Umbreakable Kimmy Schmidt Konusu ve Yorumu

Bugün sizlere, karantina günlerinizde ne izlesem diye düşünmekten kurtaracak olan komedi dizisi Unbreakable Kimmy Schmidt netflix dizisinden bahsedeceğim.

Unbreakable Kimmy Schmidt Konusu

Bir kıyamet günü tarikatı tarafından kaçırılan ve 15 yıl boyunca bir sığınakta tutulan Kimmy Schmidt 15 yıl sonra kurtarılmasıyla boşa geçen yıllarını telafi etmek için New York‘ ta kalmaya karar verir.

Ön bilgiyi de verdiğime göre yorumuma geçelim.

Dizi Yorumu

Dizi başrol kızımız ve arkadaşlarının kurtarılmasıyla başlıyor.

Farklı bir konusunun olmasının yanı sıra, bunu üzücü ve dramatik bir şekilde yazmak yerine, komik bir şekilde yazmaları beni diziye başlamam da teşvik etti.

Netflix dizisi

Her sezonda Kimmy ‘nin yeni bir şeyler öğrenmesini görüyoruz. Özellikle ilk sezonda bu daha fazla, sonuçta yeni bir yüzyılda hayatına devam ediyor.

Her seferinde ilerleme kaydeden Kimmy , ilk sezonu hayatını düzene koymuş bir şekilde bitiriyor.

Umbreakable Kimmy Schmidt

İlk sezondaki konu dağınıklığının, 2 ve 3. sezon da toparlandığını görebiliyoruz.

Dizi de yer yer geriye dönüşlerin olması karakterleri anlamamıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda dizide her tipten insan olması diziye zenginlik katıyor. Kimmy‘ nin her durumda pozitif kalması ve çözüm odaklı olması diğer karakterlerle olan ilişkisini dengeliyor.

Aynı şekilde dizi de Kimmy ‘nin psikolojisine değinmeleri eksik olan parçayı tamamlıyor. Ama onunda foss çıktığını söyleyebilirim. Psikloğu ile aralarındaki ilişkileri normal psikiyatrist ve hasta ilişkisinden biraz farklı diyebiliriz.

Favori karakterim kesinlikle Lillian oldu. Kadının inatçı kişiliği olsun, noodle şeklinde olan saçları olsun beni kendine çeken bir karakterdi. Yaşı geçmiş eğlenceli bir karakterdi. Biraz da kafasının güzel olduğunu söyleyebilirim

Diziye renk kattığını düşündüğüm bir diğer karakter de Tituss oldu. Duygularını çok uçlarda yaşaması ve merakı bana birilerini hatırlatmadı değil yaaaani.

Devam filmi şeklinde birkaç ay önce çıkan İnteraktif Kimmy Schmidt : Kimmy vs Rahip filmi çıkmış. Film de karakterlerin yapacaklarını siz belirliyorsunuz aynı Black Mirror Bnadersnatch gibi. Daha izleyemedim ama izledikten sonra yorumumu yapacağım.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Sizde izlediyseniz, izlemediysenizde, dizi hakkındaki yorumlarını bekliyorum.

Sağlıcakla  kalın!

-Morosophist

Diğer Dizi Film yorumları için tıktık

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir