Trendyol İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?

Trendyol Kuponu Nasıl Kullanılır

Trendyol İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?

Trendyol geçtiğimiz günlerde koleksiyonu 50 kaydedilmeye ulaşan üyelerinin hesabına 50 liralık bir indirim kuponu yatıracağını açıkladı. Bu açıklama üzerine birçok kullanıcı, oluşturdukları koleksiyonların kaydedilmesi için büyük bir çaba sarf etti. Bu kullanıcılardan biri de bendim! Sağ olsun twitterda tanıştığım user Runan, bana bu konuda yardımcı olarak koleksiyonumun 50 kaydedilmeye ulaşmasını sağladı. Dün ise hesabıma indirim kuponum yattı. Peki bu trend yol indirim kuponu nasıl kullanılır? 

Evet, dünden bu yana sosyal medyada bu soru dolaşıyor. Birçok kullanıcı indirim kuponunu kullanmada sorun yaşayıp, trendyolu hakaretlere boğuyor. Peki ya haksızlar mı? ASLA!

Trendyol kampanyayı ‘cüzdana 50 lira yatıracağız’ diyerek duyurup ardından ise kampanyada +98525146516 tane değişikliğe giderek, kampanyanın +100 lira indirimde geçerli olduğunu söyleyip, cüzdana yatacak olan 50 lirayı kupona çevirdi. Bu da haliyle tüketicilerde bir kafa karışıklığına neden oldu.

Tabi tek sorun kafa karışıklığı da değil!

Kupon yalnızca trendyol cüzdan ile yapılacak alışverişlerde geçerli ancak birçok kullanıcı cüzdan kullanılsa dahi bu kuponu kullanmadıklarını söyleyip, sosyal medyada trendyolu atom bombardımanına tuttu. Trendyol zannımca kuponun bu kadar hesaba yatacağını ve sistemsel sorunlar yaşayacağını düşünememiş. Trendyolun bu düşüncesizliği ise müşterilerde koca bir hayalkırıklığına neden oldu!

Kendi adıma söyleyeyim çok çok çok büyük bir kampanya olmadıkça trendyola bir daha bulaşacağımı düşünmüyorum. Tabi sürekli tükürüğünü yalayan (Iy!) biri olarak bu düşünceme de pek güvenemiyorum ama olsun, çok sinirliyim!

Her neyse dün akşam büyük uğraşlar sonucu kuponu kullanabildim. Ben kullanınca da sizlere de yararım dokunsun diye nasıl kullandığımı, çıkan aksiliklerle nasıl mücadele ettiğimi açıklamak istedim buyurun;

Şu logoyu görmek bile midemi bulandırıyor ama el mecbur koyuyorum, sakın üzerine tıklamayın yanlışlıkla trendyola gidebilirsiniz.

Trendyol İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?

  • 1.Öncelikle sepetinize en az 100 lira olacak şekilde ürün ekleyin.
Örnek olsun diye kendi alışverişimi aşama aşama fotoğrafladım.
  • 2.Daha sonra cüzdanınıza sepetiniz tutarınca para yatırın.

Merak etmeyin kuponu kullandıktan sonra artan tutarı hesabınıza iade edebiliyorsunuz.

  • 3.Sepetinize eklediğiniz ürünlerin hemen altında, koleksiyondan elde ettiğiniz kupon görünecek.

Trendyol Kuponu Nasıl Kullanılır

‘Koleksiyon Oluştur Paylaş Kazan’ Kullana tıklayın. Kupon görünmüyorsa yine siparişlerinizin altında yazan indirim kuponuna tıklayarak kazandığınız kuponu seçin. O da olmuyorsa sepetinizde ki tüm ürünleri çıkarıp tekrar ekleyin. Bunu birkaç defa yaptıktan sonra kuponunuz görünecektir. Tüm bunlara rağmen kuponunuz görünmüyorsa cüzdan tutarınız sepetinizden az olabilir, bunun kontrolünü yapın.

  • 4.Daha sonra sepeti onaylaya tıklayın;

Trendyol Kuponu Nasıl Kullanılır
Görüntüde de gördüğünüz gibi bir ekran çıkacak karşınıza. Gördüğünüz gibi kuponu kullandığım için 128 lira olan tutar 78 liraya düştü.

Evet son olarak da ödeme seçeneklerinde ‘Trendyol Cüzdanım ile Öde‘ seçeneğine tıklayıp, sözleşmeyi de onayladıktan sonra ‘Onayla ve Bitir’e tıklayın.

Bu adımları gerçekleştirerek, kuponu siparişinizde kullanmış oldunuz hadi şimdi de artan tutarın nasıl hesaba geri yatırıldığını anlatayım;

Trendyol Cüzdanda ki Parayı Hesaba İade Etme

Trendyol Kuponu Nasıl Kullanılır

Trendyol uygulamasından, Hesabım’a tıklayın çıkan seçeneklerde ‘ Trendyol Cüzdanım ‘ı seçin. Açılan sayfa da cüzdanınızda olan tutarın üzerine tıklayın. Açılan ekran tam olarak yukarıda ki görüntü gibi olacak. Burada ki ‘Kartıma Geri Öde’ seçeneğine tıklayarak, geri ödeme yapılacak hesabınızı seçin ve geri yatırılacak tutarı yazın. Birkaç dakika içinde fazla para hesabınıza geri yatırılacaktır.

Bu kadar. Bu yazımda sizlere ‘ trendyol koleksiyon kuponu nasıl kullanılır ‘ ve ‘ trendyol cüzdan kullanma ‘ ‘trendyol cüzdan masıl kullanılır ‘ gibi sorulara yanıt verdim.

Ben anlatırken azıcık yoruldum, umarım siz uygularken yorulmamışsınızdır, umarım işinize yarar bir yazı olmuştur. Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir