne olurdu diyecek olursanız benim yorumum şu : Pokemon cidden bir yaşam stili her şeye sevgi dolu bakmaya başladım pokemondan sonra. Sabahları cute moments izlemeden bir yere gidemiyorum o derece yani.

İlk sezon muhteşemdi ama Türkiye’de ilk sezonlar hep dublajlı o yüzden bazı pokemonların isimlerini şuan bilmem mesela bilsem de anlayamam bakarım o bu muymuş diye (dublaja hayır altyazıya evet) Pokemonların şirinliği savaşların bolluğu ve ateşliliği ve Roket Takımı‘nın bir takım oyunları bayağı izlenilir kılıyor. Jenerikler akılda kalıcı ve söylemesi kolay Opening ve Endingler zaten hem İngilizce hem de Japonca versiyonunda müthiş ötesi

Puanım : 10/10

Benim izlenimim bunlardı. Son olarak ikinci sezonu ve devamını mutlaka yazacağım. Okuduğunuz için teşekkürlerrr

Koala

Hada fazla anime incelemesi için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir