The Devil Judge Konusu ve Yorumu

The Devil Judge Konusu ve Yorumu 

Bir önceki yazıma için tıktık ; Netflix Romantik Komedi Kore Dizileri

The Devil Judge Konusu

The Devil Judge Konusu

 • Oyuncular: Ji Sung, Jin Young, Park Gyu Young, Kim Min Jung
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Yayınlandığı Kanal: tvN
 • Yayınlanma Tarihi: 3 Temmuz – 22 Ağustos

Konusu: Dizide Kore’nin yeni başkanı seçilmesiyle mahkemelerin daha adaletli arar verebilmeleri amacıyla canlı mahkemelerin yapıldığı ve yargılanamayan çoğu devlet adamı gibi zengin kişilerin halkın oylamasıyla yargılandığı ve kararın verilmesi üzerine kuruludur.

Genel Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

 • Kang Yo Han – Ji Sung (Baş Yargıç)

The Devil Judge cast

Kang Yo Han dizimizin asıl karakteri baş yargıcımız.  Dizideki birçok olay Yo Han karakteriyle bağlantılı olarak ilerlemektedir. Dizi boyunca kendisini tam olarak anlamıyoruz çünkü yaptıklarının arkasında hep farklı bir olay çıkıyor. Bunun iyi mi kötü mü olduğuna siz karar vermelisiniz. Benim aklıma kazınan bir karakter oldu Kang Yo Han şeytan yargıcımız

 • Jin Young – Kim Ga On (Yardımcı Hakim)

The Devil Judge oyuncuları

Kim Ga On karakterini ben tanımlarsam eğer kdrama tarihinde gördüğüm en kararsız ne yapacağını bilemeyen biri olarak tanımlayabilirim.  Sürekli etrafındakileri dinliyor genel olarak kendi düşünceleriyle çok az hareket eden bir karakter olarak yazılmış bence. Böyle yazılmasının sebebini ise Kang Yo Han karakterini daha çok öne çıkarmak istemeleri diye düşünüyorum.

 • Kim Min Jung – Jung Sun A (Dernek Başkanı) 

Kdrama tarihine geçebilecek güçlü bi kadın karakter daha. Dizi boyunca her hareketine bayıldığım çoğu yaptığında haklı sayılan bir karakter bence. Bazı olaylarda keşke farklı olsaydı dedim ama spoiler vermek istemiyorum. Dizide doğuştan zengin olmayan birisi. İçinde kalmış hırslarıyla, kötü karakterli olan insanlara karşı olan nefretiyle, Zeki olmasıyla ön plana çıkıyor. Ha tabi bir de takıntısı var Kang Yo Han.

 • Park Gyu Young – Yoon Soo Hyun (Başkomiser)

The Devil Judge izle

Dizinin önemli yan rollerinden olan birisi Yoon Soo Hyun. Dizide öncelikle Ga On ile olan sahnelerde görüyoruz. İkisi çocukluk arkadaşı olarak karşımıza çıkıyorlar. Zamanla Ga On sayesinde Kang Yo Han tanışıyor ve asıl konuya dahil olan bir karakter Soo Hyun. Park Gyu Young’u bu rolde izlemek gerçeklerden zevkliydi.

The Devil Judge Yorumu 

Oyuncularından Park Gyu Young hariç hiçbirini daha önce izlememiştim. Ji Sung’u da izlemedim maalesef ama yollarımız bu dizide kesişti iyiki de öyle olmuş efsane bi oyuncu kendisi. Konusunun fazla ilgimi çekmesiyle başladığım bi dizi oldu aslında. Ve gerçekten de konusunun hakkını vererek devam etti, öyle final yaptı.

Konusunda da söylediğim gibi her bölüm mahkeme sahnelerini heyecanla bekliyordum. Gerek oyunculuklar olsun gerekse mahkeme için yazılmış olan olaylar bunun yanında dizinin mükemmel replikleriyle beraber ne zaman bittiğiniz bile anlamıyorsunuz.

Tek bir boş sahnesi olmayan dizi kendisi. Her sahnesi dolu dolu aynı zamanda her repliği de öyle. Gerçekten bu dizinin senaristine hayran kaldım. Kesinlikle izlemelisiniz hem siyasi olarak dönen olaylar anlatılırken hem de bu okuldan halka nasıl yansıtıldığı da gösterilmiş.

The Devil Judge bana göre 10.bölüme kadar karakterleri iyice sindirmemizi istemiş. Çünkü 10.bölümden sonra her sahnesi efsane geçiyor. Kötü tarafını söyleyecek olursam sadece devlet büyüklerinin yaptığı konuşmalar olduğunu söyleyebilirim ama onlarda 10.bölümden sonra önemli hale gelmeye başlıyor.

Kısacası mükemmel bir dizi çok tatlı kısımları da var ama bahsedersem spoiler olur o yüzden izlemelisiniz. Umarım yorumumu beğenmişsinizdir. İzliycek olan varsa şimdiden iyi seyirleeer 🙂

quyinssinz

A Korean Odyssey Konusu ve Yorumum için Buraya Tıklayın

One thought on “The Devil Judge Konusu ve Yorumu

 • 01/02/2023 tarihinde, saat 10:22
  Permalink

  Ji sung’u ” kill me heal me” de izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız. Yorumlarınızı seviyorum. Sevgiyle kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir