The Penthouse Konusu ve Yorumu – Kore Dizileri

Bu hafta hep beraber Kore’de Aşk-ı Memnu etkisi bırakan reytinglerde ise The World of The Married ve Sky Castle etkisi yaratan 3 sezonluk dizi olan THE PENTHOUSE ’un yorumlamasını yapacağız. The Penthouse dizisi tam olarak 2018 başından beri bir akım haline gelmiş olan zenginlerin çocuklarını okula nasıl neler yaparak gönderdiklerini anlatan Sky Castle ile aldatılmayı konu alan The World of The Married’ın birleşimi gibi bir konusu bulunuyor.

The Penthouse Konusu

Diğer dizilerde ayrı ayrı olarak izlediğimiz iki farklı konuyu toplanmış şekilde hem okulda çocuklar arasında yaşananlar ile hem de yetişkinlerin çocuklarını ve parayı baz alan hırsları ile kombine şekilde bir olay zinciri olarak anlatıyor.

Dizi normalde klasik dizilerin son iki bölümünde görebileceğimiz bir ölüm ile başlıyor Min Seol A Hera Palace’ın camından düşüyor. Ve sonrasında büyük bir geriye sarış ile ilk bölümde tanıyabildiğimiz kadar aileyi tanıyıp karşılaştırabileceğimiz kadar karakteri karşılaştırırken bulunuyoruz kendimizi. Bunu yaparlarken aynı zamanda Seol A’nın öldüğünü bildiğimiz için hangisi yapabilir ki böyle bir şeyi diye düşündürtmeyi başarıyor dizimiz.

the penthouse konusu

Sonrasında tabi olayların birbiriyle bağlantıları karakterlerin geçmişteki ilişkileri derken dizi gerçekten viral haline geldi ve 25 reytingin altına düştüğü hiç olmadı. Hep bir hafta öncesinden fazla reyting aldı. İlk sezonu 5 ocak ile final yapan dizinin 2. Sezon çekimi çoktan başlamış durumda. Şubat ayında 2.sezon yayınlanmaya başlanacak.

The Penthouse Kore dizisi ‘nin karakterlerinden aile olarak bahsedecek olursak;

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

 • Su-Ryeon ve Ailesi

Penthouse’un ilk  inceleyeceğimiz ailesi Shim Su-Ryeon’un ailesi olacak. Nasıl bir ara geldiği dizinin ileriki bölümlerinde daha da belli olan aile; Su-Ryeon , eşi Joo Dan-Tae ve çiftin ikizleri olan Seok-Hoon ve Seok-Kyung’dan oluşuyor.

the penthouse konusu

Joo Dan-Tae şeytanında şeytanı ama zengin bir adam. Daha ilk bölümden nefret etmemiz için tüm sahnelerde adamın rezillikleri ile yüzleşiyorduk.  Ki zaten dizinin her daim kötü olarak kalmayı başaran sayılı karakterlerinden başı çeken kişiydi.

Su-Ryeon ise bu kötü adamın gerçek yüzünü yine bu kötü adamın yaptığı ince planlar yüzünden yıllarca görememiş, dizinin baştan sona tarafında kaldığımız tek karakteriydi.

İkizler ise şiddet bağımlısı bir babanın yanında birbirlerinin korumayı ve deli gibi birbirine bağlanmayı öğrenmiş ikilisiydi dizinin. Erkek olan kardeşinin derslerine kadar her şeyi ile ilgilenip kardeşini üstün bir iç güdü ile koruyordu.

 • Cheon Seo-Jin ve Ailesi

Seo-Jin hırsları olan bir kadın kesinlikle. Ve hırsları için yapamayacağı şey yok. Çevresinde sevgi görse böyle olur muydu sanmıyorum yine olurdu. Çünkü gözü hep en tepede ama en tepede olmak için kullandığı şey yeteneğinden çok statüsü oluyordu.

The penthouse

Ha Yoon-Cheol kendisi Seo-Jin’in doktor eşi olarak dizideydi. Aklımda kaldığı kadarıyla fazlasıyla yıpranan bir karakter oldu baştan beri yaşadıklarını genelde k-drama sahnelerinde kadınlar yaşardı.  Altından çok iyi kalktı aktörü rolün. İyi de bir babaydı diyebiliriz diye düşünüyorum spoilerdan uzak şekilde.

Ha Eun-Byeol bu kıza dizi boyunca her sahnede ayrı sinirlendim ayrı kızdım ama sonra düşününce öyle bir annenin genlerini alan bir çocuğun bu hallerde olması pek de şaşırtıcı gelmiyor. Bir insan bu kadar babasına benzerken annesi tarafından ‘Güçlüsün sen’ diye diye psikolojisi bozulur bunu izlettiler bize.

 • Oh Yoon-He ve Ailesi

Yoon-He bekar anne olarak kızını büyüten bir anneydi. İlk bölüm kesinlikle karşı olduğu kızının isteğine bir şekilde razı gelip her konuda kızını desteklemeye başladıktan sonra dizide tek amacının kızının mutluluğu olduğu bir döneme girdik.

Penthouse sakini olmayan tek dizi başrolüydü. Bir çok olayda Su-Ryeon ile olan birliktelikleri bize keyiflendiren sahneler izlememize sebep oldu. Bu ikili baya güçlü diyebiliriz rahatlıkla.

Ro-Na istekleri uğruna tek başına savaşan kızımız annesinin desteği ile çok başka boyuta geçti. Doğal bir yetenek sahibi olan Ro-Na zaman zaman ‘Ya bir sus be kızım’ ‘Bu ne ya oraya da gidilmez ama’ gibi tepkiler vermeme sebep oldu. Genel olarak çocuklar çok iyi birleştirilmiş diye düşünüyorum.

 • Kang Ma-Ri ve Ailesi

Ma-Ri dizide sonradan zengin olmuş birini teslim ettiği çok belli olan bir karakterdi. Ama böyleleri de gerekliydi diziye. O da çocuğu için her şeyi yapan anneler kulübüne dahildi.

Kızı Je-Ni ise Ro-Na’nın lise döneminde en az biriyle tanışması gerektiği için ortaokul döneminde devlet okulunda Ro-Na ile beraberdi. Je-Ni’nin ilk bölümden son bölüme her hali diziye keyif katan hallerdi.

 • Go Sang-A ve Ailesi

Bir sunucu olan Sang-A dizinin adamlar arasında bizleri en çok güldüren Lee Kyu-Jin ile evli olan annemizdi. Oğulları Min-Hyuk ile Je-Ni tam olarak ne onu anlamamış olsak bile ben bu ailenin de çok keyifli olduğunu düşünüyorum.

Logan Lee dizimizin çift karakterli üyesi öğretmenken de izlemesi keyifliydi. Milyarder olarak izlemekte çok iyiydi.

Min Seol-A ise dizinin ölümü ile bir çok bağı ortaya çıkmış olan karakteri. Ölmeden önce sadece çocuklara özel ders veren hoca olarak biliniyordu. Dizi bir sürü konuyla ilgileniyor ama sorarsanız ana konu ne diye; Seol-A’yı kim öldürdü.

Sevgili Dedikodu Sever, Buradan Sonra Penthaouse ‘nin Biraz Fazla İçine Girip Spoiler Kullandığımız Bir Dünyaya Geçiş Yapılacak; The Penthouse Yorumlar Alemine. Eğer İzlemediysen 21 Bölümlük Dizinin Finali Dahil Her şeyini Öğrenmek İstemiyorum Diyorsan, Lütfen Bir Ara Verip Diziyi Bitirip Gel. Sekme Açık Kalsın, Unutmayın Gelmeyi?

Penthouse Yorumu

 • Dizi ilk bölümden itibaren bazıları büyük bazıları küçük olan anlamsızlıklar ile doluydu. Ben ki böyle şeylerden nefret eden izleyici bu dizide bunların olmasına rağmen yanında öyle olaylar oluyordu ki işlenen o diğer yan olaylar sayesinde hikayeye bağlanıyor ve saplantılı hale geliyordun.

 • Min Seol-A’yı kimin öldürdüğü yönünde öyle saçma sahnelere girdiler ki. En son gerçekten öldürenin Yoon-He olduğu açıklandığında be 2 bölüm yok ya kesin başka bir şey var diye bekledim. Yani o kadına öldürtmek zorunda mıydınız kızı? Hayır dizide milyon tane şeytani karakter var birine öldürtün işte.

Yoon-He eğer katil olmasaydı benim dizide favori karakterimdi. Öyle bir boşluğa düştüm ki inanmadım bilmem kaç bölüm. Finali bile izlerken hayır Yoon-He değil diyecekler diye bekledim. Benim umutlarımı kırmak zorunda mısınız?

 • Su-Ryeon ve Logan Lee ilişkisinden hiç hoşlanmadım. Ama kendi kendime belki ileriki sezonlarda zaman verebilirim diye düşünürken Su-Ryeon ölünce bu kendimi alıştırma çabam da boşuna gitmiş oldu. bu arada adam senin kızının abisi üveyde olsa abisi. Onunla duygusal bağ da kurmazsın be kadın. Senaristin bir saçmalığı buydu.

the penthouse

 • Joo Dan-Tae o kepçük suratın ile nasıl güzelim 3 kadını götürebildin inanamıyorum. Tam bir şeytansın gerçekten her iğrenç şeyin altından senin çıkman o kadar sinirlendirdi ki beni. Hayatta bir şeyi bile düzgün yapamaz mısın o ikizlere çektirdiğin şeyler nedir ya?

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Genç Aşıklar

 • Birazda mutluluğa değinelim Seok-Hoon’un kardeşinden sonra koruma iç güdüsünü kullandığı ilk kadın Ro-Na. Bu ikilinin bazı sahnelerini diziyle yayınlamadılar ama yine de ben bu ikilinin arasında oluşan ilişkiyi izlemekten çok keyif alıyordum. Siz de bu ikiliye vurulduysanız, kestikleri yerleri de Youtube’tan izleyebilirsiniz arkadaşlar

the penthouse

Yoon-He’nin Su-Ryeon’u öldürmek ile suçlandığı o anda Ro-Na’nın yanında kimsenin olmaması beni çok üzdü. Babaannesi tam bir para avcısı. Babası hakkın rahmetine kavuşmuş kızın başına bir şey geldiği anda yanında potansiyel ebevenyimsi kimse yok. Seok-Hoon her şeyi görüp lütfen Ro-Na ile olan ilişkini sen kurtar.

 • Ro-Na ve Je-Ni’nin kapı önündeki o yemek kutusu verme anı bende ağlama isteği uyandırdı. Ama Je-Ni’de tüm dizi boyunca bu sinyalleri hissetmiştim. Belliydi kalbinin kötü olmadığı Je-Ni’nin.
 • Dizi son bölümün Yoon-He’nin saçma sapan şekilde suçlamaları kabul edişi ile bitiyordu ki. Yine ve her şeye rağmen Su-Ryeon’nun o mektubu ile uyanışı ve Su-Ryeon’nun gerçek katilini bulma isteğiyle hakime gerçekleri araştırması için yalvarışı bir sonraki sezonda neyi araştıracağımızı bize göstermiş oldu.

the penthouse

Dizi sonuç olarak fazlasıyla kaos bulabileceğiniz bir ortama sahip. Daha çok yorum yapılabilirdi ama ben sizin diziyi de izlemenizi isteyerek bazı ilgimi çeken noktalarla buluşturdum bu hafta. Dizinin ikinci sezonunu şubat ayında başlayacağını bildirerek yazımı bitiriyorum.

Bu hafta size dizinin güzelim ikilileri Ro-Na ve Seok-Hoon ve Je-Ni ve Min-Hyuk ile uğurluyorum. Haftaya bir başka dizi yorumunda görüşmek üzere. Babayyy okuyucummm….

the penthouse

Meya

Daha Fazla Asya Dizisi için tıktık

8 thoughts on “The Penthouse Konusu ve Yorumu – Kore Dizileri

 • 08/01/2021 tarihinde, saat 20:06
  Permalink

  Diziyi son anına kadar şokla izledim. Gerçekten şokla izledim. Finalde kötüler günlerini görür diye bekledim ama o gün görme 2. Sezona kaldı galiba… Mantık hatalarını yok sayarsam güzel diziydi güneşin kızlarıyla aşkı memnu karışımı bir şeydi

 • 18/03/2021 tarihinde, saat 15:23
  Permalink

  Cidden dizinin en saçma sahnesı Oh yoon henin katil oldugu sahneydi onun yerine seytan karakterlerden bırı olsaydı. Fawori 5 kısıden bırı olcaktı benim için Logan, Mın seol, Ro na ve So Yeon bunlar dizinin hem oyunculuk hem de karakter olarak en iyisiydi. Keske mın seol ve so yeon olmemıs olsaydı. Logan onları gızlıcene kurtarmış olsaydı ve saklasaydı. O zaman dizi 10 numara 5 yıldız olurdu.

 • 27/05/2021 tarihinde, saat 12:22
  Permalink

  Diziyi nerden izleyebilirim? hiç bir yerde bulamadım 🙁

 • 04/06/2021 tarihinde, saat 21:35
  Permalink

  telif yedi diye duymuştum canım türkçe altyazılıları bilinmedik sitelere katar bakmanı öneririm

 • 15/06/2021 tarihinde, saat 19:26
  Permalink

  Diziyi hiç bir yerde bulamıyorum. Kaldırılmış nasıl izliyebilirim lütfen yardımcı olabilir misiniz?

 • 16/08/2021 tarihinde, saat 17:29
  Permalink

  Ifak tefek cinayetlerin aynısı

 • 16/01/2023 tarihinde, saat 14:25
  Permalink

  Dizinin incelemsini yapıp video çekmek istiyorum ama çok fazla zaman ayırmak ve kafa yormak gerektiğini düşündüğüm için izlemekten vazgeçtim. Sonuç olarak pembe dizi ama dediğim gibi fazlaca kafa yanıcağı kesin.

 • 16/01/2023 tarihinde, saat 14:26
  Permalink

  Fazlaca kafa yormak gerkekli diye düşünüyorum. İncelemeyi yapan kişinin videosu var mı bu konu hakkında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir