Vip Kore Dizi Konusu ve Yorumu – Aldatan Eş Problemi

Geçen senenin sonunda yayınlanmaya başlamıştı VIP Kore dizisi . İlgi çekmişti ama o sırada bir türlü başlayamamış ve unutmuştum. Bu hafta tüm feminist hislerim ile bir aldatma hikayesi izleyip çıldırmalıyım diye düşünüp başladım diziye.

Vip Konusu

Dizi VIP ’lere hizmet sağlayan bir departman içerisinde geçiyor. Departmanda olayın çevresinde geçtiği bir evli çift, üç kadın ve bir erkek stajyer mevcut.

Her karakterin altı öyle doldurulmuştu ki izlerken çok nadir ‘şurayı geçeyim’ dedim. Çünkü bazen ilgilendiğin karakterlerle o sıkıcı hikayeyi bağdaştırıp o kısımları da izletiyorlardı. Şöyle bi vip kore dizisi karakterlerinden bahsedecek olursak;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

  • Na Jung-Sun 

Na jung sun, Vip Kore dizisinde bir kadın olarak kendimi yerine en sık koyduğum karakterdi. Karakterimiz öyle hiç şüphesi olmadığı anda bilinmeyen bir numaradan ‘Kocanız sizi iş arkadaşı ile aldatıyor’ mesajı alıyor ve haklı olarak şüphelenmeye başlıyor. Sürekli eşiyle departmandaki 3 kadının ilişkisini kontrol ediyor. O zamana kadar kendini hiç kuşkulandırmayan bir sürü açığı, bu şekilde görmeye başlıyor.

vip oyuncuları

Yine de öyle yumuşak kalpliydi ki ben izlerken hala bunu mu düşünüyorsun gerçekten demekten kendimi alıkoyamadım. Karakteri oynayan Jang Na-Ra zaten oyunculuğu tartışmaya açılmayacak bir aktristi ama ek olarak son birkaç dramasın da hep bu rollerde izlediğimizi fark ettim. Önceki dramlardan da birikmişlik ile beni bazen gerçekten ağlattı.

  • Park Sung-Joon

Jung-Sun’un aldatan eşi… Karısına nazaran inanılmaz soğuk bir eşti. Ama sebebi belliymiş zaten… (Karaktersiz adam seni)  Departmanın baya genel müdür gibi bir şeyiydi. Ama aynı zamanda şirket sahibinin pis işlerine yardım eden bir karakterdi. Çalışan çabalayan bir adam gibi duruyordu. Yani deli gibi çapkın bir adam olduğu için aldattı deyip geçemiyordum izlerken.

vip

Yalan söyleyen bir tipte değildi. Ve ben de pişman olduğunu görüyordum ama ipler bir yerden sonra elinden kaçtığında öyle aptalca kararlar vermeye başladı ki… Sürekli aldattı bu adam şeyini hatırlatmak zorunda kaldım kendime. Eski zamanları gördükçe dizide, niye aldatırsın ki karını diye yakınmadan da edemedim. Üstelik kendi içine kapanması gereken zamanı da seçebilen bir tipte değil.

Karakterin oyunculuğunu zaman zaman varyetelerde gördüğümüz Lee Sang-Yoon yaptı. Oyunculuğuna çokta söyleyebileceğim bir şey yok, hatırladığım bir diğer dizisinde başrol çok daha genç  göründüğü için atlayarak izlemiştim. Burada gerçekten karakteri başkası oynasa deseler seçip çıkaramam birini. Uyum yüzde yüzdü benim için.

  • Lee Hyun-A

vip konusu

Havalı bir karakteri vardı. İlerledikçe güvenilirliğini üst düzeye de taşıdı. Güçlü bir kadın imajını en çok o hissettiriyordu dizi boyunca. Oynayan oyuncuyu da öyle güzel seçmiş ve her bölümde öyle güçlü giydirdiler ki imajını daima gözlerde korudu ve bence sevilen bir karakter oldu.

  • Song Mi-Na

2 çocuk annesi pardon eşiyle beraber 3 çocuk annesi olarak diziye başlayan karakterimiz. Çalışan bir anne olarak eşinden yardım almadan yaşadığı o zorlukları başta çok güzel yansıttı bize.

vip

Sonrasında öyle ilginç bir çözüm buldu ki orada ki hikayede bu şekilde kendini içine çekti. Bulduğu çözüm de şüpheleri üzerinden hiç itmemizi sağlamadı hatta daha çok şüphelenmemizi bile sağladı. Sürekli lütfen iki çocuğun için sen olma diye dualar ederek izliyordum her şüpheli hareketini. Çalışan annelik ve aynı zamanda karakterin getirdiği ev geçindirme hissi Kwak Sun-Young a çok yakışmıştı.

Yine güzel bir cast seçimi mevcuttu.

  • On Yoo-Ri

Yeni girmiş bir stajyerdi Yu-Ri. Genel olarak şüpheleri hiç üstüne çekmeyen bir karakterdi. Birden departmana yükselmesi konusunda şirkette dedikodusu dönünce, bu tip dedikoduları üstünden atabilmek için fazlasıyla çalışan bir tip olarak görünüyordu.

OKUYUCUM ŞİMDİ SPOİLER DOLU BİR EVRENE GİRİYORUZ. SANA BUNU BİLDİRMEK İSTEDİM VE BU SEFER BİR DEĞİŞİKLİK YAPIP BEĞENİP BEĞENMEME OLARAK AYIRMAYACAĞIM DEVAMINDA GÖRÜŞELİM LÜTFEN YAZININ…..

Vip Kore Dizi Yorumu

Başta gerçekten adamın net bir karakter yoksunu olduğunu düşünmüştüm. Çünkü gerçekten pişmanlık olmaksızın yüzsüzce böyle davranıyor diye düşünmüştüm. Ama karakter buymuş ve gerçek bir pişmanlığı varmış gibi duruyordu. vip

Adam başka manyak kadın başka manyak gerçekten aldatılan her koreli kadın önce kocası itiraf etsin de onu affedebilsin diye bir imkan sunmak zorunda mı, sinir oluyorum bu yaptıklarına. Hayır kardeşim aldatmış adamı ben düşündükçe affedebilmeyi imkan dahilinde bile görmüyorum.

Diziyi ilerlerken bazen boşlukta hissedip acaba dediğim oldu ama saçma sapan kararları ile beni güzelce bu fikirden anında vazgeçirip yolumu buldurtuyordu Sung-Joon beyimiz. Hyun-A ile Jin-Ho arasında ki oluşan o ilişki adım adım o kadar güzel ve değerliydi ki. Jin-Ho favori karakterlerimden biriydi.

vip

Jinho  Sung-Joon a öyle iğneleyici soruları sorabiliyordu ki ben de oturduğum yerden aynı anda o soruları soruyordum.Aşırı tatmin ediyordu beni, sorularıma cevap her ne kadar gelmese de Sung-Joon un çaresizliğini görmek.

Vip

Sırayla partneri konusunda eledik adayları Hyun-A nın aday olması bile çok canımı sıktı açıkçası. İmajı öyle güzeldi ki zaten bu sebeple ilk onun aldatma da partneri olmadığını öğrendik. Ve gayet güzel oldu.

Sadece bu konuda Hyun-A öğrendikten veya tahmin ettikten sonra net bir cevap vermeyip Jung-Soon a açık kapı bıraktığında ‘ahh be kızım zaten canı çıkıyor bu kadının net bir cevap verseydin ya kadına keşke’ dedim. Ama zaten zamanla Hyun-A da tarafını gayet net şekilde belirtti. Adam sizi de izlerken düşürecek, çünkü hareketleri ile yaptığı şey birbirine o kadar zıt ki bir yerden sonra çıldırıyorsun ve ‘ YETER BE ADAM’ diye bağırasın geliyor.

Annesi para istiyor karısına yaptıklarına rağmen gidip yardım edip mutluluğu için çalışıyor, herkes öğrendikten sonra ben yeteri kadar incittim bir de iş yüzünden incinmesinler dolanıyor. Ama sonra yağmurda sırılsıklam olduğunda karısını seçemiyor filan büyük bir karmaşa içerisindeydi Sung-Joon da .

Hyuna’nın olmadığı kesinleştiğinde kendi kendime doğru adamı seçtik anlatmak için zaten çatlıyordu Jung-Sun da içinde tutarken. Bende öğrendiğimde Hyun-A ilk olarak anlatabileceğini düşünerek rahatlamıştım. Tek başına o kadar psikopata bağlamıştı ki ofiste, ama yine o güzel kalbini hiçbir zaman bırakmadı ya…

Harika bir karakterdi Sung-Jun.

Sırada hali hazırda evli kocasına ders vermeye çalışan Mi-Na nın aklanışı geldiğinde, eğer başka bir dizi olsa gerçekten kötü karakterler ile birlikte olsak evli çocuklu kadının aldatması büyük bir şey olurdu ama bu dizi de herkesin öyle başka dertleri vardı ki gerçek kötü olmaya zenginler dışında kimsenin zamanı yoktu.

Mi-Na’nın da tek gerçek derdi çocukları için iyi bir yaşam sağlayabilmekti. Bu kafayla yanlış işlere düştüğü oldu ama çoğu zaman eşi gerçekten zamanında yetişti. Hatta bir çocukları daha oldu. Gerçekten çok tatlı bir aile olarak tamamladılar. Evden gidip eşini eğitme fikri çok iyiydi. Mi-Na başardım canım iyi bir çalışan anne oldun.vip

Vip Kore dizisinde adamı tanıdıkça merakım arttı  hatta ‘Niye aldattın ya’ deyip duruyordum. Ve ciddi bir sebep arıyordum çünkü adam sevmiyor değildi yani. Karın hamile doğuruyor ama bebeğiniz doğumda ölüyor. Sonrasında ikili olarak bir buhrana iriyorsunuz. Madem ikinizde acı çekiyorsunuz. O arada karın da acı çekmiyor mu? Gayet gözler önünde kadının çektiği acı… Yani onun da acısını görmüştün üstelik ikinizin ortak acısıydı.

vip dizi analizi

Sonrasında uzun süren yas döneminde karına daha önce hiç anlatmadığın babanı kaybediyorsun. Gelip anlatmak yerine tesadüfü şekilde görmüş Yoo-Ri ile derdini paylaşabiliyorsun. Ve onun derdine ve acısına acıyıp ortak olabiliyorsun öyle mi? İşte ben buradan sonra sana olan nefretimi ciddi anlamda sahiplendim. Seni pişkin adam.

En sonunda seçim olarak öteki kızı seçmek…O bölümler cehennem gibiydi. Tek sevindiğim yerler tüm çevresini kaybetmiş olmasıydı. Ve kızı seçtikten sonra ben varım yanındaları çıldırttı insanı. Üstelik sen karının ‘Bana tutun’ lafını aldattıktan sonra söyleyebilmeyi  nasıl hak ettiği söyleyebiliyorsun ? Kalıbının adamı ol Sung-Joon… Aldatan adama tutunulmaz…

Son yorumu da mesajı atanın Yoo-Ri çıkışıyla ilgili yapıyorum. Bu kız gerçekten aynı adamın gençliği. İkisinin de iyi insanlar olup kendini dizginleyemediği ve sonrasında büyük pişmanlıklara ve bir sürü insanın hayatını etkiledikleri kararları oluyor. O tokat içimi çok rahatlattı ikisinin de yemesi beni canıma değsin moduna soktu.

Vip Kore dizisi bu şekilde ikilinin birbirini iğnelemekten vazgeçip sağlıklı bir ayrılığa evirilmeleri anlatılıyordu. Sonuçta pişmanlıklar olsa da affedilmeyen yanlışlıklar her zaman vardır.

Haftaya bambaşka bir dizi yorumunda görüşmek üzere.

Daha fazla Asya Dizisi için buraya tıklayın.

Meya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.