The Uncanny Counter (Şeytan Avcısı) Konusu ve Yorumu

The Uncanny Counter Dizi Konusu ve Yorumu ; Webtoon’ dan uyarlanan, Netflix ‘te bulabileceğiniz, Türkçeye çevrilmiş hali “Şeytan Avcısı” olan K-dramanın yorumunu ve konusunu sizlerle paylaşacağım.

The Uncanny Counter Konusu

Gündüzleri erişte dükkanında çalışıp, geceleri iblis peşinde koşan Avcılar, insanlarla beslenen iblisleri yakalamak için özel güçlerini kullanırlar.

Netflix’te yazan konu buydu. Ama kısa bir düzeltme sadece geceleri değil gündüzleri de iblis avına çıkıyorlar.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

The Uncanny Counter Yorumu

Gerilim, gizem ve aynı zamanda fantastik türlerinde olan Şeytan Avcısı , Morosophist beğeni potasından geçti. Kore dizilerinin en sevdiğim yanı, bir sezon bir “şeyi” yakalamakla uğraşıyorlar ve dizi bitiyor. Çoğunlukla da tatmin oluyorsunuz. Sonraki sezon ne olacak merakı olmaması için mükemmel bir şey.

The Uncanny Counter korea

The Uncanny Counter kazada anne ve babasını kaybetmiş ve ayağını kalıcı olarak sakatlamış olan So Mun‘ un (Jo Byung-gyu) doğum günüyle başlıyor. So Mun ayrıca babaannesi ve dedesi ile kalmaktadır. O gün içine ruh giriyor, klasik gündelik olaylar işte. Ayrıca yine o gün fazlasıyla popüler olan Eonni adlı bir erişteciye gidiyor. Ve dörtlü olacak olan squadımızın üyelerini görmüş oluyor.

İsterseniz öncelikle üyelerimizi tanıyalım:

The Uncanny Counter cast

Daha önce School 2017‘ den hatırladığım bu diziye gelince aşırı güçlenmiş olan Do Ha-Na (Sejong) adlı güzel kızımız grubun en güçlülerinden biridir. Kendisinin asıl gücü iş başındaki şeytanı görmek. Yani şeytan radarı gibi bir şey. Temas halinde ise kişinin zihnini okuyup derinlerde kalmış hatırlarını gün yüzüne çıkartabiliyor.

Yo Jung Sang

Eskiden dedektif olan şimdilerde eriştecilik + şeytan avcılığı yapan bir amca bey. Adı da Ga Mo -Tak ( Yo Jung Sang) Kendisi squadın en güçlüsü. Hayır kendisi söylediği için söylemiyorum, adam tır durdurduğu için söylüyorum. Ayrıca kendisi benim favori karakterim.

Yeom Hye-ran

Son olarak eskiden fotoğrafçı olan şimdide iyileştirme gücü olan grubun annesi gibi olan kadın Cho Mae-ok (Yeom Hye-ran). Kadın birini iyileştirdikçe saçları beyazlıyor. Çünkü kendi gücünden gidiyor. Bir de kendisini çok ilginç bir şekilde halamın Koreli haline benzetiyorum.

Tüm bu Avcılar eskiden komaya girmiş ve diğer taraftan geri uyanabilirsin ancak şeytan avlayacaksın diye bir şartla uyanmış kişiler. So Mun hariç. Onu da izlediğiniz zaman öğrenirsiniz.

Hepsinin bir diğer ortak yanı ise hafıza silme. Olurda şeytan çıkaracağım diye görünürseniz orada bulunan kişilerin hafızasını silmek için. Daha anlatacağım o kadar şey var ki ama spoiye girer. O yüzden kalsın. Okuduğunuz için teşekkürler. Sağlıcakla Kalın!!!

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

-Morosophist

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir