Mouse Konusu ve Oyuncuları – Aksiyon Kore Dizileri

Bir psikopatın daha anne karnında iken, büyüdüğünde bir Psikopat olacağını bilseydiniz ne yapardınız? Evet, soru bu. Siz cevabınızı düşüne durun ben yazıya Mouse Kore dizisi ile devam edeceğim.

Mouse Konusu

 • Tür: Aksiyon – Gerilim-Dram
 • Mouse Bölüm Sayısı : 20 ( Bilgi henüz netleşmedi)
 • Yayın Tarihi : 2021 İlk Yarısı
 • Yayın Gümleri : Perşembe
 • Kanal : TvN ve Netflix
 • Senaryo : Choi Ran
 • Yönetmen : Kang Cheol Woo ( Aşağıda detaylıca inceleyeceğim)

Dizi psikopat olacak kişiyi daha ana karnında iken tespit etseydik, ne olurdu? Sorusunun etrafında dolanmaktadır. Psikopat olacak kişiyi daha anne karnında iken tespit eden bir testin olduğu bir dünyayı düşünün, hah dizi de tam olarak o dünyada geçmekte. Hikaye genel olarak Jung Ba Reum ( Lee Sun Gi ) adındaki bir polis memurunun etrafında dönmekte. Adalet arayan bu polis memuru, tüm ülkeyi kaosa sürükleyen bir psikopat seri katil ile karşılaşır. Bu karşılaşmadan mucizevi bir şekilde sağ kurtulan Jung Ba Reum ‘un hayatı, bu olay ile birlikte tamamen değişecektir.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Mouse Kore dizisi konusu hakkında çok fazla kaynak bulamadım, bulduğum tüm yabancı kaynaklar dizinin oldukça şüphe uyandırıcı bir konusu olduğunu söylüyordu ki bende katılıyorum buna. Dizinin gerçekten farklı bir konusu var, hele birde iyi işlendi mi demeyin keyfimize. 2020 Kore Dizileri ‘nden  alamadığımız tadı bu 2021 Kore Dizisi ‘nden alırız  belki, kim bilir.

Dizi yönetmeni Kang Cheol Woo, Something About 1% dizisi , My secret Romance dizisi ve Rugal dizisi gibi dizilerin yönetmenliğini yapmış. Somethin about 1% ve My  Secret Romance dizileri ortalama altı dizilerdi. Rugal ‘i izlemedim, izleyen varsa yorum kısmında fikrini belirtirse sevinirim. Dizi’nin senaristi Choi Ran ise yayınlandığı yıla damga vuran ve hala daha namı konuşulmaya devam eden Black dizisinin senaristliğini yapmış. Ben izlemedim ancak izleyenlerden de hiç olumsuz yorum almadım.

Ben açıkçası diziyi merak ediyorum. Normalde aksiyon izlemem ancak son zamanlarda çıkan Kore aksiyon dizileri az buçuk fikrimin değişmesine neden oldu. Bu diziye de şans vereyim diyorum bakalım. İzlediğim zaman yorumum yine burada olacak. Gelelim Mouse Oyuncuları ‘na;

Oyuncular

Mouse kore dizisi

 • Lee Seung Gi

Son yıllara damga vurmuş bir isim. Hayır, vazgeçtim son yıllar değil genel olarak tüm Kore dizi sektörü ‘ne damga vurmuş bir isim. Adamın onayıp da tutmayan dizisi yok! Hayır yani bir insan hiç mi yanlış seçim yapmaz, hiç mi kariyerinde dalgalanmalar yaşamaz?

Bknz: Ji Chang Wook

Imdb’den 7,5 ‘in altında oy alan dizisi yok, ortalaması hep 8. Vegabond , A korean Odysses ve Gu Family Book özellikle Türkiye’de en bi en bilinen dizileri. Her biri yayınlandığı yıla damga vurmuş, Seung Gi ‘nin büyük bir fan kitlesine sahip olmasına yardımcı olmuştur.

Seung Gi özellikle Kibirli erkek kore dizileri , yakışıklı erkek Kore dizileri , mafya Kore dizileri , bad boy kore dizileri ve kıskanç erkek kore dizileri gibi google arama motorunda aramalar yapan gençlerimizin aramalarına yanıt verecek bir tipi var. Her neyse lafı çok uzattık şimdi de sırada ki oyuncumuza geçelim;

 • Park Joo Hyun

park joo hyun mouse

Dırıırıım. Ne söylesem ki… Cidden başka oyuncu mu bulamadılar? Kötü de konuşmak istemiyorum ama Lee Seung Gi ‘nin yanına kendisini oyunculukta kanıtlamış bir kadın oyuncunun olmasını isterdim. Park Joo Hyun henüz kendisini geliştiren bir oyuncu. Nasıl bir karakterle karşımıza çıkacak, nasıl bir oyunculuk  sergileyecek merakla bekliyorum.

 • Lee Hee Joon

Tanımayan yok, yeteneği çok olan Lee Hee Joon beyciğimi eminim sizlerde tanıyorsunuzdur. Oynadığı her dizi ortalamanın üzerinde oluyor, olduğu sahnelere renk katıyor atmosferi kaliteleştiriyor. Kore’nin en sevdiğim aktörlerinden birisi olabilir. Bu ismi görmek mutlu etti beni.

 • Kyung Soo Jin  :Bu ismi eminim sizler de benim gibi ilk defa gördünüz. Yüzüne ismine alışık olduğum bir oyuncu değil, nasıl bir rol ile karşımıza çıkacağını merak ediyorum.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Mouse Kore Dizisi

Evet Mouse kore dizisi konusundan bahsettiğim yazının sonuna geldik. Özellikle Mouse yeni bölüm ne zaman , mause ne zaman yayınlanacak , Lee Seung Gi Dizileri , Mouse Netflix de olacak mı gibi soruların yanıtını merak ettiğinizi biliyordum. Bu yayınım ile sizlere hem bu soruların yanıtını vermek istedim hem de Mouse dizi konusundan bahsetmek istedim. Umarım keyif ile okuduğunuz bir yayın olmuştur.

Sağlıcakla Kalın!

Daha fazla Asya Dizisi için buraya tıklayın.

Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir