Snowdrop Konusu ve Oyuncuları – 2021 Kore Dizileri

Snowdrop Konusu Yorumu ve Oyuncuları : Farklı bir Kore Dizisi ile karşınızdayım. Son zamanlarda Kore dizi haberleri artarda geliyor haliyle bende yetişmekte zorluk çekiyorum. 2021 Kore dizileri konusunda bir altın yıl olacak gibi görünüyor. Umarım bu düşüncemizde yanılmayız.

Bugün sizlere bahsedeceğim dizi ise, The Bridal Mask ve Sky Castle gibi yayınlandığı dönemlerde büyük ilgi çeken, namı hala daha devam eden dizilerin senarist ve yönetmenliğini yapmış Yoo Hyun Mi ve Jo Hyun Taek‘in elinden çıkma. Hal böyle olunca da dizi haberi piyasaya düşer düşmez izleyicilerin dikkatini çekti.

Dizi Snowdrop adıyla duyuruldu ancak seolganghwa , sulganghwa , Sulkanghwa , Seolkanghwa gibi isimlerle de anılıyor. Snowdrop oyuncuları konusuna ise ileride değineceğim, şimdi lafını açsam işin içinden çıkamam. Sadece şunu söyleyeyim; Snowdrop cast seçimi harika, Yok böyle kadro.

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Hadi bugün sözü çok uzatmadan hemencecik dizi konusu ‘na geçelim. Buyurun Snowdrop Konusu ;

Snowdrop Konusu

snowdrop

 • Snowdrop Kore Dizisi
 • Tür: Tarihsel , Romantik , Dram , Melodram
 • Yayın Tarihi: 28 Mayıs – 31 Temmuz 2021
 • Senaryo yazarı: Yoo Hyun Mi
 • Yönetmen: Jo Hyun Taek
 • Bölüm Sayısı: 20
 • Kanal: JZTP

Dizi Güney Kore ‘nin diktatörce bir hükümet tarafından yönetildiği 1987’de Seul ‘de geçmektedir. Yüksek lisans öğrencisi Im Soo-Ho ( Jung Hae-In ) kanlar içinde kalarak Hosoo Kadın Üniversitesi‘ndeki kadın yurduna atlıyor. Eun Young-Cho ( Kim Ji-Soo ) ise onu bulur ve saklamasına yardım eder. Bu yardımın sonucunda romantik bir ilişki başlar. Dizi de genel olarak Im Soo Ho ile Neşeli bir üniversite öğrencisi olan Eun Young Cho ‘nun aşk hikayesini anlatacak.

Snowdrop Karakterleri ‘ne değinecek olursak eğer :

 • Almanya’da büyüyen Im Soo Ho, hoş bir çekiciliğe sahip, ancak aynı zamanda gizemli bir kişiliği de var.
 • Eun Young Cho, Hosoo Kadın Üniversitesi’nin birinci sınıfında. İngiliz edebiyatı alanında uzman. Im Soo-Ho ile ilk kez kör bir randevuda tanışıp, ilk görüşte ona aşık olmuştur.
 • Kye Boon Ok ( Kim Hye-Yoon ) fakir ailesinden dolayı üniversiteye girememiştir. Şimdiyse bir kadın yurdunda telefon operatörü olarak çalışmaktadır. Üniversite öğrencisi gibi davranarak Eun Young-Cho ile kör bir randevuya katılır. Kye Boon Ok ileride bir davaya karışır.
 • Lee Kang-MooJang Seung-Jo ), NSP’de (Ulusal Güvenlik Planlaması) takım lideridir. O, hiçbir durumda taviz vermeyen, prensip sahibi sert bir adamdır.

Dizinin genel konusu bu şekildeydi gelin şimdi de ayrı ayrı Snowdrop oyuncuları ‘na değinelim:

Oyuncular

Jung Hae In

 • Jung Hae In

Kore dizi izleyicileri tarafından oldukça fazla sevilen Jung Hae In 2021 yılına 2 farklı dizi ile giriş yapacak bunlardan biri de: Snowdrop . 32 Yaşında olan Koreli aktör, 2014 yılından bu yana birçok dizide yer aldı. Gelin hep beraber Jung Hae In oynadığı diziler ‘e bakalım:

Jung Hae In Dizileri

 1. A Piece of Your Mind
 2. One Spring Night
 3. Something in the Rain

Jung Hae In bu üç dizide başrol karakterini canlandırdı, ancak bu dizilerin dışında Reply 1988 ve While you were sleeping gibi dizilerde de yan karakterlerde rol almıştır. Başarılı bir oyuncu, bu dizide nasıl bir oyunculuk sergileyecek merakla bekliyorum.

Jung Hae In Hakkında Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayın.

snowdrop

 • Kim Ji Soo

Blackpink Kim Ji Soo ‘yu eminim hepiniz tanıyorsunuzdur. Bende tanıyorum, sesi olsun dansı olsun çok da seviyorum. Ancak daha önce hiçbir şekilde oyunculuğunu izlemedim. Bu dizi benim için ilk olacak. Diziyi zaten merak ediyordum, Kim Ji Soo ‘yu kadroda görünce ayrı bir merak etmeye başladım.

snowdrop drama

 • Jang Seung Jo

Diğer bir oyuncuda Jang Seung Jo . Muhtemelen dizide 2.erkek rolünde olacak. Seung Jo ‘nun dizilerini daha önce izlemediğim için oyunculuğu hakkında pek yorum yapamayacağım. MErak edersiniz diye aşağıya Jang Seung Jo oynadığı diziler ‘i bırakıyorum.

Jang Seung Jo Dizileri

 1. The Good Detective
 2. Chocolate
 3. Encounter
 4. Familiar Wife

Jang Seung Jo ‘nun son yıllarda yer aldığı diziler bu şekildeydi.

Snowdrop

Dizi hakkında daha fazla ekleyebileceğim bir şey yok. Şuanlık dizi konusunda elime geçen bilgiler bunlar. Bilgi aldıkça Snowdrop kore dizisi başlıklı bu yazımı da aynı zamanda güncelleyeceğim. Dizi final yapar yapmaz da Snowdrop dizi yorumu Jazetel’de sizlerle olacak. Beklemede kalın. Jazetel ‘de kalın.

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

Umursuz, mumursuz, lisans mezunu, işsizliği meslek edinmiş bir double işsiz.Mesleğini değiştirmek amacıyla iş ararken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

3 thoughts on “Snowdrop Konusu ve Oyuncuları – 2021 Kore Dizileri

 • 03/05/2021 tarihinde, saat 23:47
  Permalink

  Bu diziyi nereden izleyebileceğimiz hakkında da bir yazı veya bilgi var mı?
  Verirseniz sevinirim

 • 04/05/2021 tarihinde, saat 00:24
  Permalink

  Dizi henüz internete düşmedi.

 • 17/08/2021 tarihinde, saat 19:40
  Permalink

  Dizide 2. Erke olacağını pek zannetmiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.