La Corda d’Oro Konusu ve Anime İncelemesi

Evet yeni bir anime ile karşınızdayım; La Corda d’Oro

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

La Corda d’Oro

Bu animenin konusu şöyle ki, bir okulda iki bölüm var birisi düz bir lise biçiminde olan öğrenciler , diğeri ise müzik lisesi. Müzik lisesinde olan öğrenciler keman, çello, flüt, piyano eğitimi alıyorlar. Bizim baş karakterimiz olan kızımız ise düz lise de ama bir gün müzik bölümünde bir yarışma yapılıyor ve de kızımızın adıda var o listede. Bu duruma fazlası ile şaşırıyor ve de ilk olarak kabullenemiyor  ve işler de zaten bu saatten sonra değişiyor, acaba kızımız bu konuda ne yapacak izleyip görelim.

Anime İncelemesi

La Corda dOro Konusu

İlk olarak şundan bahsetmem gerekiyor ki, anime fazlası ile anlamlı. Size şöyle bir soru sormak istiyorum; Perilere inanır mısınız ?

Bu sorunun cevabı bariz belli tabi ki de , hayır ne perisi diyorsunuz haklısınız bence de öyle. Ama burada şunu anlamak gerekiyor ki bu periden kasıt aslında sizin içinizdeki inancınız ve sizi yapmak istediğiniz şeylere karşı olan azminiz. Bu animede tam olarak bunun üzerine işte. Şöyle düşünün ki eline daha önce hiç ama hiç keman almayan bir kız yarışma vesilesi ile eline keman alıyor. Ve daha sonra fark ediyor ki aslında kamana karşı ilgisi ve de hisleri var. Bunu fark edince elinde geleni yapıyor, hem de fazlası ile.

Biz insanlar da böyleyiz inandığımız ve istediğimiz şeyler uğruna çaba gösterir ve bir çok şeyden vazgeçeriz. Bu işin sonunda her daim başarıya ulaşmasak bile içimizdeki kendimize karşı duyduğumuz saygıyı korumuş oluruz.

Uzun lafın kısası animeye bayıldım. Konusuna bayıldım ve de bu animenin sizlere fazlası ile bir şeyler katacağını düşünüyorum. Umarım izler ve keyif alırsınız.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

La Corda d’Oro Karakterleri

  • Kahoko Hino ; Düz lise de okuyan ve de müzikle yakında uzaktan ilişkisi olmayan kızımız .
  • Len Tsukimori ; Keman çalan ve de fazlası ile bu konuda yetenekli olan oğlumuz.
  • Ryotaro Tsuchiura ; Piyano çalma konusunda fazlası ile yetenekli olsa da müzikle arasına mesafe koymuş oğlumuz .

Gamzeli

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir