Saiki Kusuo No Psi Nan Konusu ve Anime İncelemesi

Depresyondan Çıkış 101: Saiki Kusuo No Psi Nan Konu ve Yorumu

Selamlar, bu hafta Saiki Kusuo ile depresyondan çıkıp fantastik komedinin eğlenceli dünyasına giriyoruz 😀 Saiki Kusuo No Psi Nan , Netflix üzerinden izleyebileceğiniz bir fantastik komedi animesi. Netflix’ten öncesi son sezonu sadece 2 bölümden oluşmak üzere 3 sezon. Netflix bu dizinin potansiyelini fark etmiş olacak ki daha sonra yayın haklarını satın alıp ” Saiki Kusuo No Psi Nan: Reawakened “ diye yeni bir sezon yayınlıyor. Mangası finalini vermiş olmasına rağmen animesi henüz final vermedi. Yeni sezonları da Netflix’te yayınlanacak gibi görünüyor.

Yazı spoiler içermediğinden sonuna kadar gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.:)

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Saiki Kusuo No Psi Nan Konusu

Saiki Kusuo sıradan bir lise öğrencisidir, demek çok isterdim. Eminim ki kendisi de çok isterdi 😀 Fakat Kusuo doğuştan özel güçlere sahip bir medyum. Işınlanma, duru görü, insanları taşlaştırma, psikokinezi, telepati gibi doğaüstü güçlere sahip. Buna rağmen baş karakterimiz kötülüklerle savaşmaya ve dünyaya iyiliği getirmeye ant içmiş bir idealist ya da dünyayı ele geçirmeye çalışan bir manyak değil. Tam tersine bu güçlerinden hayli rahatsız, tek dileği ise normal bir öğrenci, normal bir insan olabilmek olan bahtsız bir karakter 🙁

Saiki Kusuo No Psi Nan konusu

Tek dileği normal bir insan olabilmek olan bir karakterin çifte kumru anne-baba, okulun en güzel kızının takıntısı, hayaletleri görebilen başka bir sapık medyum, hayal dünyasında yaşayan bir arkadaş ve hayatını kendisini yok etmeye adamış bir abiyle baş edişini/etmeye çalışmasını izliyoruz.

Anime genel olarak sit-com dizi tarzında işleniyor, her bölümde aynı karakterlerle farklı konular işleniyor. Genel olarak baş karakterimiz Kusuo‘nun iç sesini dinliyor ve onun etrafını algılayış ve yorumlayış şekliyle eğleniyoruz.

Anime İncelemesi

Anime hakkındaki en güzel şeylerden biri Kusuo‘nun pembe saçları, yeşil gözlükleri, tuhaf  “toka”ları ve medyumluk yeteneğiyle bile animedeki en normal karakter olmayı başarması 😀 Animedeki karakterler ince bir mizahla işlenmiş, olaylar ve replikler ise her türlü anime klişesine gönderme yapıyor.  Yani tam bir klişesavar diyebiliriz.

Anime zeka dolu, ince ve sit-com tarzından ötürü ister çerezlik ister oturup izlemelik. Benim en sevdiğim komedi animesi olan Saiki Kusuo No Psi Nan‘a 10/10 veriyor ve komedi seviyorsanız KESİNLİKLE izlemenizi tavsiye ediyorum.

Blogdaki diğer anime yorumlarını görmek için buraya, istek ve önerileriniz için ise şöyle tıklayabilirsiniz 🙂

Son olarak size bir Saiki Kusuo anime meme’i bırakayım. Sonra da moraliniz bozuksa, yemek yerken izleyecek bir şey arıyorsanız ya da sadece komedi animeleri izlemekten hoşlanıyorsanız KOŞUN başlayın.:)

Estarriol

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

One thought on “Saiki Kusuo No Psi Nan Konusu ve Anime İncelemesi

  • 14/06/2021 tarihinde, saat 22:03
    Permalink

    Animelere yeni baslamis biri olarak ikinci izlediğim ve izlerken ne iyi her bölüm farklı bir şey anlatıyorlar diye sevinirken karakterlere bir anda ısınıp en sonunda lan nolucak bu bununla nasıl olucak ne oluyor diye içimde ukte bırakan bir yapım oldu bittikten sonra boşluğa düştüm bir sürü yere baktım devam edecek mi diye bir yerden sonra umudu kestim ama bu yazıyı görünce tekrar umutlandim umut olmadan hiçbir şey olmaz arkadaşlar gelse de gelmese de benim gönlümde yeri ayrı Netflix diğer saçmalıkları devam ettiriyorsun bunu da bas fulle 2k bölüm yap hepsini izlerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir