Az Bilinen Güney Kore Dizileri – Gizli Cevherler!

Herkese selamlar! Umarım bugün dünden daha iyisinizdir ve yarın bugünden daha iyi olursunuz. Size şimdiye kadar izlediğim ve beğendiğim Az Bilinen Güney Kore Dizileri ‘nden oluşan bir Kore dizi önerileri listesi hazırladım. Her biri Az Bilinen Güney Kore Dizileri ‘nden yani çok da ön planda kalamayıp , değeri bilinmeyen dizilerden. Her birini ayrı ayrı çok seveceksiniz.

Kore Dizi Önerisi

Notçuk: Sıralama rastgele yapılmıştır, en iyiden kötüye gidilmemiştir, iyi listelemeler!

İlk Dizi ile listeye başlayalım;

Daha Fazla Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Az Bilinen Güney Kore Dizileri

1. W – Two Worlds

 • Yayımlanma Tarihi: 2016
 • Dizi Türü: Dram, Fantastik, Romatizm, Komedi
 • Bölüm Sayısı: 16 

Kang Cheol çizgi roman dünyasında başarılı bir iş insanıdır. Oh Yeon Joo ise gerçek dünya da bir doktordur. Yeon Joo’nun babası bir çizgi roman çizeridir ve Kang Cheol onun kaleminden çıkmıştır. Bir anda gerçek dünya ve çizgi roman dünyası birbirine karışır ve olaylar birbiri ardına gerçekleşir.

Zamanın popüler dizilerinden biri W ve hakkını da verdiğini söylemeliyim. Karakterlerin uyumu, duyguları, olayların düzgünce işlenmesi derken çok güzel bir dizi ortaya çıkarmışlar. Dizi bu Kore dizi önerileri listesinde olmayı kesinlikle hak ediyor.

2. Kill It

Kore dizi önerileri

 • Yayımlanma Tarihi: 2019
 • Dizi Türü: Aksiyon, Gizem
 • Bölüm Sayısı: 12

Kim So Hyun bir veterinerdir ama aynı zamanda bir seri katildir. Do Hyun Jin ise inatçı ve akademinin en başarılı dedektifidir. Ardı ardına yaşanan cinayet olayları yüzünden Hyun Jin bu vakalar üzerine çalışır. So Hyun’undan şüphelenen Hyun Jin araştırmalara başlar ve ikisinin ortak bir geçmişini bulur.

İzleyecekseniz yorumlara falan bakmayın sakın çünkü kötü final derken spoiler falan yersiniz falan ama bu diziye öyle final olurdu. Aksiyon severlere bu dizi duyrulur!

3. Doctor John

Kore dizi önerileri

 • Yayımlanma Tarihi: 2019
 • Dizi Türü: Medikal, Dram
 • Bölüm Sayısı: 16

Hastaların ağrılarının neden kaynaklı olduğunu araştıran bir anestezi ekibinin başından geçen vakaları anlatmakta. Ekipte bulunan Doktor John hastalara on saniyede teşhisi koyabilmektedir ve bundan dolayı ona ” 10 Saniye” lakabı takılmıştır.

Diğer tıbbi dizilerden pek farkı yok ama izlerken keyif alınacak bir diziydi. İzlerken sıkıldığımı hatırlamıyorum doğrusu. Bu dizi de Kore dizi önerileri listesinde olmayı kesinlikle hak edenlerden.

4. The K2

Kore dizi önerileri

 • Yayımlanma tarihi: 2016
 • Dizi Türü: Aksiyon: Dram
 • Bölüm Sayısı: 16

Kim Je Ha paralı bir askerdir ve emrinde olduğu kişi tarafından ihanete uğrar. Yaralı bir halde İspanya sokaklarında kaçmaya çalışırken, yardım isteyen bir kadınla karşılaşır. Ko An Na ise evinden uzak, güvenliği için İspanya’da herkesten izole, yalnız bir yaşam sürdürmüştür. Kalabalık yerlerden korkan An Na, aşırı ışıktan da rahatsız olmaktadır. Ve çekilen bir fotoğraf yüzünden Güney Kore’ye dönmek zorunda kalır. An Na ülkesine döndüğünde Je Ha ile karşılaşır ve ikisinin hayatı değişir.

Ji Chang Wook severler neredeee? Aksiyon dizilerini bırakacağım demişti, oldu. Bu da son dizisi yanlış bilmiyorsam? Ji Chang Wook‘un bir diğer en sevilen aksiyon dizisi Healer de var ama ben onu fazla sevemedim nedense. Herkes acayip övdüğünden çok büyük bir beklentiye girmiştim ama bana göre K2 dizisi daha güzeldi. K2 dizisi bu Kore dizi önerileri listesinde olmayı kesinlikle hak ediyor.

5. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Kore dizi önerileri

 • Yayımlanma Tarihi: 2016
 • Dizi Türü: Tarihi , Dram, Romantik
 • Bölüm Sayısı: 20

Güneş tutulması nedeniyle Hae Soo eski zamana, Goryeo Hanedanlığına gider ve kendini haliyle prensler, prensesler arasında bulur. Acımasız olan bu geçmişte Goryeo Hanedanlığının prenslerinden olan Wang So‘ya aşık olmuştur. Fakat Wang So insanlardan uzak duran, soğuk bir kişiliğe sahiptir. Hae Soo taht için kardeşlerin karşı karşıya gelmesine tanık olur.

Bu olaylar esnasında Wang So ve Hae Soo için son nasıl olacaktır? Ahh ahhh anlatılmaz izlenir arkadaşlar…

6. Memories of the Alhambra

 • Yayımlanma Tarihi: 2018-2019
 • Dizi Türü: Dram, Fantastik, Romantik, Gizem, Bilim Kurgu
 • Bölüm Sayısı: 16

Yoo Jin Woo girişimcilik şirketinin bir Ceo‘sudur ve aynı zamanda sanal gerçeklik oyunlarının gelişmesini sağlayan bir mühendistir. Yakın bir arkadaşının ihanetine uğrar ve kendini İspanya’nın Granada şehrinde bulur. Jung He Joo ise müzisyen olma hayalleri kuran fakat ailesinin kaybıyla bunu gerçekleştiremeyen bir kadındır. Hayatını geçindirmek için Granada şehrinde bir pansiyon işletmektedir. Bu ikili karşılaştıklarında hayatları bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Ya bu dizi keşke hafızamdan silinse de tekrar izlesem dediğim bir dizi. Her şeyiyle o kadar iyiydi ki. Oluşturulan sanal gerçeklik oyununda araya konan ince detaylar, kurgu, duygusal aktarımlar her şey ama her şey harikaydı. Bu dizinin finalini beğenmeyenlerin sayısı fazla olmasına rağmen çok iyiydi bence. Sonuç sizin hayal gücünüze kalmış diyebilirim. Dizi bu Asya dizi önerileri listesinde olmayı kesinlikle hak ediyor.

7. I’m Not a Robot

 • Yayımlanma Tarihi: 2017-2018
 • Dizi Türü: Bilim Kurgu, Romantik , Komedi
 • Bölüm Sayısı: 32 

Kim Min Kyu girişimcilik şirketinin büyük hissedarlarındandır. Kendisi akıllı ve yakışıklı biridir. Tek kusuru insanlara karşı olan alerjisidir. Jo Ji A kendi çapında küçük girişimler yapan biridir. Ji A’nın eski erkek arkadaşı Hong Baek Gyun ona tıpatıp benzeyen akıllı bir robot tasarlamıştır. Bu robotu Min Kyu’ya sunacaktır ve istediği yatırımı alacaktır. Fakat robot bozulduğundan Baek Gyun, Jo A’dan robotun, Aji 3, taklidini yapmasını istemektedir. Jo A kendini birden bir robot olarak bulur.

Çok tatlı bir diziydi. İkilinin uyumu da çok güzeldi. Hatta öyle bir uyumlulardı ki ikisini farklı partnerlerle görmek istemiyordum ve o dizilerini izlemiyordum. Alın kore dizi izleme listesi ‘ne alın alın!

8. Legend of the Blue Sea

 • Yayımlanma Tarihi: 2016
 • Dizi Türü: Komedi, Fantastik, Romantik
 • Bölüm Sayısı: 20

Sim Chung dünyada yaşayan son denizkızlarından biridir. Ve insan olabilmek için bir insanın ona aşık olması gerekmektedir. Ha Joon Jae ise bir dolandırıcıdır ve peşine takılan bu kıza ilkte anlam veremese de sonralarında onu düşünmeye başlayacaktır.

İzlerken keyifle izleyeceğiniz, sıkılmayacağınız harika dizilerden bir tane daha. Finalini yetersiz bulmuştum ve açıkçası cidden böyle bir final neden yapıldı ki diye de söylenmiştim. YGS çalışmak yerine bu diziyi izliyordum asla unutamam…

9. Hwarang (Beatiful Knights)

 • Yayımlanma Tarihi: 2016-2017
 • Dizi Türü: Romantik, Tarihi, Dram
 • Bölüm Sayısı: 20 

Hwarang Güzel Savaşçılar anlamına gelen, içinde at binme de, kılıç kullanmada iyi olan, hepsi birbirinden güzel olan savaşçıların hayatlarını anlatmakta. Savaşçılardan korkusuz, akıllı, çekici olanlar Moo-Myung ve Sam Maek-Jong‘dur ve bu ikisi tek bir kadına aşık olmuştur. Bu kadın aristokrat bir ailenin kızı olan Ah-Ro‘dur.

YGS zamanlarımdan kalma bir dizi daha… İzleyeli uzun zaman olduğu için açıklamayı istediğim gibi yazamadım ama izlerken çok keyif aldığımı burada da belirtmek isterim. Kaleminizi alın ve başına numarasını koyarak izleme listenize bir not alın derim.

10. Vagabond

 • Yayımlanma Tarihi: 2019
 • Dizi Türü: Aksiyon, Gerilim
 • Bölüm Sayısı: 16

Cha Gun aksiyon filmlerinde dublörlük yapan bir adamdır. Onun hayallerinden biri de ünlü, başarılı bir aktör olmaktır. Yeğeni okul gezisi için uçakla seyahat ederken birden bir aksilik olur ve uçağın kontrolü kaybolur. Yeğeni ile birlikte bir çok kişi hayatını kaybeder. Başlarda normal bir kaza sanır fakat işler öyle değildir. Bu kazadan şüphelenen Cha Gun araştırmaya başlar ve edindiği bilgilerde büyük yolsuzluklara karışan kişilere rastlamıştır. Başında bu işte yalnız olan Cha Gun’un yanında artık istihbarat ajanı Go Hae Ri‘de vardır.

Ah ahhh hala masum gibi ikinci sezonu bekliyoruz ama oyuncular başka dizilerle dönüyor. Öyle bir final yapıp bizi hala bekletmeleri… Güzel bir diziydi ama ikinci sezon gelmezse izlemenin bir anlamı olur mu bilmiyorum.

11. Two Cops

 • Yayımlanma Tarihi: 2017-2018
 • Dizi Türü: Romantik, Komedi, Suç, Fantastik,
 • Bölüm Sayısı: 32

Cha Dong Tak adaletli bir yapıya sahip, cinayet suçlarında görev yapan bir dedektiftir. Bir gün bir dolandırıcı, Kong Soo Chang, ile karşılaşır. Ve dolandırıcının ruhu artık onun bedenine de ev sahipliği yapmaktadır. Soo Chang‘in kendi bedenine dönmesi için uyanması gerekmektedir. Cha Dong halinden memnum olmasa da artık ikisi suçluları yakalayan bir çift olmuştur. Lee Hye Ri ise çaylak bir muhabirdir ve haber sızdırmak için Cha Dong’a yanaşmaya çalışmaktadır.

Son zamanlarda Start-Up da meşhur olan Kim Sun Ho’yu görmekteyiz. Diziyi izlerken Soo Chang’i daha çok sevmiştim; her ne kadar dolandırıcı olsa da. Jo Jung Suk ise ikili bir karakteri canlandırırken gayet başarılıydı.

12. Extraordinary You

 • Yayımlanma Tarihi: 2019
 • Dizi Türü: Fantastik, Komedi, Romantik
 • Bölüm Sayısı: 32

Dan O için hayat normalken bir anda kendisinin, arkadaşlarının, ailesinin ve çevresinin bir webtoon kurgusu olduğunu keşfeder. Bunu keşfettiği için ve okulda da çok sevildiği için ana karakter olduğu zanneder ama aslında yakın zamanda webtoondan çıkarılacak bir karakterdir. Bunu değiştirerek kendini ana karakter yapmaya çalışır ve gerçek aşkını bulmaya çalışır.

İzlerken genel olarak keyif aldım, güldüm, üzüldüm. Sonlara doğru konu biraz uzamıştı oralarda sıkıldım. Finalini de yeterli bulmadım pek ve aklıma da yatmadı ama yine de zaman kaybı denilecek bir dizi değildi.

13. Chicago Typewriter

Kore dizi önerileri

 • Yayımlanma Tarihi: 2019
 • Dizi Türü: Fantastik, Dram, Romantik
 • Bölüm Sayısı: 16

1930 yıllarında Japon sömürgeciliği altında olan Güney Kore’nin yazarları, günümüz yıllarına reenkarnasyon olarak hayata gelmişlerdir. Bu yazarlardan Han Se Joo kitapları yok satan, yakışıklı ve başarılı bir yazardır. Diğeri ise eski zamanda Se Joo’nun hayranı olan ama günümüzde anti-fanı olan Jeon Seol’dür. Son yazar ise bir hayalet olan Yoo Jin O’dur.

Bu diziyi bekletmeyin arkadaşlar, yandan bir sekme açın hadi hadiii!

14. Strong Woman Do Bong Soon

Kore dizi önerileri

 • Yayımlanma Tarihi: 2017
 • Dizi Türü: Fantastik, Komedi, Romantik
 • Bölüm Sayısı: 16

Do Bong Son doğuştan gelen bir güçle normal insandan kat be kat güçlüdür. An Min Hyuk ise bir şirketin CEO’sudur. Bong Soon, Min Hyuk‘un yanında koruma olarak çalışmaya başlar ve ikisinin arasında tatlı atışmalar olmaya başlar.

Acayip iyi bir diziydi. Bong Soon‘un ve Min Hyuk’un birbirine olan davranışlarından her bölüm güldüm diyebilirim. Dizi de ikinci erkek rolünde olan Ji Soo’ya üzülmüştüm ama yine de ana karakterlerimiz çok tatlı ve yerindeydi.

15. Her Private Life

Kore dizi önerileri

 • Yayımlanma Tarihi: 2019
 • Dizi Türü: Romantik, Komedi
 • Bölüm Sayısı: 16

Sun Deok Mi sanat müzesinde çalışan herkese göre normal bir kadındır. Fakat iş hayatı dışında kpop idolü olan Shi An’ın hayranıdır. İş dışında idolünün fan sayfasını yönetmekte ve Shi An’ın olduğu yerlere giderek fotoğraflarını çekmektedir. Ryan Gold ise sanat müzesinin yeni müdürü olarak gelir. Eskiden iyi bir ressamken bazı nedenlerden dolayı çizmeyi bırakmıştır.

Bölüm süreleri biraz fazlaydı ve sonlara doğru biraz sıkmaya başlamıştı diye hatırlıyorum. Bakışmalar vs boş sahneler vardı ama atlayarak izlenirse sıkılmadan izlenebilir.

Az Bilinen Güney Kore Dizileri listemin sonuna geldik. Bu diziler gerçekten sıkılmadığım ve genel olarak beğendiğim dizilerdi. Bunlar dışında finale kadar izlediğim ama tekrar izlemem dediğim dizileri eklemedim. Sağlıcakla kalın…

Daha Fazla Kore Dizi İncelemesi İçin Tıklayın.

-Rase

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir