Sisyphus: The Myth Yorumu ve Konusu

Selaaaam bugün yeni bir dizi yorumuyla karşınızdayım. Bugünkü dizimiz başrollerini Park Shin Hye ve Cho Seung Woo‘nun paylaştığı Sisyphus: The Myth dizisi 🙂 ismini okuyamıyor musunuz, merak etmeyin bende yeni yeni çözüyorum. O zaman bakalım dizimizin konusu neymiş?

Sisyphus: The Myth Konusu

 • Bölüm Sayısı: 16
 • Kanal: JTBC
 • Yayın Tarihi: Şubat – 2021
 • Türü: Aksiyon, Gizem, Bilim Kurgu

KONUSU:  Öncelikle dizi “Quantum and Time” isimli büyük bir yazılım şirketinin ceosu olan Han Tae Sul (Cho Seung Woo) ve gelecekten onu kurtarmak için gelen Kang Seo Hae (Park Shin Hye) arasında geçmektedir.

Bir gün abisinin aniden ortadan kaybolmasıyla hala psikolojik olarak bunu atlatamamış olan Ceo Tae Sul gelecekten geldiğini söyleyip hem bomba yapımında ve daha birçok dövüş sanatı konusunda usta olan Kang Seo Hae ile hem abisini bulmaya çalışacak hem de aslında hemen yanında olan ama hiç fark etmediği olayların içinde kendisini bulmasıyla devam eden bir dizidir.

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Oyuncular – Karakterler

 • Kang Seo Hae – Savaşcı (Park Shin Hye)

Sisyphus: The Myth Yorumu

Park Shin Hye her rolünde olduğu gibi yine bu rolünde fazlasıyla iyi bir şekilde üstesinden gelmiş. Ropörtajlarında Seung Woo, Shin Hye’nin oldukça iyi dövüştüğü bir an etrafındaki adamlara gerçekten zarar vereceğinden korktuğunu söylemiş hatta. Ek bir bilgi daha Shin Hye Doctors dizisindeki dövüş sahneleri için 1,5 ay eğitim almıştı. Bu dizide neler yaptığından çok bahsetmese de diziyi izleyince sıkı bir çalışma yaptığını anlıyoruz.

Karakterimiz Kang Seo Hae aslında küçüklüğünden beri savaşçı bir kişilikle yetiştirilmiş, çocukluğunu pek yaşayamayan ama hala bebeksi şeylere ve pembe renge büyük tutkusu olan bir karakterdir. Sert kişiliğinin altında tam bir çocuk olduğunu söyleyebiliriz. Dizi boyunca aslında Tae Sul’un yanındaki koruyucu gibi dünyayı kurtarmak adına kendi hayatını Tae Sul’a adamış desekte olur. Eğer aksiyon seven biriyseniz Shin Hye’nin aksiyon sahnelerini dizinin sonuna kadar sürmesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Han Tae Sul – Quantum and Time Ceosu (Cho Seung Woo)

Sisyphus: The Myth Yorumları

Han Tae Sul (Cho Seung Woo) karakteri ise daha ilk bölümden karşımıza oldukça rahat birşekilde çıkıyor. İlk bölümde sahneden sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır 🙂 .  Tae Sul’un çocukluğundan beri sahip olduğu tek şey abisi… Bulunduğu konumdaki en büyük yardımcılarından biri o aslında, sürekli beraberlerken bir anda kopmalarını hala kabullenmemiş olarak karşımıza çıkan bir karakter.

Tae Sul karakteri için amacı sadece hayatını yaşamak olduğunu söyleyebilirim. Ha tabi Seo Hae’nin gelişiyle işler daha da karmaşıklaşıyor. Her ne kadar birilerinden kaçmalı, silahlı, polisli sahnelerden kaçmaya çalışsa da sürekli içine çekiliyor. Dizi boyunca Seung Woo’nun tatlı oyunculuğa vurulabilirsiniz. Ayrıca Seo Hae ile Tae Sul mükemmel bir karakter uyuşması olduğunu söyleyebilirim.

Kısaca diğer öne çıkan karakterlere bakacak olursak;

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

 • Choi Jae Sun (Chae Jong Hyeop) ; Dizimin izleyici çeken karakteri Jae Sun. Zaten Shin Hye ve Seung Woo’dan daha genç bir oyuncu kendisi. Dizide genellikle sevdikleri için sonuna kadar giden bir karakter ve çoğunlukla Seo Hae’nin sahnelerinde karşılaşıyoruz.

Sisyphus The Myth Dizi Yorumları

 • Park Hyeong Do – Asia Mart’ın Sahibi (Sung Dong ll) ; Dizide kötü diyebileceğimiz ama sevmekten de vazgeçemeyeceğimiz karakterler vardır ya işte Hyeong Do tam olarak öyle birisi. Buraya ne yazsam spoiler olabilir çünkü sahneleri önemli bir karakter.

Dizi Yorumları

 • Jung Hyeon Gi – Polis (Go Yoon) ; Bu karakter hakkında söylenecek çok şey var ama büyük spoiler olabilir. O yüzden kısaca konunun temelini oluşturan birisi yan karakter gibi ama dizide oldukça önemli bir hikayesi var. Zaman zaman sinir olup bazen yeter artık diyebileciğiniz bir karakter kendisi. Görüntü olarak 10/10 diyorum hatta diziyi izlerken kontrol bürosunun çalışanlarına düşmemek elde değil.

Dizi konusu

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sisyphus: The Myth Yorumu

İlk bölüm bazı sahneleri umursamazsanız gerçekten meraklandırıcı şekilde ilerliyor. Diğer bölümlerde öyle hatta dizinin sonuna kadar böyle olduğunu söylesem yanlış söylemiş olmam. Ama bir durgunluk var dizide o kadar aksiyonun olayların arasında garip durgunluk ben bunun çiftimizden dolayı olduğunu düşünüyorum açıkcası. Çünkü olaylara bu kadar heyecanlı başlayıp araya aşk sıkıştırmaları hiç hoşuma gitmedi. Belki aşık olup birbirlerine açılamadan bitseydi daha güzel olurdu. Bu kısımları atlarsak aksiyon seviyorsanız kesinlikle sizi tatmin edecektir.

Park Shin Hye ve Cho Seung Woo‘nun özellikle kamera arkası uyumları muhteşem videolardan anlaşıldığı kadarıyla gayet eğlenceli bir set ortamı varmış eğer diziyi izlerseniz Shin Hye’nin instagramını (ssinz7) gezmeyi unutmayın diziyle alakalı bol bol post bulabilirsiniz.

Sisyphus The Myth İzle

Olay akışı benim açımdan oldukça sürükleyiciydi, karakterlerin hikayelerini diziye sıkmadan yerleştirmişler ve boş sahne yoktu. Bütün sahneleri dolu doluydu ama sizi yoracak bir doluluk değil. Bazen bölümlerin nasıl bittiğini bile anlamıyordum. Olay örgüsünde ise başlarda anlam veremediğiniz çok şey olabilir. Ancak hepsini son bölümlerde açıklıyorlar “haa bu yüzden böyle olmuş” diyoruz yani.

Birkaç yorum okuduğumda genelde sahnelerin abartı olmasından bahsedilmiş. Ama bilim kurgu dizisinde mantık aranmayacağının düşüncesindeyim. Ayrıca 5 – 10 dakikalık abartı sahnelere takılıp bütün diziyi kötülemek pek sevdiğim bir şey değildir. Dizideki Sigma karakterini buraya eklemedim spoiler olmasın diye ama dizide onu da bol bol görüyoruz. Ben kendisini izlediğimde bazı sahnelerde gerçekte ona hak verdiğim oldu. Bazen de keşke daha farklı yapsaydın dediğim sahnelerde oldu. Bakalım sizin düşünceniz ne yönde olacak.

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sisyphus: The Myth Finali

Sisyphus The Myth park shin hye

Finalinden bahsedecek olursam eğer bir kdrama izleyici iseniz az çok tahmin edebilirsiniz 🙂

Yorumlarda gördüğüm bir şeyi daha eklemek istiyorum causality loop denen yazgı paradoksu ben çok fazla bilim kurgu dizileriyle filmleriyle içli dışlı olmadığım için yeni haberim oldu böyle bir şeyden. Yazgı paradoksu bilim kurgu türlerinin içinde oldukça kullanımı yaygın olan bir senaryo türüymüş. Dizi bilim kurgu hayranları için azıcık daha az ilginç olabilir. Ama bunu yeni öğreniyorsanız baya ilginç gelecektir, bana olduğu gibi…

Umarım diziyi izler beğenirsiniz şimdiden iyi seyirler ve yazımı okuduğunuz için teşekkürler… Diziyi netflixte de kolayca bulabilirsiniz.

Park Shin Hye ve mükemmeliği…

quyinssinz

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

2 thoughts on “Sisyphus: The Myth Yorumu ve Konusu

 • 06/08/2021 tarihinde, saat 01:07
  Permalink

  Çok severim zamanda yolculuk,paralel evren konulu dizileri.Ama bir Alice,Eternal Monarch gibi sarmadı bu dizi beni.Mouse veya Beyond Evil başlayınca bırakıverdim.

 • 06/08/2021 tarihinde, saat 12:43
  Permalink

  Rakipleri oldukça güçlüydü aslında dizinin açıkçası söylediğin dizileri izlemediğim için tam bir yorum yapamıycam ama sarmaması normal tabi hepimizin dikkatini çeken farklı şeyler oluyor dizilerde benim izlemekteki en büyük etkenim Shin Hye’ydi. Yorumun için çok teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir