Sisyphus: The Myth Konusu ve Oyuncuları

 • Sisyphus : The Myth Farklı Bir Zaman Yolculuğu

Doğruyu söyleyin sizde Park Shin Hye ‘yı özlediniz değil mi? Özlememeniz imkansız olurdu diyecektim ki aklıma Park Shin Hye ‘ın oyunculuğunu itici bulanlar, Hande Erçel oyunculuğuna benzetenler geldi, sustum. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ben Park Shin Hye’ı seven kısımdanım.

You are beautifull dizisi ‘nden bu yana kadının takipçisiyim. Çıkardığı her diziyi heyecanla izliyorum. Öyleki Pinocchio Kore dizisi My Girl’den sonraki en bi en favori dizim. Yerini hiçbir dizi tutmuyor, ara ara sıkıntıdan açıp tekrar tekrar izliyorum çok seviyorum. Gerçi 18’ime kadar You’re beautifull dizisini de aynı şekilde başa sarıp sarıp tekrar tekrar izlerdim. Yıllar geçti kadının hala daha her dizisini severek izliyorum.

Oyunculuğu konusunda eleştiriler olsa da ben kadının oyunculuğunu seviyorum ancak oyunculuktan öte Park Shin Hye’de sevdiğim farklı bir özellik var o da seçiciliği. Kadın dizi seçimi konusunda gerçekten çok başarılı! Oynayıp da tutmadığı dizisi yok, hiç mi fire vermez bir insan? Park Shin Hye vermiyor, kadın müneccim gibi hit olacak dizileri hissedip hissedip seçiyor.

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bu müneccimliğini ve seçiciliğinin azıcık bir kısmını Ji Chan Wook ‘a verse ne güzel olur! Neden mi?

Bakınız buraya tıklayarak Ji Chang Wook yeni dizi tanıtımına ulaşabilirsiniz.

Hazır konu Ji Chang Wook’dan açılmışken, Ji Chang wook ve Park shin hye dizi dedikodularına azıcık değineyim: Yılın başında bu dizi dedikoducuları Park Shin Hye ile Chang Wook ‘un aynı dizide başrol oynayacağını kesin bir dil ile kabul etmişlerdi hatta öyle ki diğer oyuncu seçimlerini dahi açıklamışlardı. Ama gelin görün ki ortada ne dizi var ne de diziye dair gerçek bir bilgi. Beraber oynayacakları bir dizi güzel olurdu, olmadı. Park Shin Hye Sisyphus The Myth dizisinde hiç tanımadığım bir bey ile başrolü paylaşacak.

Hadi yazıyı daha fazla uzatmadan Sisyphus The Myth dizi konusu ‘na geçelim ardından ise oyuncular ve yönetmen+senariste detaylıca değiniriz.

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sisyphus The Myth

Sisyphus the myth yorum

 • Sisyphus The Myth Tür : Gizem Aksiyon Fantastik ve Bilim Kurgu
 • Yönetmen :  Jin Hyeok
 • Senarist :  Lee Je-In, Jeon Chan-Ho
 • Bölüm Sayısı : 16
 • Yayın Tarihi : 2021 ilk yarısı
 • Sisyphus The Myth Yayın Günleri : Çarşamba ve Perşembe

Sisyphus The Myth Konusu : Dizi dahi bir mühendis Han Tae-Sool (Cho Seung Woo) ile gelecekteki Kang Seo-Hae arasında geçecek bir zaman yolculuğunu konu almaktadır.

 • Han Tae-Sool, dahi bir mühendis ve ünlü bir şirketin kurucu ortağıdır. Onun çabaları sayesinde Şirketi dünya çapında bir işletme haline gelmiştir. İşinde oldukça başarılı ve bir o kadar da yenilikçidir. Kore’de başarılarından ötürü bir kahraman olarak bilinmekte ancak gerçek bundan biraz farklı. 10 yıl önce ağabeyi ölen Han Tae-Sool, bir gün kardeşinin ölümünün ardındaki akıl almaz bir gerçeği öğrenir ve böylelikle tehlikeli yolculuğu başlar.
 • Kang Seo-Hae (Park Shin Hye) seçkin bir savaşçıdır. En güçlü askerleri dahi çıplak eliyle alt edebilecek bir güçtedir. Aynı zamanda keskin nişancıdır ve bomba yapabilme gibi bir yeteneği vardır.. Gangsterlerin ve askeri kliklerin hakim olduğu bir dünyada hayatta kalmak için bu becerileri öğrenmiştir. Bu ikilinin hayatları tehlikeli bir yolculuğun ardından birleşecektir.

Sisyphus The Myth konusu ‘ndan bahsettiğimize göre şimdi de çok detaya inmeden Sisyphus The Myth oyuncuları ‘ndan bahsedelim:

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

Sisyphus The Myth park shin hye

 • Park Shin Hye : Yukarıda Park Shin Hye’dan detaylıca bahsetmiştim burada lafı çok uzatmayacağım. Bu dizide Kang Seo Hye karakterine can verecek. Park Shin Hye Dizileri ‘nden azıcık bahsedeyim :
 • Park Shin Hye Oynadığı Diziler : You’re Beautiful , Heartstrings , Flower Boy Next Door , The Heirs , Pinocchio , Entertainer , Doctors , Gogh, The Starry Night , Temperature of Love , Memories of the Alhambra

You’re Beautifull dizisinden önce de birkaç dizisi var ancak You’re Beautiful dizisi ile çıkı yaptığı için eskilere çok gitmedim. Yukarıda sıraladığım diziler arasında ortalamanın kat be kat altında kalan tek dizi sanırım: Flower Boy Next Door dizisi bu dizi dışındaki dizileri hep ortalama ve ortalama üstü dizilerdi.

Sisyphus the myth

 • Cho Seung Woo : Daha önce hiçbir dizisini izlemedim. Gerçi Cho Seung Woo dramadan çok filmlerde rol almış. Benimde Kore Filmleri ‘ne karşı bir ilgim olmadığı için haliyle de tanımıyorum bu beyi. Dizide Han Tae-Sool karakterine can verecek. Seung Woo dizileri ‘nden bahsedelim:
 • Cho Seung Woo Oynadığı Diziler : Stranger 2 , Life , Stranger , God’s Gift – 14 Days
 • Seung Woo Oynadığı Filmler : Feng Shui , Inside Men , The Peach Tree , Assassination

Sung Dong-Il 

 • Sung Dong-Il  : Kore dizisi izleyip de bu beyi tanımayan birinin olduğunu hiç zannetmiyorum. Oyunculuğu gerçekten müthiş. Sung Dong-Il‘ın oynayıp da kalitesiz olan tutmayan bir diziyi hatırlamıyorum.
 • Sung Dong-Il Oynadığı Diziler : Hospital Playlist , The Cursed , Trap , Ms. Hammurabi , Prison Playbook , Reply 1988 ve daha fazlası…Filmlerine hiç girmiyorum, Sung Dong-Il çok çok fazla filmde yer almış.

Reply 1988 Dizi Konusu ve İncelemesi için Tıklayın.

Evet genel olarak göze çarpan oyuncular bu şekilde. Şimdi gelelim Sisyphus The Myth yönetmen ve senarist detaylarına.

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sisyphus The Myth

 • Sisyphus The Myth Senaristi : Lee Je-In ve Jeon Chan-Ho

Dizi Senaristten ziyade yönetmeni ile ön plana çıkıyor zira Yönetmen Jin Hyeok, birçok hit olmuş dizinin de aynı zamanda yönetmenliğini yapmış. Gelin yönetmenin çalışmalarına hep beraber göz atalım.

 • Sisyphus The Myth Yönetmeni: Jin Hyeok

Yönetmenin izleyip de sevmediğim hiçbir dizisi olmadı. Legen of the blue sea olsun the masters sun olsun city hunter olsun her biri Favori Kore Dizi ‘m arasında. Ki eminim birçok Kore dizi izleyicisinin de favori listesindedir. Jin Hyeok’un yönetmenliğini yaptığı diğer dizileri aşağıda sıraladım.

Liste bu şekilde:

 1. The Legend of the Blue Sea 
 2. Doctor Stranger 
 3. The Master’s Sun 
 4. City Hunter
 5. Prosecutor Princess 
 6. Brilliant Legacy 

Sisyphus the myth dizisi senarist ve oyunculardan ziyade yönetmeni ile bana güven verdi.  Diziyi merakla bekliyorum. Dizi biter bitmez ilk Sisyphus the myth yorumu Jazetel ‘de olacak beklemede kalın!

Son olarak Sisyphus the myth yeni bölüm ne zaman tarzı çok fazla arama olduğundan buna da kısaca cevap vereyim: Dizi haftanın çarşamba ve perşembe günleri yayınlanacak. Dizi hakkında anlatacaklarım bu kadar sağlıcakla kalın blogda kalın.

Daha Fazla Kore dizisi için buraya tıklayın.

-Jaze

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir